Redukce pro sluchátka Jabra sport corded

Wargon
Návštěvník
Přístroj: Nokia E7
Kontaktovat uživatele:

Redukce pro sluchátka Jabra sport corded

Příspěvekod Wargon » 12 lis 2012, 22:43

Zdravím forum :)

Mám takový problém se sluchátky Jabra sport corded.
http://www.alza.cz/jabra-sport-corded-d283760.htm
Oficialní stránky : http://www.jabra.com/products/mobile_co ... ort_corded
Sluchátka s telefon fungují pouze s adaptérem, což mi tolik nevadí, ale nedávno mi ten adaptér odešel. Nikde nemůžu sehnat náhradní, byl jsem v několika kamenných obchodech a v elektrech, ale všude mi řekli, že takové zboží nevedou a že se mam obrátit na výrobce. Ale na oficiálních stránkách se mi taky nepodařilo najít pouhou redukci pro Nokie... Nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti? Jestli třeba neexistuje nějaký podobný adaptér, který by se dal použít. Předem děkuju za pomoc, už si nevím rady s tím kde hledat :-/
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Re: Redukce pro sluchátka Jabra sport corded

Příspěvekod libca » 13 lis 2012, 16:55

Vypadá to jako ubyčejný prodlužovací kabel Jack 3,5 samec a na druhém konci samice. Koupíš v kdejakém elektru, případně obchodu s pc, třeba ts bohemia, czc a podobné.
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
Wargon
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wargon » 14 lis 2012, 13:31

Zkusím tedy koupit prodlužovac kabel, ale pokud by to byl jen prodlužovací kabel tak by měli sluchátka fungovat i při normálním připojení k telefonu, nebo se mýlím? :) Díky za radu btw :)
libca
VIP člen

Příspěvekod libca » 14 lis 2012, 14:03

Popravdě netuším, proč bez něj nefungují. něž něco koupíš, zkusil bych fórum o těch sluchátkách, nebo podobně. Nechápu vůbec, proč se to dává do balení. Pokud už to tam je, tak to asi nějakou funkci plní, ale jakou?
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
Wargon
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wargon » 14 lis 2012, 22:30

Teď mě došlo že jsem se špatně vyjádřil a došlo k nepochopení. Nemyslím ten prodlužovací kabel(http://i2.alz.cz/ImgW.ashx?fd=FotoAdd&c ... 03&i=1.jpg).
Pokusím se přiložit fotku a také tady je vidět ten adaptér:
http://www.youtube.com/watch?v=FJTSnKB1PWc
cca kolem 0:32 je to ten černý kablík vlevo nahoře :) popis "adapter for use with some nokia, samsung... phones 3,5 mm jack" mě moc neřekl :) Na adaptéru je značka jabra ale nikde na jejich webu jsem tuten adaptér nenašel :-/
také je vidět na tomto videu cca kolem 0:50 :)
http://www.youtube.com/watch?v=s2GHe7_C2jo
libca
VIP člen

Příspěvekod libca » 16 lis 2012, 20:37

Označení phone adapter a nic ví, to je super :) . Nevím kde to sehnat, díval jsem se a vypadá to oravdu jako obyčejná prodlužka i ten krátký černý phone adapter. Každopádně, nemáš v originálním balení Nokia sluchátka? Ty měla samostatné dálkové ovládání. To bys mohl jako redukci teoreticky použít taky, jen má delší kabel. Zkus to.
Wargon
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wargon » 19 lis 2012, 00:09

Ptal jsem se ve spoustě obchodů a dostal jsem smíšené reakce, někdo říkal že je to redukce z 3,5 jacka na 4-pólového 3,5 jacka. V jiném obchodě mě řekli že je to redukce kvuli jinemu odporu a zapojení a že si mam sehnat zapojení tech sluchátek a nokie co mam a podle toho by se dala najit redukce...ale jsem z toho jelen :D
libca
VIP člen

Příspěvekod libca » 19 lis 2012, 21:15

To ti nezávidím. No porovnal bych, jestli ten konektor vypadá stejně jako konektor klasických sluchátek co jsou v balení. jakákoli odchylka, méně těch černých proužků na konektoru, nebo cokoli jiného už ti napoví.
A co s tím originál dálkovým ovládáním, co bývalo v balení starších telefonů. Zkoušel si?

Zpět na “Nokia E7”