Nokia 700 - Obecná diskuze

Vše o Nokia 700
kreca23
Nováček
Přístroj: nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia 700 - Obecná diskuze

Příspěvekod kreca23 » 31 říj 2012, 17:48

zdravím majitele sedmistovky... Když si to tady čtu tak zjisťuju že každý má nějaký ten problém s OS. Mám sedmistovku už přes 4 měsice je kupovaný od O2 a asi po jednom měsici přestal fungovat kalendář zkoušel sem asi čtyřikrát obnovit tovarni nastaveni ale ani potom mě nešel takže už sem to vzdal... Pokud budu srovnávat tento telefon a můj předchozí(C5-00) tak tento OS je o hodne poruchovější než 3rd který šlapal bez problémů,viz použivání programu netqin který mohu vřele doporučit majitelům nokii, při poruše programu a jeho zamrznutí se na C5 v programu netqin dal zamrzlí program vypnout a jelo se dal ovšem na 700 sice program ukončíte ale běží dál takže musím použít restart telefonu... Díky netqinu si i zrychluji system protože pokuď to neudělám tak ryskuju vstupem na záložku kontaktu že mě mobil zamrzne a opět musím použít restart od té doby co to takle dělám telefon zamrzne jen vyjímečně... A nemusím mluvit o nestahování z nokia obchodu to už raději dělám přes pc suite... Os je jediná věc která mě na tomhle telefonu zklamala protože jinač sem velmi spokojený s tvarem telefonu a jeho HW výbavou,foťák je rychlý a fotky parádní a přehravání videa je taky dobre... Doufám že nokia ještě nezatrati tento os a pokusí se odstranit všechny jeho nedostatky...
wirer
Stříbrný člen
Přístroj: LG G3 32GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wirer » 31 říj 2012, 22:45

skúsil by som čistý flash cez Phoenix najnovšej verzie FW...
LG G3 D855 32GB,6.0 Marshmallow
Huawei MediaPad T1 8"
HP ProBook 4540s
since74
Nováček
Přístroj: Nokia 700
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod since74 » 20 lis 2012, 10:33

to:libča.. díky, už jsem to pořešil.. řeším ale další problém.. fotky, co jsem si přetáhl ze staré nokie do 700 jsem si uložil na paměťovou kartu. Jsou tam ale uložené jen pod číslem a bez náhledu, tzn., že musím každou fotku otevřít, abych viděl, co na ní je. Mám jich tam tisíc a když nějakou konkrétní hledám, je to práca na půl dne!! Dá se to nějak nastavit, aby tam byly s náhledem??? ..popřípadě uložit do jiné paměti, kde budou s náhledem?..
A ještě jeden problém s foťákem.. fotky vyfocené N700 se automaticky uloží do galerie.. rád bych si je ale uložil do složek, které si sám vytvořím a pojmenuju a pak vím, kterou fotku kde najdu.. tak jek to šlo u staré nokie. Když fotku otevřu nabídne mně to jen "upravit-odeslat-sdílet". Jde to nějak? ..děkuju za jakoukoliv radu..
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 20 lis 2012, 23:27

Kreca23: Co zkusit začít používat správce spuštěných aplikací. Evidentně ti jich na pozadí běží tolik, že pokud otevřeš například ty kontakty, RAM je vytížená na maximum a telefon se zasekne. Tak si můžeš všechny zbytečné procesy povypínat. Doporučuju JBakTaskman ;)

since74: Zkusil bych jiný prohlížeč souborů. možná by to mohl umět X-Plore, ale ve vestavěném náhledy nejsou. A jak říkáš, hledat tam nějakou fotku je na špagát. Takže jedině jiný správce souborů.
K druhému problému mě řešení nenapadá. Jedině, když fotku vyfotíš, tak by měla být možnost hned v té liště přiřadit fotku do alba, ale tpo ti ji stejně nešoupne do jiné složky. Bohužel. Možná zkusit aplikaci Resco Photo Viewer. ;)
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
since74
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod since74 » 22 lis 2012, 14:43

to: libca ..tak jsem si stáhl obě ty aplikace, ale Resco PV tam po vyfocení fotky taky bohužel žádnou možnost uložit si to "někam jinam" nenabízí. Nebo jsem ju aspoň zatím nenašel. Mám nějakou "grátis verzi" na 14 dní, tak to musím všechno zjistit. To X-Plore už vypadá líp. Stahoval jsem to z Lonely Cat Games, nějakou verzi "necertifikovanou", která je asi jen v angličtině, takže mně ještě chvílu potrvá, než zjistím, jetli je to to pravé. Nebo nevíš, kde by se dala pořídit v češtině?? Každopádně moc díky za oba tipy.. i tak se zatím jeví jako mnohem lepší, než ty předinstalovaný sračky, co tam Nokia má!! To je opravdu katastrofa! Nakonec si s té N700 udělám opravdu telefon podle mých představ ;-) díky!..
libca
VIP člen

