Proč Nokia nasadila Android?

O přístrojích Nokia X s Androidem
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč Nokia nasadila Android?

Příspěvekod Adalbert72 » 09 bře 2014, 14:44

Jedna věc mě jako možný důvod nasazení Androidu napadla: v Nokia jistě zaznamenali snahy o nový projekt bývalých zaměstnanců NOKITA či NEWKIA. A ačkoliv o nich momentálně není příliš slyšet, mohla být za tím nasazením Androidu snaha o získání výhody před bývalými zaměstnanci...

Pokud by totiž Nokia nasadila Android ještě před NOKITA, získala by strategicky lepší pozici. Co ale mluví trochu proti těmto úvahám, je slabý HW těch výsledných přístrojů. Takže to zase dopadlo typicky podle zákonů finské logiky :evil:
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Baryduke
Stříbrný člen
Přístroj: N8 + Samsung S5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baryduke » 17 bře 2014, 20:54

Sám microsoft si uvědomuje že WP nejdou tak jak by chtěl.
A kdyby neplatil Samsungu a jinými aby vydali tel. s WP tak by to asi nikdo jiný než Nokia nedělala. (par by se jich asi našlo)
Možná kdyby WP bylo zdarma jako And tak by se našlo více výrobců.
MS koupi Nokii tak se stane sám výrobcem a začne konkurovat těm málo výrobcům co ještě používají WP.
Proti koupi Nokie byl i Bill Gates.
No uvidíme jak to půjde na odbyt.

Kdyby došlo k vydání Nokie + And. dřív a s lepším HW tak to možná dopadlo úplný jinak. :(
Symbian Belle BaryDuke v1.6
CZJKP1
Člen fóra
Přístroj: n8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod CZJKP1 » 28 dub 2014, 18:09

Tak začínám přemýšlet, jestli si nostalgicky nepořídím Nokii XL. Jako hlavní telefon používám Prestigio s Androidem, jako vedlejší používám Nokii N8, právě kvůli absenci androidu, jediný co chodí dobře u N8 je fotoaparát, defacto digitál už nepoužívám a toto mám vždy při sobě takže mi ho to plnohodnotně nahradí. Na moje současné gusto má N8 malý display a i klávesnici.

Prestigio se mi začíná zdát že má pomalejší reakce a jednojádrový procesor není taky žádná sláva, a proto bych ho nejraději nahradil touto Nokií XL.

A Nokii N8 nahradil Samsungem S4 zoom. Jednak fotomobil a poměrně dobré parametry a nízká cena, ale nevím, jestli má dobré recenze.
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 06 kvě 2014, 23:08

No to je dost divoká kombinace, pokud existuje přímý nástupce N8/808 v Lumia 1020, která je výrazně menší než Samsung a také výrazně lépe fotí.
Jsou tu však i jiné alternativy, jako L925, která je navíc běžně velká.
Pokud není jiný důvod mít dva mobily než focení, pak se mi zdá lepší mít jeden mobil pro všechno.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
CZJKP1
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod CZJKP1 » 06 čer 2014, 20:53

Administrator. Já už jsem zvyklý na Android, tak nevím, proč zmiňuješ Nokie Lumie s Windows Phone. Cokoli jsem komu nastavoval měl mobil s Androidem, takže bych ani jiný telefon nejspíš ani nechtěl, protože se ukázalo, že ten Android umí skoro všechno.

Nikdy jsem telefon s WP neměl možnost držet v ruce, bohužel. Zkraje se říkalo, že Android toho umí více, je pro něj více aplikací. Jestli to Windows dorovnal, nevím. Ale MS mě už sejří s těmi jeho kostkatými Windows. Poslední solidní Windows byly XP, kterým záměrně sebrali podporu, dejme tomu Windows 7, ale ta velikost je úchylná... Na NTB jsem si nainstaloval POSReady :lol:
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 09 čer 2014, 10:18

Výběr systému je každého volba. Podle mě jsou W8 nejpovedenější systém z Redmontu, co jsem kdy viděl. Absolutní stabilita a nadčasový vzhled. Na dotykových zařízeních je navíc extrémně luxusně ovladatelný, kam se hrabe iPad, o Androidu vůbec ani nemluvím. Proč každému vadí kostky moc nechápu, když se postupně předělávají na kostky i weby, je to praktické a přehledné.
V telefonu je ohromující plynulost systému, kterou prostě žádný Android nemá.
V každém případě v NokiaX je Android jen napůl, jsou odříznuté služby Google a systém je s dlaždicemi.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
CZJKP1
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod CZJKP1 » 11 čer 2014, 21:38

Ale asi se dá google play doinstalovat, když získáš nějáký google play apk.?

Port Nokia here?

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2665294
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2668383
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 15 čer 2014, 06:31

Ne, do Nokia X systému nelze z licenčních důvodů dostat bez rootu nic od Google
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia