Aktualizace mapových podkladů pro Belle

Sořek
Návštěvník
Přístroj: N700
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace mapových podkladů pro Belle

Příspěvekod Sořek » 05 lis 2014, 10:19

Zdravím všechny, v mnoha tématech jsem nalezl povzdechy nad tím, že nejsou aktualizovány mapové podklady pro Symbian a MeeGo. Doplním oficiální vyjádření Nokie (16.10.2014): "Od 1. ledna 2014 Nokia Store již nepřijímá nový obsah nebo aktualizace existujícího obsahu pro Symbian nebo MeeGo. Týká se to i aplikaci navigačního systému či map. Veškerý stávající obsah bude i nadále k dispozici ke stažení, a nejsou v tom žádné změny. Náš předchozí závazek nadále poskytovat podporu údržby platformy pro Symbian a MeeGo trvá". Nicméně současné Here Maps nemají s Nokií nic společného. Neexistuje možnost aktualizace mapových podkladů (tedy ne samotné aplikace) z Here i pro Symbiany?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace mapových podkladů pro Belle

Příspěvekod Adalbert72 » 15 lis 2014, 23:46

:arrow: Opět jsem prošel (marně) odbornější diskuse na zahr. fórech, a vše se zdá (bohužel) při starém, takže (nejspíš) již žádný update nebude. Možnost použití HERE map v symbianových Nokiích mě také napadla, není o ní na známých místech ale zmínky. Buď to nejde, nebo by to bylo příliš krkolomné.
:arrow: V těchto souvislostech vyznívá poněkud paradoxně zdejší článek ze 6.10.2014 "
Mapové služby HERE expandují na Samsung, do nových aut a proti Googlu", z kterého vyvozuji, že Mapy HERE dostane postupem času snad každý, s výjimkou Symbian uživatelů. Nezjišťuji, kolik jich ještě je, ani v jakých zemích, ale myslím, že jakékoliv číslo by MicroNokii nezajímalo.
:arrow: Resumé: ze situace je třeba si vzít ponaučení, jak v budoucnu při výběru výrobce telefonu postupovat. Za sebe můžu říci, že se zaměřím na to, jak se která společnost stará o své uživatele; ta, která to bude dělat alespoň trochu lépe, pravděpodobně vyhraje...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked

Zpět na “Navigace a mapy”