LUMIA930 - nedodělky OS

Lumia 950, 950XL a 550
BOSSi
Návštěvník
Přístroj: Lumia 930
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod BOSSi » 13 bře 2017, 13:21

Ahoj všem! Rád bych poprosil o radu ohledně Lumie930. Jsem zoufalý. Telefon mám dva roky a pořídil jsem ho v naději, že se zbavím zasekaného Androidu a vzhledem k tomu že microsoft ovládá 90% OS bude mobilní verze funkční a spolehlivá platforma..

Tady je seznam věcí, které mě neskutečně vytáčejí .. třeba znáte nějaké řešení nebo aplikací nebo patch který toto řeší.. Hledal jsem i nějakou Android ROM ale bezúspěšně .. předpokládám, že to nejde vzhledem k tomu, že se systému zavádí jiným způsobem než u Androidu..

---------------------------

Neumí multitasking - aplikace neběží na pozadí, ale uplně se deaktivuje (to znamená že během hovoru, nemůžu používat třeba svítilnu, protože po přepnutí na jinou APP zhasne)

To samé platí pro dvě aplikace naráz nelze spustit třeba muziku z webu a přejít do kontaktů, nehledě na to, že se občas aplikace vypne uplně a spadne to.

Telefon občas pípne, jako by dostal sms/email .. ale v oznamovací oblasti nic není

Rozházené webové stránky - kapitola sama pro sebe. Chybí části stránek, nelze kopírovat telefonní čísla či jiné části textu.

Synchronizace fotek - katastrofa. Přes USB se nabízí fotka 3x (část videa, náhledový obrázek, rozlišení Hires, Lowres)
+ další stovky náhledových obrázků které už dávno z telefonu byly smazány. Jediná možnost je používat OneDrive? Nefunguje obousměrně - v telefonu zůstává hromada balastu.

Systém nepodporuje scheduler / nejsou práva pro vrstvu ovládající systémové funkce telefonu
(v praxi znamená, že neexistuje dialer který umí plně spravovat odchozí a příchozí hovory / sms zprávy - vždycky je to jen grafická nadstavka která funguje napůl a nakonec v posledním kroku zavolá stejně systémový dialer).

S tím souvisí i to, že neexituje plánovač pro tlumení zvuků - nelze nastavit dobu "klidu". Lidi mně vzbudí v jednu ráno ..

Neexituje aplikace pro foták, kde by se dala nastavit výchozí složka pro ukládání (nelze oddělit služební fotky od pracovních), a to nemluvím o galerii, ta je taky fakt šílená.

Telefon tuhne při odemykání, občas se i sám vypíná. Občas.

Občas přestane z ničeho nic fungovat hotspot, pomůže až restart.

Nelze nastavit zvuk budíku v MP3, jen pár základních

Kompas je taky úplně k ničemu, otáčí se buď podle akcelerometru, nebo jak se mu chce. V lese pak chodí člověk dokolečka.

Jediná funkční navigace je Here (nic moc), ostatní používají kompas a navedou tě jinam - dodatek, sice navede ale pokaždé jinou trasou a navíc se stane, že tě dovede z města A do města B, tam udělá okolo náměstí vyhlídkovou trasu okolo a jedeš zpátky protože se spletla.

Jedná možná funkční aplikace na GeoCaching .. se otáčí podle akcelerometru a ne kompasu.

Nelze nahrávat hovory (nejsou práva na mikrofon - systém něco takového vůbec nepodporuje).

Nevyhledává korektně kontakty. Při zadání prostřední části kontaktu nic nenajde. Musí se začínat přesným názvem shodným se začátkem existujícího kontaktu.

Faceboook messenger: nepřijímá zprávy. Až po otevření se zobrazí, jestli vůbec. Při otáčení se screen rozhází nebo zabere celou obrazovku.

Občas nenastartuje, zobrazí se blesk s ozubeným kolečkem a nic víc. Telefon je nutný špendlíkem odkrytovat,
netypickým šroubovákem odkrytovat konektor baterie a odpojit na minutu.

Momentálně jsou tam Win10, na osmičkách to bylo více-meně totéž... poradí někdo?
Děkuji a přeji hezký den
htcjirka
Moderátor
Přístroj: 925, 830, 930, 950XL
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod htcjirka » 13 bře 2017, 23:51

K nekterym jedtlivym vecem, specifikam se vyjadrim kdyztak zitra, kdyz to ale tak ctu, tak vetsinu problemu mas zpusobenych bud nakopnutim sw/fw, pak proved obnovu tovarnim nastavenim a spust telefon nacisto a be obnovy, anebo vadnym hw.930 pouzivam dodnes bez sebemensich potizi ci nestabilit a nemenil bych.Nahravani hovoru system umi, ale az s novejsim hw, Lumia 950,950XL,650.Fotky - synchronizace 3x, zvol si ve fotaku jedno rozliseni a ne dvoji, pak se nediv ze tam mas vysoke rozliseni a nizke, dale si vypni kratkou video sekvenci po zmacknuti foceni.Vetsina z tech veci je vadnym hw / ci nakonutym sw anebo nespravnym nastavenim.Za tohle fakt os nemuze.Zitra doplnim zbytek.
MOBILNÍ WINDOWS - NEJRYCHLEJŠÍ A NEJSTABILNĚJŠÍ OS NA TRHU
BOSSi
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod BOSSi » 15 bře 2017, 00:30

