Lumia 830 - nefunkční foťák

Lumia 950, 950XL a 550
hlava
Návštěvník
Přístroj: Lumia 830
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hlava » 27 srp 2016, 12:10

Píšu to zde spíše informativně pro všechny, kdo používají Lumia 830.
Před týdnem jsem provedl update na anniversary. To ještě vše fungovalo. Předevčírem přišla aktualizace aplikace Kamera a v tu chvíli přestal fungovat fotoaparát a flash dioda. Při pokusu o spuštění foťáku to napíše, že jej používá jiná aplikace a vypíše se chybový kód. Při pokusu rozsvítit blesk jako svítilnu se telefon na chvíli sekne a pak spadne na start screen.

Na internetu jsem našel na toto téma spoustu diskuzí, ale žádné řešení. Zkusil jsem tedy reset do továrka - nepomohlo, reset přes WDRT na 8.1 - nepomohlo (nejde spustit ani na WP 8.1). Zřejmě s Anniversary updatem se do telefonu nahrává i nový firmware pro foťák, který je špatný a bohužel se tento firmware nepřehraje při obnově přes WDRT.

Takže pecka. Díky oficiálnímu updatu microsoftu mám nefunkční foťák a můžu zamířit do servisu a tedy pár týdnů bez telefonu, resp. asi dostanu dobropis, protože řešení bude zřejmě nový modul foťáku a ten už beztak nebude v ofic. distribuci dostupný.

Microsoftu se fakt daří odradit lidi od WP :o
htcjirka
Moderátor
Přístroj: Nokia Lumia 930
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod htcjirka » 28 srp 2016, 18:54

Kdepak, je to nahoda, že se ti to stalo u AU.
U 830 je známé, že se často kazí fotomodul, s updatem AU to opravdu nic nemá a nic se ve fotomodulu (fw) s timto update nepřehrává.
Nokia Lumia 930
Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
hlava
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hlava » 28 srp 2016, 21:53

No nevím. Předtím telefon skoro rok fičel v pohodě, na stabilních, na insider verzích, prostě no problem. A jakmile přijde Anniversary a update Windows Camera appky, tak se stane tohle a na netu je diskuzí k tomu mraky.
Třeba tady popisuje jeden majitel L830 to samé. Po Anniversary a updatu kamery už si nic nevyfotí. To mi přijde jako moc velká náhoda, že mě a několika dalším lidem odešel HW kamery v rozmezí pár týdnů, resp. po uvolnění Anniversary :|
No nic, zítra to posílám na Arvato a tuším, že to bude na dobropis, protože ND už moc není :?
htcjirka
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod htcjirka » 29 srp 2016, 20:05

Updatem to není, nic se na urovni OS neprehrava a navíc jsem se fotomodulů u 830 navymenoval na 8.1 až, až.U toho modelu je to známé, poruchovost je opravdu vysoka a nemá to nic s updatem OS.Stejne modul odchazel i na 8.1, tyto modely opravuji, tak me ještě chvilku o tom vypravej.
Nokia Lumia 930
Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
hlava
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hlava » 29 srp 2016, 21:15

OK, díky za info. Dnes jsem to poslal na reklamaci, tak snad to ještě vymění a manželka si užije L830 na plno 8-)
Kateřina
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kateřina » 14 zář 2016, 10:02

Já jsem teda měla po AU podobný problém - nešlo fotit + hláška, že fotoaparát používá jiná aplikace. Ale vyřešilo se to nějak úplně primitivně, že už si to ani pořádně nepamatuju - myslím, že jsem si zkontrolovala, co mám nastavené jako výchozí aplikaci, protože mě napadlo, že Lumia Kamera už třeba v AU nepoběží, a že se kvůli tomu foťák "zasekl", a nastavila jsem jako výchozí windowsáckou Kameru. Možná jsem ještě restartovala, maximálně.

Třeba to nějak souvisí - nemohly se ty moduly, které byly nějak "načaté", tímhle konfliktem nějak "dorazit", ale kdo měl modul OK, zase to rozchodil? (možná úplně plácám, ale náhoda je to fakt divná :))
hlava
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hlava » 15 zář 2016, 13:31

Jo, o tom jsem četl. Někomu se stalo právě jen to, že se vyhodila výchozí appka pro foťák, ale to nebyl můj případ. Ať jsem tam vybral cokoliv, tak to nešlo. Zkoušel jsem i jiné appky pro foťák a nic. Zatím tel. stále v servise.
mefisto_8
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefisto_8 » 20 zář 2016, 10:57

Mám stejný problém -přestal fungovat foták a dioda . Update jsem měl už dávno (v Insider modu) a s tím to nemělo nic společného. Prostě jsem jednoho krásného(opravdu svítilo sluníčko :-D ) vyfotil dvě fotky a při další už víše uvedená hláška.
Už je na cestě k prodejci na reklamaci (rok starý). Tak jsem zvědavý.
htcjirka
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod htcjirka » 21 zář 2016, 20:08

Tak hlavně, že je v záruce, pak se není čeho obávat.
Nokia Lumia 930
Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
hlava
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hlava » 21 zář 2016, 22:55

Dnes mi ho vratili - opraveno. Nahr.dily tedy jeste jsou 8-) Snad vydrzi aspon 2 roky jeste.

Zpět na “Přístroje s Windows 10 Mobile”