Nokia Maps + Trasy

stani
Pravidelný člen
Přístroj: N3110, N79
Kontaktovat uživatele:

Nokia Maps + Trasy

Příspěvekod stani » 13 zář 2011, 18:43

Tak jsem si do Chorvatska naplánoval přes web na Nokia Maps trasu, mj. abych se vyhnul slovinské dálnici, vše ještě na přiblížené mapě zkontroloval a udělal ještě klon na cestu zpět.
Poté jsem si to stáhl do mobilu, do Navigace do složky Oblíbené.

Pak jsem tedy vyjel a nestačil se divit! :o :twisted:
Namísto ukazování ulic nebo silnic zblízka - tak jak je to při nastavení cíle přímo v navigaci mobilu, to ukazovalo jaksi z dálky, silnice na úrovně asi kraje. Zkoušel jsem šáhnout do nastavení ale nic tam nebylo.

To by nebylo ještě nejhorší, totální propadák ale byla doprovodná (originální) hlasová navigace. Pořád nás to chtělo vracet zpět, z dálnic neustále odbočovat, hrůza.
Při cestě zpět to samé, Trasa absolutně nepoužitelná. Zajímavé ale je, že když se v jednom okně zobrazila celková trasa, tak tam byla správně.

Přitom při ručním zadání cíle - navigace fungovala jak má, úplně v pohodě. Takže jsem musel celou cestu dávat vždy nejbližší cíl, abychom jeli podle té trasy.

Má také někdo tuto neblahou zkušenost?
ex 5800, ex Lumia 620
laban
Stříbrný člen
Přístroj: N8 D@rkGrey
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Maps + Trasy

Příspěvekod laban » 13 zář 2011, 19:46

Taky jsem si nastavil cíl do chorvatska a zkontroloval. V tel. se vše ukazovalo správně a když jsem ji ve Vídní zapnul, tal mne neustále posílala zpět domu, jakoby sem to nastavil opačne start/cíl, ale měl jsem to dobře, takže jsem jel podle cedulí, nebloudil a dojel až do cíle bez pomoci NokiaMap v tel. či jiné navigace. Nechápu ten Bug, ale pravděpodobně jsi měl ten samý jako já 8-)
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 14 zář 2011, 07:54

Jo, přesně to samé. :(

Myslím si, že to není jen nějaký bug, ale že ty Trasy prostě vůbec nefungují, jak by měly...
ex 5800, ex Lumia 620
Paffka
Bronzový člen
Přístroj: Lumia 930 black
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Paffka » 14 zář 2011, 08:52

Fungují naprosto v pohodě, jen se to stačí naučit používat :)
Jasně že vás to povede zpět, pokud zapnete nastavenou trasu až někde během cesty. Pokud máte uložený výchozí bod např. Praha a jsi ve Vídni, tak tě požene do výchozího bodu, odkud máš nastavenou trasu... Pokud to chceš zapínat až někde cestou, tak si nastav výchozí bod někde dále.
Lumia 820 black
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 14 zář 2011, 11:34

Nenene... právě to mě také napadlo, ale když jsem jel zpět, tak jsem tu Trasu pustil přesně z výchozího bodu. Chvilku to ukazovalo správně, ale pak mě to začalo zase navádět na odbočky(do moře!) z hlavní cesty...

Navíc by to postrádalo logiku - podle tebe bys musel Navigaci mít pořád zapnutou a nesměl bys ji vypnout aby tě to zase nehnalo zpět(do výchozího bodu). Od čeho je tam (momentální) poloha a také cíl Trasy?.. Hmm?
ex 5800, ex Lumia 620
Paffka
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Paffka » 14 zář 2011, 12:34

Od čeho je tam (momentální) poloha a také cíl Trasy?.. Hmm? :arrow: Teď mluvíš o něčem jiném. V Nokia maps nejde uložit trasa s výchozím bodem momentální poloha (nebo mě můžeš klidně poučit jak to děláš). Máš trasu z A do B a max. průjezdní body.
Do Chorvatska jezdím několikrát do roka a problém tam je, že je tam dost nových silnic (zvláště Slovinsko okolo Mariboru) a Nokia mapy nejsou v téhle lokalitě moc aktuální, takže to navádí někam do polí a pod.
Lumia 820 black
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 14 zář 2011, 23:39

