Nokia Ovi Maps diskuze od verze 3.04

Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Ovi Maps diskuze od verze 3.04

Příspěvekod Adalbert72 » 24 srp 2013, 11:55

Přátelé, zdá se, že je vše jinak, nebo navigace prostě v několika případech reagovala neočekávaně, protože:
včera jsem zvolil již před časem naplánovanou trasu, a zapnul navigování zhruba v třetině ujeté cesty. A - nic se nestalo, navigace se chytla, a navigovala dál do bodu "B", jakoby nic. A nesnažila se mě vracet do bodu "A". Buď tedy velmi záleží, kde se člověk v danou dobu nachází, nebo je v SW naprogramováno určité chování, na jehož podstatu jsme dosud nepřišli :roll:
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 24 srp 2013, 12:10

Inžinýrům se ale stejně neomluvím páč ta nemožnost Editace je demence, nebo sem dement já že to nemůžu najít. Ta tvá trasa měla jen dva body nebo víc? Já nikdy neplánuju bod odkud vyjíždím jako bod trasy, proto ten zmiňovanej problém neznám ale vyzkouším laborovat, až bude čas.
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 24 srp 2013, 12:26

Ten SW bohužel nedostatky má, není za co se Koskenkorvům omlouvat :mrgreen: Jinak ano, ta zkoušená trasa měla pouze dva body, a editace zřejmě opravdu možná není, zkoušel jsem podržením prstu na bodech trasy. A je možné jen "odstranit", ( pokud to je ovšem vložený bod zájmu), nebo "sdílet". Nic dalšího se prostě nekoná :evil:
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 24 srp 2013, 22:09

Jak si teda můžu naplánovat trasu, aniž bych měl počáteční bod? To mám tedy pouze konečný bod a po cestě se nechám navigovat do něj? Protože když si plánuju trasu, tak ta musí být logicky od A do B. Být to jen do B, tak to není trasa, ale pouze cílový bod a předem si těžko naplánuju, kudy jet. A pokud to naplánuju, tak vždy musí být nějaký počáteční bod, ze kterého začne trasa. Ale to je jedno, hlavní je, že to nefunguje tak, jak by mělo a jak funguje zbytek navigací pro Symbian.
Editace není možná a čísla popisné mi to nevyhledá ani u měst +60 000 obyvatel. Dříve, ještě ve verzi na Anně, bylo vše v naprostém pořádku, až na editaci a přidávání bodů do trasy, teď mrví co můžou. Přitom doplnit základní funkce, tak je to výborná aplikace. Mapy skvělé, navigování a přesnost skvělá, hlas skvělý, svižnost aplikace skvělá, ale absence základních prvků a je to použitelné jen občas.
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
Irbis
Člen fóra
Přístroj: Nokia 6303c; C7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Irbis » 25 srp 2013, 11:05

Nokia mapy jsou tak jednoduché, že je to až neuvěřitelné.
Nevim, proč tady řešíte nějaký počáteční bod. To je snad ten, kde zrovna jsem!
Co třeba místo nastavení počátečního bodu nastavit bod o něco dál...
Pak se nedivte, že vás to naviguje nejprve do bodu, kterým jste vlastně zatím neprojeli, a až potom k tomu dalšímu.
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 25 srp 2013, 12:36

Irbis>> Obrázek Kor když vyjíždím z domova, kde to znám v okolí do 100km :twisted:
libca píše:Protože když si plánuju trasu, tak ta musí být logicky od A do B. Být to jen do B, tak to není trasa, ale pouze cílový bod a předem si těžko naplánuju, kudy jet. A pokud to naplánuju, tak vždy musí být nějaký počáteční bod, ze kterého začne trasa.

A jak si plánuješ kudy chceš jet když zadáš jen místo odkud vyjíždíš (bod A) a cíl (bod B)? To navigace vypočítá svou trasu, ne? Kudy chci jet podle sebe si do plánované trasy zadám zvolením průjezdních bodů, mám jich x ale třeba i jeden viz screeny, nikdy nezadávám odkud vyjíždím, to si navigace najde sama podle polohy přes GPS.
Trasa z bodu A do B podle navigace:

Obrázek

Já ale chci jet přes Bechyni, zadám ji jako průjezdní bod ( tzv zastávka i když v ní mnohdy vůbec nestavím :D ) a k ní si zadám cíl, přesný cíl si téměř vždy najdu např. v google mapách jako souřadnice GPS (před dovo mám v txt mraky souřadnic ale spoustu si toho během dovo najdu i v samotné navi např. v kategoriích) a navigace mě dovede na metr přesně. Takže zadám tu Bechyni a cíl:

Obrázek

Takhle to vypadá když spustím navigování z místa výjezdu - bod A, B, C:

Obrázek

Možná to dělám blbě ale vždy jedu kudy chci a dorazím přesně kam chci :twisted:
PS: kvůli tobě sem si upravil podpis :mrgreen:
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 25 srp 2013, 21:18

Vidíš, kolik je způsobů, jak si to naplánovat. Průjezdní body jsem zatím neřešil, nemám rád zastavování na delších trasách, akorát mě to víc unaví.. ;) Jak říkám, vždy jsem plánoval z A do B abych měl hotovou trasu předem a viděl i přesný nájezd a čas. Holt, každý to má rád jinak :)
Kurnik, věřím, že změnit podpis bylo méně náročné, než sepsat ten příspěvek :)
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
santon
Člen fóra
Přístroj: nokia C6-01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod santon » 05 črc 2014, 23:14

A novější mapy už nebudou??? Poslední aktualizace 3.7.2013.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 10 črc 2014, 04:14

Obávám se, že ne :twisted: Na AllAbout Symbian News byla krátká zpráva, která zastavení mapových aktualizací dávala do souvislosti se "zmrazeným" Počasím; (nově přibylo i Internetové rádio, kde je místo stanic odkaz na aplikaci pro WP - to považuji opravdu za otevřený výsměch). Náhrada za Internetové rádio ovšem již existuje. Oficiální vyjádření samozřejmě chybí - jak by řekl inspektor Trachta ze známé filmové komedie "...že by to byl tutl?"
santon
Člen fóra
Přístroj: nokia C6-01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod santon » 11 črc 2014, 07:10

Tak nám zbyl už asi jenom ten Garmin na nějaké novější mapy.

Zpět na “Navigace a mapy”