Poslední dny s Nokií, teda s L925

Nokia Lumia 1520, 920, 930, 925, 820, 830, 720, 620, 630, 520, 530 a dalších
martkawa
Pravidelný člen
Přístroj: Sony Z3 compact
Kontaktovat uživatele:

Poslední dny s Nokií, teda s L925

Příspěvekod martkawa » 24 úno 2015, 12:05

Přesto, že vím, že Nokia ještě pár mobilů pod značkou "Nokia" vydala, tak pro mě to bohužel L925 končí.
Byl to poslední mobil,kterému jsem dal šanci přesvědčit mě,že u této značky budu pokračovat a budu jí tzv. věrný.
Asi před půlrokem jsem psal takovou minirecenzi + malé srovnání s droidí Xperií Z1 compact viz. http://forum.mynokia.cz/viewtopic.php?f=148&t=20024
Po půlroce bych si dovolil malé shrnutí a pár drobností:
L925 je už vcelku starší model,ale pro případ, že by někdo přemýšlel o koupi tohoto telefonu,mám pro něj pár zkušeností:
slabiny:
-baterka(při normálním používání budete rádi za jeden den)
-ochrana displeje proti poškrábání(škrábance se kupí už po pár měsících užívání)
-chybějící aplikace a v případě existence jejich ceny na storu(ovládání a synchronizace medíí s TV)
-některé aplikace často padají(skoro všechny prohlížeče,asi nejstabilnější je nepoužitelný IE a UC Browser)
-práce na pozadí( ani mapy nemůžete stahovat pří zamknutém přístroji)
-přehrávání médií
-žádná zajímavá funkce oproti konkurenci
plusy:
-skvělý displej
-glance screen
-jednoduchý a rychlý OS(od 8.1 výš)
-ochrana od upatlání displeje(skoro jako by otisky mizely-po tom se mi bude hodně stýskat)
Na závěr bych chtěl říct,že i přes veškerou mou kritiku na nového vlastníka Nokie a jeho výrobky,které se pod značkou Nokia(v budoucnu už pouze Lumia) objevily,se domnívám, že L925 je vcelku důstojné rozloučení s touto značkou. Bohužel nástupce L930 už není hoden, abych ho kromě krátkého vyzkoušení, vlastnil. A celkově to vypadá, že rozloučení bude trvalé. Protože kromě ceny, už Lumie nic zajímavého nenabízejí.
Jinak, L925 byla nahrazena Sony Z3 compact
kecka
Člen fóra
Přístroj: Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední dny s Nokií, teda s L925

Příspěvekod kecka » 24 úno 2015, 17:28

Souhlasim... baterka na hovno a prohlížeče padají to je fakt.... Aplikace moc neresim, ale je jich málo. Ale jinak ujde
martkawa
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martkawa » 24 úno 2015, 17:42

Jedna z věcí co na L925 funguje, je displej a glance screen(neříkám že se bez toho nedá žít,ale konečně něco, co konkurence nemá) a oni od toho upustěj.
kosmiklove
Pravidelný člen
Přístroj: Lumia 930
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kosmiklove » 24 úno 2015, 19:07

ja teda neviem kde sa vam tieto skusenosti beru a co s tym telefonom robite ale mal som lumiu 920 a:
- baterka uplna spokojnost. pri beznom pouzivani den a pol az 2 dni. je pravda ze trvalo niekolko dni kym baterka sadla. zo zaciatku som ju musel nabijat castejsie (to iste aj teraz pri 930)
- mal som ju asi 2 roky. riadne puzdro. ziadna folia. ziadne skrabance. ludia co tymi telefonmi robite ze tie skrabance mate? to by fakt zaujimalo...
- aplikacie mi nepadali vobec. dokonca ani netovy prehliadac. mozno obcas ale doteraz si nespominam ze by som s tym mal nejaky problem..
- mapy mi vzdy stiahlo aj pri zamknutom telefone. je pravda ze som ale nemohol z tej obrazovky vyskocit inak sa to prerusilo..
- prehravanie medii? zatial som nenasiel nic co by neslo prehrat. a zvlast ked uz je dostupny vlc alebo mx player
- ziadna zaujimava funkcia oproti konkurencii? mohol by som menovat do zajtra. ale to tu uz asi nema zmysel..

ale porovnavat 925 so Z3 je asi troska mimo pretoze hardwarovo su uplne niekde inde..

a nejak nechapem tej poslednej vete. preco by mali upustit od glance screen?
NOKIA Lumia 930 Black
martkawa
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martkawa » 24 úno 2015, 19:52