Když tam máš tu Trasu s daným bodem výjezdu - Start(a případně dalšími body - lze to naplánovat na webu) a pak samozřejmě s Cílem, tak např. uprostřed té trasy tě to samozřejmě musí ukazovat na tvé aktuální poloze, to je snad jasné, ne? Aktuální polohu to musí ukazovat VŽDY.

OK, co se stane, když např. v té polovině Trasy navigaci vypnu - půjdu třeba na jídlo do motorestu, mobil vezmu sebou. Pak tu Navigaci zase zapnu a ta Trasa by přeci měla pokračovat dál z aktuální polohy, nebo snad tu navigaci během trasy vypnout nemohu?...

Jinak ta navigace začala "navigovat" z té Trasy blbě hned už při výjezdu, už v ČR i v Rakousku...Takže to nemá se slovinskými nebo chorvatskými dálnicemi co do činění.
ex 5800, ex Lumia 620
Paffka
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Paffka » 15 zář 2011, 09:03

Asi si trochu nerozumíme, ale to nevadí :D
1) Navigace ti bude vždy ukazovat aktuální polohu, což je jasné.
2) Pokud máš naplánovanou a uloženou trasu např. Praha - Brno a třeba za Jihlavou si zapneš navigaci podle uložené trasy, logicky tě povede zpět do Prahy a pak na Brno (protože máš uloženou trasu PRAHA-BRNO a musí tě dostat do výchozího místa trasy).
3) Jestliže vypneš navigaci během jízdy a dáš pak opět navigovat uloženou trasu, zcela logicky platí to samé jako bod 2... Z aktuální polohy jde navigovat při zadávání trasy přímo v telefonu. Pokud si do oblíbených uložíš průjezdní a cílová místa, můžeš jednoduše udělat trasu v telefonu.
4) U některých navigací jde během cesty vynechat určité body trasy, což je ideální případ, protože dáš vynechat všechny uložené a projeté body, takže navigace bude pokračovat tak jak potřebuješ.
5) Pokud zlobí už od startu, tak bych se zaměřil spíš na nastavení trasy, verzi aplikace a verzi map. podkladů. Jakou máš verzi ? 3.06, 3.07, 3.08 ? A mapy ? Máš poslední verzi 0.2.43.117 ?
Lumia 820 black
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 15 zář 2011, 15:23

No o té "logičnosti" u bodu č. 3 bych vážně pochyboval. Spíš by bylo logičtější kdyby mě navigace vedla dál po trase - ať už jsem si udělal přestávku nebo ne, když je ta Trasa zvolená.

Ale stále zůstává také nezodpovězeno také to, proč to neukazuje při Trase přímo silnici a odbočovací pruhy jako při "normální" navigaci(zadání cíle ručně), ale ukazuje to mapu cca na úrovni kraje.

Mám v3.06 a 0.2.43.117
ex 5800, ex Lumia 620
malytenky
Nováček
Přístroj: 5800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod malytenky » 16 zář 2011, 11:09

K tématu-letos jsem měl v N5800 a mapách 3.06 úplně stejně nalinkovanou trasu-do Chorvatska s objížďkou SLo dálnice přes body Mureck-Lenart-Ptuj-chovalo se to podobně, protože na hranice AUT jsem trefil bez problémů a zapínal navi až někde u Mikulova, ale stačilo dát někde posun na další orientační bod-respektive navigovat na další orient bod a chytlo se to a navigace pracovala jak má-když nebyl vybrán tenhle bod, tak byla ve stavu zobrazení celé trasy tudíž mapa přes všechny státy-jak se chytla dalšího bodu, tak to jelo naprosto OK.

Zpět na “Navigace a mapy”