Diskuze k updatům Windows 10 Mobile

O systému Windows 10 pro mobily
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Diskuze k updatům Windows 10 Mobile

Příspěvekod Administrator » 20 črc 2016, 01:33

Seznam všech změn ve výročním update, k 2.srpnu 2016

http://www.mylumia.cz/Velka-vyrocni-akt ... eni-A_3153
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
ladyevil_cz
Nováček
Přístroj: Lumia 640 Dual SIM
Kontaktovat uživatele:

Diskuze k Výročnímu update Windows 10 Mobile 2016

Příspěvekod ladyevil_cz » 21 črc 2016, 14:10

Zdá se, že jsem šťastný člověk, že se teprve s w10 na mobilu seznamuji v téhle době...integrace kontaktů skype v kontaktech mi také například vadila :) A hledání některých nastavení také...díky za článek :)

Kupříkladu jsem ztratil den nastavováním Outlook pro Gmail...než jsem postupně jako lama pozjišťoval, co všechno musím u Google nastavit jinak, aby mohl Microsoft k Gmailu přistupovat :) A některé věci nevím doteď...
Ja8k1
Bronzový člen
Přístroj: HP Elite x3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ja8k1 » 21 črc 2016, 16:58

U gmailu jsem zadal přihlašovací jméno a heslo k tomu abych pres google mohl fungovat. Co jsi prosimpekne půlden nastavoval ty?
ladyevil_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ladyevil_cz » 21 črc 2016, 19:07

Neustále nefungovalo odesílání pošty :) Takže...nejdříve jsem musel na Gmailu povolit Imap, který jsem dříve na nic nepoužíval, jel jsem přes POP :) A pak jsem musel změnit zabezpečení svého Gmail účtu...aplikaci Outlook totiž při maximálním zabezpečení považoval za krajně nespolehlivou :)) Ofc mi tohle zjištění chvilku trvalo, protože až po dlouhém trápení s ručním nastavováním portů apod...jsem se na běžném supportu Microsoftu dozvěděl, že se s Google v tomto směru nemají rádi a dokonce jsem tam našel přímé odkazy na změnu zabezpečení Google :) A také jak jsem to udělal, začaly mi chodit od Google varovné maily, že jsem se dobrovolně vzdal nemodernějšího zabezpečení své schránky a že mi k účtu přistupuje podezřelá aplikace a zda na tom trvám...musel jsem potvrdit i přes sms :) Tož asi tak ve zkratce :)
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 25 črc 2016, 13:25

no ncméně tohle se ti stalo proto, že jsi připojoval Google jako IMAP a ne jako Google účet, kde se nic takového neděje.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
ladyevil_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ladyevil_cz » 28 črc 2016, 11:06

Nikoliv...když jsem připojil Gmail pouze jako účet, nefungovalo odesílání mailů...anebo fungovalo klidně s denním zpožděním :) Právě proto jsem podle návodu na Microsoftu nastavil používání Gmailu jako IMAP, které jsem do té doby nepoužíval :) A také jsem změnil zabezpečení svého Gmail účtu ... a včera jsem totéž dělal pro nový mobil své manželky a musel jsem postupovat stejně s tím rozdílem, že Microsoft na svém supportu už nabízí i návod pro vícestupňové zabezpečení Gmail schránky :)
Ja8k1
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ja8k1 » 29 črc 2016, 08:05

hm, já i přítelkyně účet na gmailu máme a práve "nastavení" gmailu zadáním mail adresy a hesla mi přijde jako jedna z největších triviálností s tím, že jsme za roky používání a několikanásobné výměny telefonu na problém nezaznamenali
Ja8k1
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ja8k1 » 02 srp 2016, 09:30

DOstanu se k ofiko výročnímu updatu dříve přes WDR ?
ladyevil_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ladyevil_cz » 02 srp 2016, 19:32

Ja8k1 píše:Source of the post hm, já i přítelkyně účet na gmailu máme a práve "nastavení" gmailu zadáním mail adresy a hesla mi přijde jako jedna z největších triviálností s tím, že jsme za roky používání a několikanásobné výměny telefonu na problém nezaznamenali

Jistě...pokud nemáš nijak zabezpečený google účet, pak žádný problém není :)
Ja8k1
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ja8k1 » 03 srp 2016, 09:55

Stáhl jsme anniversary update, jede mi vše dle představ, jen se potýkám s problémem nastavení google útu u kterého mi to říká, že mám použít novější prohlížeč, protože tento není podporovaný.

Outrlook-> nastaveni uctu-> google -> hodí mne to do prohlížeče kde zadávám jméno, heslo.... naloguje se a k tomu do prohlížeče zobrazí zmíněnou hlášku. Potýká se s tím ještě někdo? jak to řešit? Bez Gmailu bych se v krajním případě obešel, ale pokud je řešení sem s ním.

Zpět na “O Windows 10 všeobecně”