Kolaps při pokusu o aktualizaci

Vše o mobilním telefonu pro široké masy uživatelů
kennax
Návštěvník
Přístroj: 500
Kontaktovat uživatele:

Kolaps při pokusu o aktualizaci

Příspěvekod kennax » 17 lis 2012, 21:26

Při pokusu o aktualizaci SW telefonu přes Ovi Suite mi uprostřed aktualizace začalo hlásit, že došlo k chybě a odpojení telefonu. Psalo mi to, že mám odpojit USB, vytáhnou baterku, zapojit USB, zapojit baterku a vteřinu podržet spouštěcí tlačítko. I přes dodržení veškerých instrukcí je telefon zcela mrtvý, ani neblikne (jako by byl zcela bez baterky).
Poslední, co se mi v Ovi objevilo, byla hláška, že došlo k chybě 12052.
Když jej připojím k PC přes USB, tak se ani v PC nezobrazí, jako bych nic nepřipojil.
Neví někdo, co s tím?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolaps při pokusu o aktualizaci

Příspěvekod Adalbert72 » 18 lis 2012, 15:25

Při aktualizaci SW se hláška o odpojení tel. objevuje docela často, nemá se jí věnovat pozornost, tel. se zase připojí. Tohle se během aktualizace může stát opakovaně. Hlášení o chybě jsi obdržel až po odpojení tel. od compu, nebo během aktualizace? Pokud se z nejrůznějších důvodů proces aktualizace skutečně přerušil, a opravdu došlo k chybě, máš zhruba dvě možnosti:
1. Flash FW pomocí Navifirm/Phoenix (nutno zaškrtnout dead USB Flashing), alternativně přes program Nokia Care Suite
2. Servis, kde provedou vlastně totéž...
:arrow: Programy a návod máme na fóru, videonávod je na YouTube. Při jeho dodržení bys měl vše bez problému zvládnout doma...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
kennax
Návštěvník
Přístroj: 500
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolaps při pokusu o aktualizaci

Příspěvekod kennax » 19 lis 2012, 19:45

Díky za radu.
Hlášení o chybě jsem dostal po odpojení. Odpojil jsem, protože ta hláško, že došlo k odpojení byla na obrazovce přes půl hodiny a nic se nedělo (nenačítalo) - moje blbost, měl jsem to nechat déle.
Zkusím to sám, servis je pojistka.

Tak nešly mi stáhnout nebo spíše nainstalovat ty potřebné programy, takže telefon skončil v servisu.

Zpět na “Nokia 500”