Černá barva na displeji

Vše o mobilním telefonu Nokia 808
OUTDOOR
Návštěvník
Přístroj: Nokia E90, Nokia 808
Kontaktovat uživatele:

Černá barva na displeji

Příspěvekod OUTDOOR » 11 črc 2013, 16:52

Ahoj, pořídil jsem si 808 asi před měsícem, ovšem hned ten den jsem zjistil, že černá na displeji v úplné tmě není pěkná černá, ale místy byly viditělné takové černější flíčky. Telefon jsem po týdnu poslal na reklamaci, dnes mi dorazil, v záručním listě je uvedeno "výměna displeje", ovšem když se znovu v úplné tmě podívám na displej, tak to není opět ono, zdá se mi, že displej vážně vyměnili, protože to není v tak značné míře (je to jen můj pocit...), jako tomu bylo minule, ale prostě tam jdou vidět pořád nějaké flíčky. Nejvíc znatelné to je při prohlížení černého obrázku v absolutní tmě, máte to taky někdo takto s 808 případně s jiným ClearBlack displejem? Bohužel nemám nikoho v okolí, kdo by disponoval s přístrojem, který má onen displej... V příloze je přiložen obrázek, kdyby to chtěl někdo vyzkoušet.

Edit: Dodávám, že při jiných barvách tento jev není znatelný. Ještě jsem si všiml také toho, když telefon odemknu, tak má šedá barva při rozsvěcování displeje nádech do fialova, o tomto jsem četl něco málo na internetu a prý se toto mělo řešit v updatu, ovšem mám nejnovější FW pro svůj PC (1507) a dělá to... Máte někdo také takový problém s tím nádechem do fialova? Když se displej rozsvítí na max, tak to již nejde vidět.
Přílohy
_Black.jpg
_Black.jpg (5.76 KiB) Zobrazeno 2092 x
Obrázek
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá barva na displeji

Příspěvekod Adalbert72 » 12 črc 2013, 13:30

:arrow: Mám na svých N8 odlišný typ displeje, nicméně cosi jako flíčky se mně “podařilo“ zahlédnout pouze jednou - když zůstal tmavý obrázek jakoby více podsvícen. Od té doby se mi ovšem nepodařilo situaci nasimulovat znovu. Tvůj obrázek jsem vyzkoušel v naprosté tmě, a nic jiného, kromě příslovečných "pět černochů v tunelu" jsem nepozoroval :mrgreen:

:arrow: Co se “Purple tint efektu“ týče, i při korektním zobrazení černé a šedé někdy nepatrné probliknutí fialové na stahovací liště patrné je, to je asi ta nechtěná vlastnost takových (AMOLED) displejů. Jev je dobře pozorovatelný zejména při klepnutí na displej po jeho předchozím pohasnutí, kdy je notifikační lišta stažená.

Má úplně první N8 tímto problémem enormně trpěla, a zobrazovala lištu a vše černé/šedivé jako fialovou/tmavěčervenou, “efekt“ byl citelně vidět snad úplně všude, některé fotografie dokonce vypadaly jako zobrazené ve starém obrazovém systému SECAM :twisted: Nyní mám oba přístroje v pořádku, i když nepatrné rozdíly v zobrazení přesto jsou).

:geek: Důležité je, jak zobrazí barvy tzv. Gradient test, který máš např. na stránce “TADY“ :) Pro srovnání si stejnou stránku otevři v compu, nesmí tam být v celé části bíločerného spektra nic fialového/tmavěčerveného, a to ani po pohasnutí displeje... Pokud Ti přístroj vyloženě nezobrazuje černou jako fialově/tmavočervenou, problémem bych se nezabýval. Mj. proto, že prokázání a uznání takové vady bylo v nedávné minulosti dosti problematické...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
OUTDOOR
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OUTDOOR » 12 črc 2013, 16:36

Super, děkuji za vyzkoušení obrázku a odpověď. S tou černou jsem teda hodně zklamaný, bohužel já ty fleky vidím moc dobře, třeba u filmu při přecházení scén nebo při načítání her :roll: Vždycky, když je tam málo světlých věcí, tak to jde vidět... Takže displej evidentně v háji, nejhorší je, že se mi už ani prodejce neozývá... Zkoušel jsem to i vyfotit, ale foťák v E90 není na takové úrovni, aby to byl schopen zachytit. Ono ani na jiných barvách to vůbec nedělá, což moc nechápu, jinak fólii na displeji nemám, že by to dělala ona a displej je čistý, nezapatlaný. S tou fialovou jsem se chtěl jen orientačně optat, zda je to normální nebo opět další chyba displeje a toto překousnu v pohodě.

