Nokia Ovi Maps diskuze od verze 3.04

Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Ovi Maps diskuze od verze 3.04

Příspěvekod Adalbert72 » 22 srp 2013, 19:48

To jsem kupodivu ani nezjistil, protože v případě pauzy jsem nikdy navigaci nezastavoval. Jakmile navigování přerušíš, je třeba stejně trasu/cílový bod zvolit znovu, čili to je pořád tentýž problém...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
stani
Pravidelný člen
Přístroj: N3110, N79
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 22 srp 2013, 19:59

Ano je to zmetek: tato navigace jaksi spíše počítá s tím, že je někdo natolik úchylný, že se např. ve prostřed Trasy (kdy udělá přestávku a přeruší navigaci), bude chtít vracet do výchozího bodu(aby opět mohl najet na danou Trasu), než-li by se jednoduše zeptala "Pokračovat dále po Trase do Cíle"?...
ex 5800, ex Lumia 620
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 22 srp 2013, 21:41

Jo a aby toho nebylo málo, vzpomněl jsem si ještě na jednu "vychytávku":

je-li mobil spárován s BT HF sadou v autě, pak při hlasové navigaci, HF sada vyhodnocuje hlasové pokyny jako příchozí hovor a neustále ztlumuje rádio. Kde je těch pokynů hodně, třeba ve městě, je to pak "zážitek". Bohužel v telefonu nelze vypnout vysílání Navigace přes BT.
Prý je to nějak vyřešeno v nových mobilech s Windows Phone, ale to jsem nestačil ověřit.
ex 5800, ex Lumia 620
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 22 srp 2013, 22:46

Hoši vždy jsem si plánoval trasu z, do. Ale nikdy, nikdy se mi nestalo, že by mě navigace vedla do počátečního bodu, to umí jen tato verze Nokia map. Ono je totiž nutné si trasu naplánovat předem, protože opět asi vylepšená funkce, oproti starším verzím nejde vyhledávat v offline režimu konkrétní adresy s čísly popisnými.
Aneb jak se z použitelné aplikace stane úplně zbytečná zátěž. :roll:
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 22 srp 2013, 23:38

stani>> Já s tímhle nemám u škodovácký HF problém ;)
libca píše:Hoši vždy jsem si plánoval trasu z, do.

Pořád nevidím logiku v tom, zadávat to "z", proč? Zadám jen body kudy chci projíždět a cíl. Jak píše Proky - Pokud navigaci řeku, že chci jet z bodu A do bodu B a bodem A neprojedu, tak mě celkem logicky vede nejprve do bodu A. Tady chyba není, bod A je průjezdní bod (zastávka) a já jí přikázal jím projet, tak co dělá špatně?
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 23 srp 2013, 11:53

Já si trasu plánuju předem a abych si mohl trasu uložit, musím tedy určit jak počáteční bod, tak konečný bod. Trasu si plánuju tak, aby mi co nejvíce vyhovovala, což v telefonu bez Sygicu nejde.
A opět říkám, i kdyby to nebylo logické, plánovat trasu z místa do místa, což je ale hloupost, tak mi žádná jiná navigace neudělala něco podobného, že mě táhla na počáteční bod, takže není logické, že mě táhne zpět do místa ze kterého trasa startuje, vždy by se měla, stejně jako ostatní navigace, chytnout po cestě a z aktuálního bodu navigovat do cíle.
Vyzkoušeny mám všechny navigace, které na Symbianu od verze 3rd byly a s žádnou jsem podobný problém neměl.
Navíc, jak jsem říkal, "vylepšené" (rozuměj všechny užitečné funkce v zadeli) Nokia mapy neumí vyhledávat offline čísla popisná a jelikož nemám v 808 SIM a wi-fi na cestě těžko chytnu, musí se plánovat a vyhledávat předem, jinak bych sice dojel, ale přesnou adresu bych nenašel.
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 23 srp 2013, 12:40

Souhlasím s tím, že by se v těchto případech (pauza, motorest) měla navigace zeptat, zda navigovat dále do bodu "B", nebo spustit znovu z bodu "A".
Jinak s těmi popisnými čísly je to v Čechách (offline) loterie, někde je, zvláště ve větších městech najde, někde nikoliv. Asi je to nedostatek "aktualizovaných" map, protože v Německu najde offline popisná čísla zcela bez problému...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
šulda
Zlatý člen

Příspěvekod šulda » 23 srp 2013, 14:03

Musíme akorát umřít. Počáteční bod si navigace najde sama (tam kde sem) a odtud mně naviguje na první, druhou atd. zastávku. Trasu si samozřejmě taky plánuju předem podle sebe aby mi vyhovovala a proto zadávám více bodů, ale vím že když za tejden pojedu z Příbrami do JH přes Bechyni tak proč tam budu zadávat jako počáteční bod Příbram? Zadám až Bechyni nebo jiný bod po trase za Příbramí, kudy chci jet, pak se mi nemůže stát, a taky nikdy nestalo, že mě bude navigovat zpět na místo v Příbrami který sem před tejdnem zadal doma a těžko ho budu přesně trefovat, to samý když budu vyjíždět z domova tak nebudu zadávat souřadnice z před baráku. Ale spíš bych řekl že jsme se špatně pochopili. Že to inžinýři nedomysleli je jasný, kdoví proč. Zatím mě vždy vedla tak jak sem chtěl a body trasy si ukládám i do oblíbených takže je můžu kdykoliv použít jak chci, navigaci takhle degradovali o stupeň níž. No a s tím offline je to u nás tragédie ale v zahraničí OK, čím to je asi víme, doma používám online.
Musí se jen umřít.
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 23 srp 2013, 17:05

šulda: ano, takto se dá tato zmršená navigace obejít, tedy že si naplánuji Trasu tak, že Start(první bod) bude někde po cestě, a ne z bodu ze kterého vyjíždím.
Ovšem i nadále platí to, že to navigování nesmím přerušit, protože jinak mě to bude vracet zase zpět, do toho prvního bodu...
ex 5800, ex Lumia 620
šulda
Zlatý člen

Příspěvekod šulda » 23 srp 2013, 23:53

stani píše:takto se dá tato zmršená navigace obejít, tedy že si naplánuji Trasu tak, že Start(první bod) bude někde po cestě, a ne z bodu ze kterého vyjíždím.

Takhle přeci nic neobcházím, to je podle mě normální, Start nemusí být první bod trasy. Start je tam odkud vyjíždím a ta navigace ví kde jsem, stejně jako když zadáš navigování jen do cíle bez trasy. A to ostatní už jsme tu taky popsali.
Musí se jen umřít.

Zpět na “Navigace a mapy”