Ahoj Jirko, mockrát děkuji za reakci na můj příspěvek. To co píšeš mi dává dost smysl, co se týká foťáku určitě. Co se týká kompasu měl jsem problém na 8, 8.1 i 10, je možné, že je to problém hardware, ale když to člověk napíše do google, najde fakt hrozně moc videí a postů v různých fórech o tom jak to nefunguje .. ale řešení se mi najít nepodařilo. Už jsem i přemýšlel, že si koupím externí GPSku holux, která jede přes BT rozhraní, ale ta stejně nemá kompas, takže stejně to nic asi neřeší.
Blbý třeba je, že na win 10 se mi opravila třeba chyba označování textu do schránky, ale zas začal blbnout ten messenger .. je to takový půl na půl .. buď jde to a nejde tohle a v další verzi to opraví a nejde zas to, co docela šlo.
Samozřejmě messenger jeden jediný, který umí aspoň to co androidí verze je pouze beta.. je mi jasný, že je to nedolazený.. jenže na normální verzi toho spoustu není..

Co se kontaktů týká (hledání), tuším, že má problém v tom že nejsou na live účtu, lokálně v telefonu, ale na adresáři google (gmail) - mám tam většinu věcí a práce s kontaty mi tam příjde lepší než na aplikaci "lidé".

Jinak jen na okraj .. nejsem zaujatej proti Microsoftu (jsem ajťák, řešim i servery s jejich OS a poradim si .. ale prakticky na té mobilní platformě pořád něco řešim. Už jsem ho chtěl někomu darovat, ale pořád doufám, že to nějak půjde vyřešit :D

Link na google;
https://www.google.cz/search?q=lumia+compass+problem&oq=lumia+compass+problem&aqs=chrome..69i57j0l5.10568j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Děkuji za tvůj čas :)
htcjirka
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod htcjirka » 15 bře 2017, 08:26

Ahoj, u tveho telefonu by to fakt chtelo zacit tim recovery, aby si vyloucil vadu HW, nejake zamrzani, rozebirani kvuli odpojeni baterky, zamrzani hotspotu, apod neni desitkami a ani by to nevyresil Android, kdyby na 930 sel.Meesenger stoji za h..no uz i na Androidu, tam je to tedy jasne, ze za prd stoji samotna aplikace.Kompas me chodi na Lumii 930 bezvadne a zase, byly revize co stali u 930 vyslovene za mnoha potizemi, od mikrofonu az po problemy s kompasem a dalsi jine problemy (nejhorsi byly revize 2.0.0.2 a 2.0.0.3).
BOSSi
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod BOSSi » 16 bře 2017, 10:30

Ahoj, dnes už mě to dorazilo úplně. Při odesílání SMS zpráv to hází chybu "nešlo to poslat". Stáhnul jsem recovery tool 3.11.34101. Poslední obraz OS co server nabízí je zřejmě 8ka. Zkusím to přemáznout bez zálohy, ale moc se mi nechce. Mám tam vazby na exchange a další 3 účty a jiné ..
Dám vědět, zda to něco vyřešilo..
htcjirka
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod htcjirka » 22 bře 2017, 08:13

Kdyz nepomuze recovery a čisté nahrání desitek, rovnou zahod telefon, jak uz jsem psal vice, tech problemu je tolik, ze bude telefon HW defektni.S timhle nemaji "desitky" co docineni.
BOSSi
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod BOSSi » 03 dub 2017, 14:42

Ahoj, vezmu to postupně.
Recovery bez obnovy dat uživatele->pomocník upgrade->Win10.

Na první pohled celkem OK.

- Kontakty: pořád stejný, nevyhledávává dle řetězce
- Synchronizace fotek - OK dělá jen jen jednu, měl jsi pravdu. Ale synchronizace trvá třeba i hodinu, než se objeví.
Nechápu to na Nkové síti.
- Scheduler/dialer - pořád stejné
- hotspot, zdá se OK.
- Akcelerometr/kompas - pořád nefunguje, sekne se to i o desítky KM.
- Messenger: zabrazuje až po otevření, v notifikacích nic. Používám stable, žádný Beta.

