Gmail kontakty

AdamKalina
Návštěvník
Přístroj: e7
Kontaktovat uživatele:

Gmail kontakty

Příspěvekod AdamKalina » 10 bře 2013, 15:29

Dobrý den,
Po rozbití displeje na mé Lumii 800 jsem se vrátil zpět k Nokii e7 (s Belle) a již třetí den se marně snažím přijít na to jak synchronizovat mé kontakty z gmailu do telefonu. Samozřejmě jsem všemožně googlil ale bohužel mi tento navod (http://www.mobinfo.cz/navod-synchroniza ... a-gmailem/) nefunguje, zkoušel jsem to nejmeně 20x a jsem si jist že chyba není na mé straně. Telefon neustále píše chybnou hlášku (jak při wifi tak při 3g). Vážne nerad bych svých cca 300 kontaktů přepisoval ručně, nesetkal jste se někdo s tímto problémem, eventuelněneexistuje nějaký jiný způsob jak kontakty do telefonu dostat? Za každou odpověď vám budu velice vděčný. Děkuji
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Gmail kontakty

Příspěvekod Adalbert72 » 11 bře 2013, 16:06

:arrow: Pro podobné případy bylo vhodné mít v telefonu/počítači zálohu (je ve formátu *vcf), která se po vytvoření v Kontaktech (Volby/Označit vše/ Kopírovat vizitku/Do jiné paměti) objeví v !\Others\Contacts (je možnost disků E/F). Kontakty jsou, myslím, nejdůležitější položkou v telefonu, přesto je zálohuje málokdo :?

:arrow: Pokud by tedy ten Sync selhal, možná by stálo za pokus ty Google položky převést do *vcf (pokud to vůbec půjde), nakopírovat do !\Others\Contacts, a následně v Kontaktech importovat (Volby/ Kopírovat vizitku/Z jiné paměti).

:arrow: Alternativně je možnost Synchronizace v Nokia Suite (pokud byla provedena), a pak si ještě přečti tohle, z příspěvků vyplývá, že Google Sync s E7 funguje...
http://discussions.nokia.com/t5/Eseries-and-Communicators/Nokia-E7-Google-Sync-Contacts/td-p/1058389
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
AdamKalina
Návštěvník
Přístroj: e7
Kontaktovat uživatele:

Re: Gmail kontakty

Příspěvekod AdamKalina » 11 bře 2013, 17:03

Děkuji moc za odpověď, nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si si všechny kontakty z Gmailu importoval do hotmailu a následně přez exchange synchronizoval s telefonem...

Zpět na “Nokia E7”