Příspěvekod libca » 23 lis 2012, 22:49

X-Plore by měla být zdarma a jediná věc, kterou se liší od placené verze jsou 3 sekundy čekání u zapnutí a vypnutí. Ale mohlo se to za dobu, co jsem ji neinstaloval změnit. V češtině by měl být x-plore i u nás na fóru. jen tak zběžně jsem pohledal a možná zde:
viewtopic.php?f=73&t=5304&p=68292&hilit=xplore#p68292
Jo, Resco Photo ti ukládání nevyřeší, to jsem si uvědomil později a pořád mě nic nenapadá, možná nějaký mód, ale v těch se nevyznám, takže nemůžu posloužit.
Jinak vestavěné věci jsou u Nokie problém. Většina uživatelů, co už ví a orientují se, tak vše vyřešila doinstalováním aplikací od jiných výrobců. ;)
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
since74
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod since74 » 27 lis 2012, 13:03

To:ilbca.. máš pravdu, X-plore je v grátis verzi s 3 vteřinovým čekáním, ale to se dá vydržet. Dokonce jsem tam už i tu češtinu našel, takže dobrý. Co se mně ale ještě vadí u toho prohlížeče fotek je, že ani tady není klasický náhled na minatury fotek, ale pouze ikonka a číslo fotky. Dá se sice otevřít a pak už si tam můžu listovat /narozdíl od vestavěného prohlížeče, kde listovat nejde a každá fotka se musí zase zavřít a otevřít další/. Chtěl bych, aby se mně zobrazovaly i ty malé fotky v náhledu, ať nemusím vždycky listovat od začátku. Je to mnohem rychlejší a pohodlnější hledání. Ono to možná jde nějak nastavit, ale nevím jak, zdá se, že jsem to už všechno prolezl, ale žádná taková nabídka "nastavení náhledu" tam není. Např. tabulka /cca 16 zmenšených fotek na displeji/ to by bylo paráda.
Dál pak pořád nevím, jak z klasické galerie uložit - přesunout fotku právě do paměti karty. Pokud teda někdo prosím víte které aplikace toto umožní, poraďte.. díky..
libca
VIP člen

Příspěvekod libca » 28 lis 2012, 16:22

Fotky už se na paměťovou kartu ukládají. Jsou ve složce Images, nebo Obrázky. Ale tuším, že potřebuješ ještě něco jiného ;)
kreca23
Nováček
Přístroj: nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kreca23 » 28 lis 2012, 16:32

libca píše:Kreca23: Co zkusit začít používat správce spuštěných aplikací. Evidentně ti jich na pozadí běží tolik, že pokud otevřeš například ty kontakty, RAM je vytížená na maximum a telefon se zasekne. Tak si můžeš všechny zbytečné procesy povypínat. Doporučuju JBakTaskman ;)

since74: Zkusil bych jiný prohlížeč souborů. možná by to mohl umět X-Plore, ale ve vestavěném náhledy nejsou. A jak říkáš, hledat tam nějakou fotku je na špagát. Takže jedině jiný správce souborů.
K druhému problému mě řešení nenapadá. Jedině, když fotku vyfotíš, tak by měla být možnost hned v té liště přiřadit fotku do alba, ale tpo ti ji stejně nešoupne do jiné složky. Bohužel. Možná zkusit aplikaci Resco Photo Viewer. ;)

To sem taky dělal a mám na to právě netqin 5.0 ale protože mě nešel ten kalendář tak sem udělal trojhmat a kalendář jde ale přišel sem o jiné a duležitější app např. úprava videa,úprava fotek, svítilna, microsoft app, takže přesně jak tady psal borec před tak určo nedoporučuju trojhmat alespoń né na brendovaný 700 a navic od toho trojhmatu nepotřebuju vypínat app protože je většina vypnuta takže telefon se neseka. musím navštívit toho mistra Guru co mě na to řekne...
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 28 lis 2012, 18:19

Pokud chceš formátovat a nepřijít o nic co jsi jmenoval tak po trojhmatu udělej reinstal FW přes Nokia Suite nebo ten formát dělat přes Nokia Care Suite - Software reset.
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™

Zpět na “Nokia 700”