Nokia Custom Dictionary

Vše o Nokia 700
zajicek.marek
Člen fóra
Přístroj: Nokia 700
Kontaktovat uživatele:

Nokia Custom Dictionary

Příspěvekod zajicek.marek » 10 kvě 2013, 19:33

Zdravím. Potřebuji prosím poradit. Mám Nokii 700 a jsem s ní velice spokojen, ale co mě trochu trápí je Nokia custom dictionary. Píšu se slovníkem T9,což je vynikající věc, tedy alespoň pro mě. Když otevřu tento program, tak mi ukáže že mám uloženo nějakých 1640. Postupným zadáváním dalších slov stoupne řekněme o dvacet slov a pak zase spadne na těch 1640. Takže předpokládám že starý slovíčka se mažou novými. Ale proč takto skokově a proč jich nelze zadat více?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Custom Dictionary

Příspěvekod Adalbert72 » 11 kvě 2013, 12:09

Byly patche na zvětšení slovní zásoby, vytvářel je CODeRUS, ale ten se již Symbianu nevěnuje. Ty jeho patche již nejsou s novými FW kompatibilní. Jako alternativu lze úspěšně použít Swype (ke stažení po přihlášení Nokia účtem na Beta Labs, čeština je pod instalačkou). Psaní zmíněnou metodou je mnohonásobně rychlejší, a zásoba slovníku je větší neporovnatelně. Nová slova jsou po nějaké době také přepsána. Zádrhel tu ale je: je nutno si zvyknout psát na QWERTZ, po pár dnech zvykání s tím není problém...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
zajicek.marek
Člen fóra
Přístroj: Nokia 700
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zajicek.marek » 12 kvě 2013, 09:00

Díky za odpověď. S tím swypem nemáš pravdu, tedy alespoň u mě. S T9 píšu rychleji, zkoušel jsem to. No asi tedy mám smůlu, když už slovník nemůžu rozšířit.
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 12 kvě 2013, 13:23

Netvrdím, že je Swype vhodný pro každého :!: Rovněž ho nikomu nenutím :?
Samozřejmě, je to HLAVNĚ o zvyku, než se člověk naučí se na QWERTZ dobře orientovat, chvíli to trvá, a dokud nezíská jistotu, rychle a efektivně psát nebude.
:arrow: Vše, co zde zveřejním, mám osobně vyzkoušeno, včetně té T9. Nic proti ní nemám, léta jsem ji používal, čili píši z vlastní zkušenosti. Pokud ale hodláš napsat delší text, nebo použít komplikovanější slovní zásobu, je na takové věci Swype mnohem pohodlnější/vhodnější...

EDIT: zajímavé ovšem je, že k dobru T9 musím říct, že zase předpokládá použití běžnější slovní zásoby, a některé věci se tím pádem napíší snáze. Swype má běžné slovo zase na druhém/třetím místě výběru, takže jednoznačný vítězem není asi žádná z aplikací...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked

Zpět na “Nokia 700”