nepřesná navigace Nokia N8

morca
Člen fóra
Přístroj: Nokia N8
Kontaktovat uživatele:

nepřesná navigace Nokia N8

Příspěvekod morca » 02 kvě 2013, 22:40

Dobrý večer,

chtěl jsem Vás požádat o radu/názor, zakoupil jsem nokii n8 a seznamuji se s navigací, zatím jsem neměl moc času ji pořádně vyzkoušet, ale :

- zdá se dosti nepřesná (stáhnul jsem si aplikaci na zobrazení počtu satelitů, možná nepřesnost mohla být způsobená nedostatkem kvalitních signálů ...?)
- nejdou zadávat čísla domů, což může na některých místech hodně zkomplikovat hledání, nejde něco stáhnout, nebo ...?
- navigace nezobrazuje předpokládaný čas dojezdu, nejde něco stáhnout, nebo ...?

Moc díky za rady/názory
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: nepřesná navigace Nokia N8

Příspěvekod Adalbert72 » 02 kvě 2013, 23:29

:arrow: Mně tedy zase tak nepřesná nepřijde, záleží na tom, kolik satelitů v dané lokalitě navigace našla - obvykle nachází standardně 4-6, zřídka jen 3 (vlastní zkušenost).
:arrow: Čísla domů v CZ lze zadávat obvykle pouze v režimu Online, a většinou jen ve větších městech. Je to bohužel vina navigačních map pro CZ, protože třeba v Německu lze vyhledat čísla popisná i v menších obcích...
:arrow: Navigaci lze nastavit aby zobrazovala dobu příjezdu, a to v cestě Mapy/Volby/Nastavení/Mapy a pěšky/Ukazatel času.
:arrow: SW je to podle mně docela použitelný, nehledě na neexistenci kloudné alternativy... Sice je možnost neoficiálně nainstalovat Sygic Aura, ovšem s mapovými podklady z r. 2011, novější mapy již nejsou kompatibilní, vývoj pro Symbian byl bohužel ukončen :cry:
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
drazor
Nováček
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod drazor » 10 kvě 2013, 12:45

Prubni Sygic aura na této stránce najdi můj přispěvek je tam vše potřebné.

Kód: Vybrat vše

http://forum.mynokia.cz/viewtopic.php?f=29&t=14740&start=110

mapy se dají stáhnout ze stránek pro android (Official Update: February 8, 2012)
jen je nutné je přjmenovat, veškeré info je v raru.Pokud budeš mít problém napiš.

Kód: Vybrat vše

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?718308-Sygic-GPS-Navigation-apk-Base-files-MAPS-(constantly-updated)
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 10 kvě 2013, 15:02

OT: Začnu od lesa: ty mapy pro Android z r. 2012 se Ti povedlo rozchodit? Stejnou situaci jsme totiž bezvýsledně řešili se zkušenými kolegy ze slovenského fóra. Je jisté, že v. 11.20(32096) je poslední verzí pro S^3. K této verzi se dají mapy stáhnout mj. pomocí Sygic Aura Downloader 1.9 (stahují se mapy pro Android, ovšem z r. 2011, po přejmenování 2011.09). Novější mapy mi Sygic ovšem odmítl rozpoznat. Právě tak nevidí jiné, než evropské země (nefunguje ani evropská část Ruska). Proběhly nějaké experimenty, bohužel bez úspěchu. Teď jsem tomu delší dobu nevěnoval pozornost, máš-li nějaké další poznatky, sem s nimi na fórum :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
morca
Člen fóra
Přístroj: Nokia N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod morca » 12 kvě 2013, 23:35

Zdravím,

moc díky za rady, bohužel se o žádné zkušenosti zatím nemohu podělit, protože jsem v podstatě na začátku s ovládáním telefonu a neumím si poradit s instalací aplikace ze souboru. Zadal jsem dotaz na foru, takže až se mi to podaří, podělím se s Vámi o výsledek ...
NOKIA N8
drazor
Nováček
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod drazor » 13 kvě 2013, 10:19

Mapy ze stránek ipmart-forum.com/ se dají normálně rozchodit v Sygic aura pro symbian jen je nutné je přejmenovat podla návodu. Na těchto stránkách jsou mapy ale pozor ne všechny jsou aktualizované únor 2012, třeba Česko bohužel není ale i tak to stačí zatím nic jiného není. Pokud chce někdo aktualizaci pravidelnou tak to už jen Ovi maps. Stejně věřím že nějaký koumák to nějak udělá aby šly i novější mapy.

Zpět na “Navigace a mapy”