Když nevíte,tak já vám to rád povím :)
Jsou to zkušenosti posbírané za více jak půl roku a to jsem uživatel,co telefon doopravdy použivá a nepovažuje je za nějakou cennost(možná je to také tím,že je z velké části dostávám) Telefonů mám více,takže mohu porovnávat.
Baterka je doopravdy největší slabina. Pokud vám baterka vystačí dva dny,tak telefon asi používáte minimálně. Už při častém používání whatsappu se telefon zahřeje a baterka jede dolů. Pokud k tomu přidáme pár telefonů,nějakej internet,hudba po cestě do práce a z práce,tak jsem hodně rád když se vejdu do jednoho dne.
Všichni víme že gorilka glass použitá u L925 měla své mouchy a škrábance nejsou žádnej větší problém. Telefon odkládám normálně na stůl,do přihrádky v autě a občas zajede do kapsy s klíčema. To samé jsem dělal s Ip4/4s a N8 u gorila glass 1 ty škrábance staly větší práci.
Práce na pozadí jak sám píšete u stahování nefunguje,nelze se věnovat ničemu jinému.
Aplikace typu Opera/Maxtron/UC browser padaj všem,pochybuju že byste byl jediná vyjímka.
Vestavěný přehrávač nemá smysl zminovat, externí titulky nefungujou. Jediné funkční přehrávače jsou za peníze. Asi nejlepší je VLC
Kromě toho displeje(glance screen,mín se špiní/matlá) žádná zajímavá funkce(funkční - prosím hlavně nezkoušejte zminovat bezdrátové nabíjení)
Prosím čtěte více pozorně,nikdy jsem nesrovnával L925 s Z3compact. Můj minulý članek(minirecenze) byla o L925 s Z1compact.

Glance screen s L925 skončil : viz. http://smartmania.cz/bleskovky/nokia-lu ... uvody-7418
kosmiklove
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kosmiklove » 26 úno 2015, 18:51

telefonov som mal uz hodne a zvlast u lumii som nikdy ziadne skrabance nemal. tak isto to tu uz potvrdilo viac ludi. v kazdom pripade si treba uvedomit ze gorila glass neni neznicitelne. ma iba zvysenu odolnost..zalezi od pouzivatela. a ked cpe telefon do kapsy s klucmi. no co mam k tomu povedat? :D

telefon pouzivam hodne. a baterka drzi. novemu telefonu trochu trva kym sadne ale problem nemam. mozno to bude tym ze viem co kde a ako vypnut alebo nastavit aby mi bytocne nezralo baterku to co nemusi..

netove prehliadace padaju vsetkym? ze o tom nic neviem. znova spominam ze ja s tym problem nemam...obcas sa mi to stalo to ano. ale je to skor vynimka..

bezdratove nabijanie nepouzivam. narazal som skor na sikovne aplikacie ;)

a k tomu clanku :D :D :D glance screen skoncil s 925? v clanku sa riesi iba 930 v ktorej bola pouzita lacnejsia technologia koli ktorej 930 GS nepodporuje. tym to aj konci. glance screen neplanuju zrusit ani nic podobne...
NOKIA Lumia 930 Black
sidil
Stříbrný člen
Přístroj: lumia 1520
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sidil » 26 úno 2015, 20:01

Tak ja mam asi ,,super"lumii,VLC je na WP jenom beta a prijde mě,ze je to skoro pomsta od autoru pro uživatele WP,stahování na pozadí me normálně funguje,teď když píšu tak se mě stahuje cele album muziky s uloz ta,tak ze asi to bude o zručnosti uzivatele,padani apl už je také minulosti co mam 8.1Denim ;) ,možná by se to chtelo naučit plne využít tel.a ne jenom slepe mackat,ale na druhou stranu,když si někdo koupí nový fon ,tak vždy bude nadávat na starý,aby si oduvodnil koupi noveho :)
lumia 1320,1520
kosmiklove
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kosmiklove » 27 úno 2015, 17:34

este dodam dokaz ako sa pohybuje moja vydrz baterky na L930 (na L920 to bolo podobne. len o malinko horsie)

bezne pouzivanie / minimalne pouzivanie

ObrázekObrázek

btw

ano bezne stahovanie funguje. len mapy sa prerusia pokial vyskocim z tej obrazovky
sidil píše:stahování na pozadí me normálně funguje
NOKIA Lumia 930 Black
martkawa
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martkawa » 28 úno 2015, 13:24

No tak vy jste hodně natvrdlej :) Když tam dám mód letadlo,tak pak se mi ukáže taky takovou výdrž.
L920 je na tom podobně bídně jako L925. Pravda L930 je na tom o trochu lépe,ale rozhodně ne v řádu dnů :))))
Můžu vsadit celý svůj měsíční plat na to,že při průměrné zátěži chytrého telefonu(poslouchání hudby:60-80min,internet-30min,10 hovorů 20min,nějaký whatsapp nebo skype,WIFI a rozhodně se nedostaneme nad 24hodin.
Pokud telefon tak vážně málo vytěžujete,tak je možná otázkou,zda doopravdy potřebujete smart telefon,protože s N5110,kterou mám ještě někde v šuplíku byste vydržel 14dní :)
Pokud vám vážně vydrží Lumie takhle dlouho,tak si představte jak by vám dlouho
vydržela Z3C, která nám všem ostatním co telefony vytěžujeme vydrží min dvojnásobek :)
Na ty ostatní připomínky už nemá smysl reagovat,protože,když telefon tak málo používáte,tak vám asi těžko budou chybět aplikace atd.
Jenom ohledně glance screen. Z důvodu ceny displejů a marže telefonů Lumie s glance screen do budoucna nepočítá.Pravdou je,že po první vlně kritiky se snaží nějak to vymyslet a není to ještě 100%.
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 01 bře 2015, 01:15

Ohledně Glance Screen si myslím, že mám stejně dobré informace jako ty a o ukončení GS nevím vůbec nic. Právě naopak se stále vyvíjí nové funkce.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia

Zpět na “Přístroje Lumia s Windows Phone 8”