Jinak se defakto nic moc nevyřešilo. Už si hraju s myšlenkou, že objednám mobil z číny s androidem a tohle zlo někomu věnuji.
I tak děkuji za pomoc :)
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod Administrator » 12 dub 2017, 11:06

Je mi to líto. Uživatel tyhle problémy řešit nechce a já to plně chápu. Synchronizace je pomalá a může za to W10, na Androidu je OneDrive snový jako byl dřív na WP8. Akcelerometr občas někomu takhle zlobí, buď je rozbitý nebo mají W10 problém, ale nejsi sám. Proč nenotifikuje Messenger nevím, nemáš ho vypnutý v nastavení App? V tomhle nezlobí, ale jinak je to neuvěřitelný shit, kvůli kterému mi odešlo z W10 už mnoho kamarádů.
Ještě vyčkej na Creators update, zásadně W10 vylepší hlavně ve spolehlivosti a synchronizaci.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
BOSSi
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod BOSSi » 08 črc 2017, 11:15

Ahoj, děkuji ti za pomoc. Vypnuté to nebylo :-/ Hrozně mě mrzí, že si tahle stěžuji, ale i kdyby to mělo pomoct jen jednomu člověku, co si tu píšeme, má to smysl..

No kdyby šlo pouze o to, že se občas něco nesynchronizuje, nebo, že nepřijde zpráva z Facebooku, tak to asi přežiju :D Stejně bývám v dosahu skoro denně u PC, ale i tak je to něco, co v dnešní moderní době je základ komunikace.. Spíš mě drtí, to že se na telefon nemůžu spolehnout ani v takové maličkosti, jako je si posvítit, když jdu v práci po střeše .. je to život ohrožující když už nic jiného (ve chvíli kdy se přepne na jinou aplikaci, zhasne to. Když se omylem tapne na display, zhasne to. Když mi do toho někdo zavolá, nebo potřebuji se podívat na firemní stránky s návodem, zhasne to. Nebo se "blesk" vypne a nejde nahodit, i když opakovaně klikám na ikonu svítilny .. během toho se přerazím... je tam až moc nedořešených věcí).

Já nejsem nepřítelem vývoje, ale svítit nepřetržitě umí jakýkoliv mobil .. i Aligator, za tisíc korun.. s takovým lajdáctvím při vývoji něčeho tak jednoduchého jako je tohle, jsem se ještě nesetkal. HW defekt to není, je to softwarově nedořešené - kolegovi to dělá taky a má o 4 roky starší generaci.. Jak přepne jinam, zhasne. Objednal jsem si to na základě jeho doporučení, jak je spokojenej ... jenže on jen sedí v kanclu a volá... čili nepoužívá hotspot, svítilnu, facebook .. v podstatě nic.. tak je jasný, že je spokojenej, když je u PC a my v terénu :D

Je pravda, že v W10 svítilnu přidali do roletového menu, a funguje při přepínání aplikací, ale stále to nevyřešilo, to vytuhnutí když se omylem ťukne na foťák ani při opětovném zapnutí..

Nakonec jsem za poloviční pořizovací cenu koupil v číně BlackView 7000 Pro ... má stejné parametry kromě foťáku, vydrží dva dny a má 8mi jádrový procesor. GPSka se chytne v betonovym paneláku za méně než 3 vteřiny.
Pořídil jsem kvůli tomu DUALSim a po práci telefon vypínám a zahazuji do šuplíku.
Telefon s Windows jsem si nechal pouze do práce a tahám s sebou svítilnu a počítám s tím, že je na dožití.

Vím, že jednou se tohle všechno vyřeší, ale za sebe musím říct, že i kdyby za 10 let byl ten systém vylazený k dokonalosti, nejspíš nikdy nebudu uvažovat o koupi .. neboť, ať vyvíjím cokoliv, nemůžu to poslat na trh s tím, že nefungují základní věci (jako je zmíněná svítilna) a "časem se to doladí" přes aktualizační službu..

Když už vím, že systém, nezvládne dvě věci najednou, navrhnu tu elektroniku tak, aby tam holt byl klopnej obvod a podržel to, dokud to zas systém nevypne.. :)

Jo a ještě jedna věc... dá se do toho dostat Android? Vím, že ptát se na něco takového na Windows fóru je zhovadělost, ale už nevím, kdy to jinak zjistit ... nechal jsem na tom spoustu hodin zoufalého hledání.. ale všechno to byli jen nadstavby GUI, které nic neřeší.. Mám za to, že to nejde kvůli zavaděči OS, ale přece každý mobil je v podstatě "mrtvej kus", než se tam naleje firmware.. Nikdo mi srozumitelně na žádném fóru nevysvětlil, proč to vlastně nejde a já bych tomu rád přišel na kloub...
Jen abych zbytečně netrávil čas hledáním .. děkuji a nezlob se za tu otázku, vím že Windows může někomu fungovat třeba bezvadně, ale mě to holt dělá toto ...

Je hezké, že se o to někdo stará a chce to vyřešit, jistě se to za čas vše povede ..

Měj se hezky a pokud to vyznělo nějak hodně špatně, nebylo to tak myšleno :)
htcjirka
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

LUMIA930 - nedodělky OS

Příspěvekod htcjirka » 15 črc 2017, 12:27

Více než na nedodělek OS, jsi narazil na HW vadný kousek, s tím souvisí většina tvých problémů.At se dari lepe s jiným telefonem. ;)

Zpět na “Přístroje s Windows 10 Mobile”