Lumia 630 - Výměna paměťové karty; doporučit sluchátka

Nokia Lumia 1520, 920, 930, 925, 820, 830, 720, 620, 630, 520, 530 a dalších
ladronka
Návštěvník
Přístroj: Nokia Lumia 630 dual
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ladronka » 30 čer 2015, 16:36

Jsem spokojený 82 letý uživatel N 630 DS, méně technický typ. Prosím o podrobnější radu, jak vyměnit naistalovanou zaplněnou paměťovou kartu za kapacitnější, abych neztratil data.
Dále prosím doporučit bluetooh náhlavní sluchátka (ne pecky) pokud možno s důchodcovskou cenou kolem 1 000 Kč k tomuto telefonu.
Za každou radu děkuji.
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 630 - Výměna paměťové karty; doporučit sluchátka

Příspěvekod Administrator » 02 črc 2015, 10:58

Záleží, jaká data máte na mysli.
Výměna karty pro vás nebude úplně banální. Vyžaduje překopírování souborů v počítači, kde je nutné mít povoleno zobrazený skrytých systémových souborů.

Pokud však na kartě máte jen fotografie, jejich kopírování je snadné. Aplikace si doinstalujete na novou kartu ze Store.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
ladronka
Návštěvník
Přístroj: Nokia Lumia 630 dual
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 630 - Výměna paměťové karty; doporučit sluchátka

Příspěvekod ladronka » 02 črc 2015, 16:12

Děkuji za informaci; na kartě jsou kromě fotek i jiná data. Raději počkám na vnuka, aby mi to na PC provedl.
kagan1378
Návštěvník
Přístroj: Nokia Lumia 630
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kagan1378 » 17 úno 2018, 20:05

Administrator píše:Záleží, jaká data máte na mysli.
Výměna karty pro vás nebude úplně banální. Vyžaduje překopírování souborů v počítači, kde je nutné mít povoleno zobrazený skrytých systémových souborů.

Pokud však na kartě máte jen fotografie, jejich kopírování je snadné. Aplikace si doinstalujete na novou kartu ze Store.

Dobry den,
vymenil jsem SD kartu v telefonu Nokia Lumia 630 DS. Prekopiroval jsem data vcene skrytych polozek, kontroloval i v Total commanderu, obsah karet je stejny. Telefon novou kartu vidi, zobrazuje i množství dat, ale nejde prohlížet fotky, prehrat hudbu, spustit aplikace, atd. Nejde aplikace ani doinstalovat, neboť hlaska říká nainstalovano.

Poradite mi ne¨kdo, co s tim? Kde je hacek? Sedim nad tim uz dve hodiny, na netu jsem zadnou radu nenasel.
Diky
Filip
htcjirka
Moderátor
Přístroj: 925, 830, 930, 950XL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod htcjirka » 18 úno 2018, 18:27

Resenim je, coz uz jsi mel udelat na zacatku, strcit do telefonu cistou kartu. Telefon si sam vytvori potrebne slozky a do tech pak nakopirovat (uz primo do slozek) jednotlive fotky, videa apod.
To jak jsi to udelal ty je chyba a proto ti to nefunguje. Aplikace, ktere mas na karte bude potreba odinstalovat a znovu ze Store nainstalovat.
MOBILNÍ WINDOWS - NEJRYCHLEJŠÍ A NEJSTABILNĚJŠÍ OS NA TRHU
kagan1378
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kagan1378 » 18 úno 2018, 20:56

htcjirka píše:Source of the post Resenim je, coz uz jsi mel udelat na zacatku, strcit do telefonu cistou kartu. Telefon si sam vytvori potrebne slozky a do tech pak nakopirovat (uz primo do slozek) jednotlive fotky, videa apod.
To jak jsi to udelal ty je chyba a proto ti to nefunguje. Aplikace, ktere mas na karte bude potreba odinstalovat a znovu ze Store nainstalovat.

Diky za radu. Porad to muzu udelat znova. Puvodni kartu jsem zase vratil do telefonu, takze zacnu znova.
kagan1378
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kagan1378 » 22 úno 2018, 08:36

htcjirka píše:Source of the post Resenim je, coz uz jsi mel udelat na zacatku, strcit do telefonu cistou kartu. Telefon si sam vytvori potrebne slozky a do tech pak nakopirovat (uz primo do slozek) jednotlive fotky, videa apod.

Tak to nefunguje. Dal jsem novou prázdnou kartu do telefonu. Telefon si opravdu vytvoril slozky. Do nich jsem pak nakopiroval všechny fotky, videa, hudbu atd... Do slozek aplikaci vse, co bylo na puvodni karte. Vcetne skrytych souboru samozrejme. Ani tak to nefunguje. Telefon kartu vidi, napise kolik je obsazeno, ale ani aplikace ani hudbu, fotky apod nezobrazi./když pripojim k poci, ten je vidi a zobrazi) Dokonce nenabizi moznost aplikace přeinstalovat. Store to bere tak, ze tam jsou. Nabízí odinstalaci. Vzhledem k tomu, ze mam i placene apky, nechce se mi je kupovat znovu.
Ma někdo nejaky napad? Pouzil jsem ke kopirovani jak průzkumníka tak total commander. TC nabízí ruzne moznosti nastaveni, co z vlastnosti souboru zachovat. Není cesta nekde tady?
Diky
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 09 bře 2018, 15:52

Postupuji takto:
1/ nová karta, formát v telefonu
2/ stažení aplikací (i placených), není důvod je platit znova...
3/ překopírování potřebných dat ze zálohy (starou kartu si nakopíruji třeba do PC), kopíruji jen fotky, případně některé soubory např z WhatsApp atd. Je zbytečné kopírovat vše.
htcjirka
Moderátor
Přístroj: 925, 830, 930, 950XL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod htcjirka » 06 kvě 2018, 08:28

Do slozek aplikaci vse, co bylo na puvodni karte.

Spatne, aplikace nemuzes kopirovat, jen videa, obrazky apod. Aplikace musis vzdy nainstalovat znovu.
MOBILNÍ WINDOWS - NEJRYCHLEJŠÍ A NEJSTABILNĚJŠÍ OS NA TRHU

Zpět na “Přístroje Lumia s Windows Phone 8”