Nokia 640 Dual SIM

Lumia 950, 950XL a 550
ladyevil_cz
Nováček
Přístroj: Lumia 640 Dual SIM
Kontaktovat uživatele:

Nokia 640 Dual SIM

Příspěvekod ladyevil_cz » 21 črc 2016, 12:02

Po dlouhé době mám opět vlastní telefon :) Mé zkušenosti s smarth skončily kdysi u historického Symbianu a Nokia 7610 (služební founy byly všechny s Androidem) a proto mi u nového telefonu chybí nějaké věci, poradí někdo?:)

1) Na telefonu původně Win 8.1, umožňoval upgrade na Win 10, tak jsem provedl. Co mi naprosto chybí nebo jsem doposud nenašel, dříve běžné přednastavení různých režimů telefonu, jako je schůzka, venku, tichý, soukromý apod...a rychlé přechody mezi nimi, případně jejich naplánování :) Umí to foun v základní verzi případně jaká je třeba aplikace k tomu stáhnout?

2) Sice jsem nastavil heslo na zamykací obrazovku, ale když se foun připojí přes USB k PC, v pohodě se stáhne jeho obsah...lze tedy někde nastavit zabezpečení founu tak, aby heslo bylo požadováno i při připojení k PC? Pokd lze, kde, pokud nelze, nějaká aplikace umožňuje?:)

3) Při zapojení přes bluetooth k audio navi systému Ford FX - SD karta sice mohu přijímat hovory, mluvit, vidím na své kontakty, ale při vytáčení to vždy spadne, že není služba podporována. je někde problém v nastavení telefonu nebo prostě není kompatibilní se systémem v autě?:)

Dík za případnou pomoc :)
ladyevil_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Nokia 640 Dual SIM

Příspěvekod ladyevil_cz » 02 srp 2016, 19:41

1) Tak...režimy telefon neumí, zjistil jsem jinde...počkám na první velké upgrade od Microsoftu a pak si případně vypomohu nějakou aplikací :)

2) dtto 1

3) zatím nijak nevyřešeno

Přibyla mi nová věc...ovládání TV Smart Philips... na TV zapnuto vše potřebné (btw přes bluetooth bezproblémově spárováno), staženo několik aplikací pro ovládání Smart TV Philips, včetně vyzkoušení dvou placených, stejný problém...při zadání IP adresy (z originálního nastavení TV) do founu error reakce and not found :) Nějaké rady?:)
ladyevil_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Nokia 640 Dual SIM

Příspěvekod ladyevil_cz » 11 srp 2016, 22:56

Takže spolupráce s Ford systémem také vyřešena, spravilo se to po nějaké aktualizaci :) Tedy vlastně zbývá už jen to ovládání TV Philips a zamknutí telefonu při spojení PC kabelem :)
ladyevil_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Nokia 640 Dual SIM

Příspěvekod ladyevil_cz » 09 zář 2016, 07:47

Podle vyjádření Philips není můj telefon kompatibilní s jejich TV :) Uzavírám to, není to důležité :) Rozumná aplikace na na nastavení režimů v telefonu neobjevena, tak zatím používám tlačítko hlasitosti pro vyvolání kontextového menu pro vypnutí všech zvuků ...bída, ale aspoň něco :)
No...a už třetí den mi přestaly fungovat úplně notifikace pro aplikaci Outlook :)
ladyevil_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Nokia 640 Dual SIM

Příspěvekod ladyevil_cz » 22 zář 2016, 14:22

Ad notifikace :) Po nějaké aktualizaci existuje souvislost mezi nastavením e smyslu oznámení v centru akcí a notifikacemi na živé dlaždici :) Pro viditelné notifikace včetně notifikací na zamykatelné obrazovce je třeba mít povolené viditelné oznámení v centru akcí (může být i v režimu soukromé) ...pak fungují notifikace na živé dlaždici i na zamykatelné obrazovce :)
U notifikací Outlook zvukem...musí být zapnuto i oznámení pomocí banneru, jinak nefumguje zvukové oznámení příchozího emailu :)
ladyevil_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Nokia 640 Dual SIM

Příspěvekod ladyevil_cz » 19 čer 2017, 20:42

Nevíte někdo, jak vymazat kontakty ze SIM karty ... ať už pro tenhle foun nebo pro mobile windows 10 obecně?:)
ladyevil_cz
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Nokia 640 Dual SIM

Příspěvekod ladyevil_cz » 20 čer 2017, 13:39

Po dlouhém pátraní si odpovím sám...prostě to windows 10 neumí... dokonce na oficiálním supportu jsem viděl odpověď, že zálohovat kontakty na SIM nejde kvalitně (což nesporuji) a tak to moudrý výrobce telefonů ani nenabízí :)) Tož asi tak...

Tedy vezmu svou starou dobrou tlačítkovou Nokii, postupně vymažu obě SIMky a moudrého výrobce, který mi neumožní běžnou operaci rozumným způsobem, pošlu za pár měsíců do propadliště dějin a poslušně se vrátím k nějakému vyššímu Andridu, njn...

Jo...a kdyby někoho, kdo si tyhle zoufalé věty bude číst zajímalo, jak na takovém founu vůbec zjistí, že tam nějaké kontakty na SIM jsou...tak jedině přes příkaz "importovat kontakty"...jinak totiž ne :)
htcjirka
Moderátor
Přístroj: 925, 830, 930, 950XL
Kontaktovat uživatele:

Nokia 640 Dual SIM

Příspěvekod htcjirka » 07 črc 2017, 18:51

ladyevil_cz píše:Source of the post Nevíte někdo, jak vymazat kontakty ze SIM karty ... ať už pro tenhle foun nebo pro mobile windows 10 obecně?:)

Jak Lumia 930, tak 950XL, tak 830 ma v nastaveni kontaktu zobrazit i kontakty sim, dam si je zobrazit a normalne smazu.
I kopirovat kontakty na sim lze z menu lide.Ikdyz pri dnesnich kontaktech co vsechno obsahuji je to dosti limitovano ne OS, ale sim kartou samotnou.

Obrázek Obrázek

Takze zadne, ze nelze, lze.
MOBILNÍ WINDOWS - NEJRYCHLEJŠÍ A NEJSTABILNĚJŠÍ OS NA TRHU

Zpět na “Přístroje s Windows 10 Mobile”