Edit: Ty obrázky jsem již zkoušel a jsou zobrazeny hezky, nikde žádná fialová, takže v tomto směru displej OK, aspoň toto.
Obrázek
JaSk
Bronzový člen
Přístroj: N8, C5 , E52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JaSk » 13 črc 2013, 10:10

Flíčky jsou u AMOLEDu celkem normální. Sám sem je měl na N8 i na Galaxy S3. Je to dáno tím, že při výrobě se nepovede všechny buňky udělat uplně stejně citlivé a při téměř vypnutém stavu některé ještě trošku svítí a jiné už jsou OFF. Není to vada, jen nepřesnost výroby. Pokud výměna displeje pomohla, měl si spíš štěstí na lepší kus...

Fialovějící displej je známá dětská nemoc Nokií s AMOLEDem a Symbianem. Je to dané jednak vadou displejů a jednat tím, že amoledy musí řídit intenzitu podsvícení třemi barvami (RGB) a nejen měnit podsvícení bílých ledek. Mnohdy se barvy narychlo uplně nesladí (mají jinou odezvu buňky zelené a jinou červené) a dojde ke změně nádechu barev.
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 17 črc 2013, 22:22

Tyhle fleky na černém displeji jsem zaznamenal taky. Jak na X7, tak na 808. Nejsou ovšem vidět při klasické zobrazení černého obrázku, spíš jak bylo uvedeno, při přebliku u spouštění hry a podobně, kdy se na okamžik obrazovka zčerná. Každopádně mi to spíš připadá jako fleky od lepidla, které určitě bude držet kovový rám obrazovky a jeho skleněné části. Možná se pletu, ale to mi to nejvíc připomíná.
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
JaSk
Bronzový člen
Přístroj: N8, C5 , E52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JaSk » 18 črc 2013, 00:27

Souhlas, vypadá to jako nějaké lepidlo a nebo odchlýpnutí vrstev. Nicméně i dle vyjádření technika jde o rozdílnou citlivost jednotlivých skupin (proto relativně přesné ohraničení) pixelů na napájení a tím i stav ON/OFF buněk. Časem, když se bude životnost displeje blížit ke konci, muže dojít k výpadkům uplným, až přímo obrazovým kdekoli na displeji, ale spíš jen u jednolivých pixelů (zůstanou černé) - klasické "dead pixely", jen nesvítí bíle :)

AMOLED je celkově poměrně blbá technologie s hromadou dětských nemocí. (vypalování, regulace jasu, u Pentile viditelný rastr). Kvalitní IPS je mnohem lepší volbou, nechápu proč Nokia, potažmo Samsung nepřešli na něco jiného. Jediné opodstatnění to má právě u Symbianu a možnosti provozovat spořič/hodiny na jinak uspaném (zaplém, ale HW ztlumeném) telefonu...taky jediná E6 a lowendy (TFT displej) tuto funkci mít nemohli.
OUTDOOR
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OUTDOOR » 02 srp 2013, 16:15

To libca: A řešily se ty flíčky nějak nebo se to dále neřešilo? Jde mi o to, jestli má cenu telefon posílat opět na reklamaci, protože jestli je to vlastnost těchto displejů, tak to nemá cenu dále řešit.

Z obchodu mi odepsali, že to mám vyfotit a potom to zašlou do servisu, takže pokud se mi to povede nějakým přístrojem zachytit, tak dám foto i sem.
Jinak zkoumal jsem N8 a tam je černá opravdu pěkná, nic takového, jako u 808.
Obrázek
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 02 srp 2013, 21:25

Já to neřešil, viděl jsem to tak málokrát, že mi to bylo jedno. Jinak, nemyslím si, že bys to vyfotil, to bys musel mít opravdu výborný stroj, který by dokázal zachytit i minimum světla (zkoušel jsem to a nic). Já bych to neřešil, displej funguje jak má, tak je zbytečné do toho šťourat ;)
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)

Zpět na “Nokia 808 Pure View”