Odkazy ke stažení: TomTom, Sygic, Garmin a Nokia Mapy

martin
VIP člen
Přístroj: Nokia N97

Odkazy ke stažení: TomTom, Sygic, Garmin a Nokia Mapy

Příspěvekod martin » 27 pro 2008, 23:28

Množí se nám zde dotazy, kde získat nejnovější verze navigačních aplikací. Abych usnadnil orientaci ve fóru, vytvářím toto jedno téma, kde najdete všechny navigační aplikace pohromadě.

Nokia Ovi Mapy
Aplikace i mapové podklady jsou součástí všech telefonů Nokia s GPS. Ostatní si mohou aplikaci i mapové podklady stáhnout přímo ze stránek Nokia.
Výhody:
- aplikace i mapové podklady jsou od výrobce zdarma
- aktualizace mapových podkladů je min 2x ročně
- aplikace funguje také kompletně v off-line režimu = NEPOTŘEBUJE k provozu datové přenosy

Nevýhody:
- pokud zůstanete v off-line režimu, nelze využít podporu A-GPS a určení aktuální polohy trvá více sekund až 1 minutu (při prvním spuštění map i 10 minut!)
- pro všechny nové přístroje s GPS jsou Ovi Maps v plném rozsahu ZDARMA, včetně aktualizací mapových podkladů.

Sygic mobile
Aplikace, návod a postup instalace Sygic mobile zde ve fóru.
Výhody:
- při hledání se nabízejí nejpravděpodobnější hledaná místa
- možnost simulace tras
- velké množství nastavení, určování parametrů cesty, ukazování nejvyšší povolené rychlosti, možnost zobrazení volné paměti RAM a mnoho dalšího
- zobrazení max. povolené rychlosti a předpisů pro daný stát (rychlost v obci, svícení apod.)
- přítomnost doplňků jako kalkulačka, světové hodiny nebo konvertor
- rychlé nalezení satelitů

Nevýhody:
- občas chaotické menu
- v nejnovější verzi nejsou přeloženy všechny položky v menu

TomTom 6
Aplikace, návod a postup instalace TomTomu zde ve fóru.
Výhody:
- Rozsáhlé možnosti nastavení
- Funguje i s externí GPS
- Přehledné mapy a navigace
- Celkem rychlé nalezení satelitů
- Nízká náročnost na paměť

Nevýhody:
- Pro spuštění je zapotřebí více programů
- Nepřehledné menu
- Nefunkčnost při otočení displeje na šířku (například na N82)

Garmin Mobile
Aplikace, návod a postup instalace Garminu zde ve fóru.
Výhody:
- kvalitní mapové podklady
- prestiž značky
- kvalitně zpracováno

Nevýhody:
- složitá instalace map

Google mapy mobile
Aplikace, návod a postup instalace Google map.
Výhody:
- poměrně dobré pokrytí

Nevýhody:
- nefunguje v off-line režimu = vyžaduje on-line přenos dat (mapových podklaů)
- neumí navigovat = zobrazuje jen mapy a aktuální polohu

Líbí se vám tento příspěvek? Pak ho pošlete dál - http://www.nokiaforum.cz/obsah/gps-navigace-v-mobilu/ ;)
Přílohy
GoogleMaps.jpg
GoogleMaps.jpg (68.74 KiB) Zobrazeno 31143 x
nokiamaps.jpg
nokiamaps.jpg (20.09 KiB) Zobrazeno 31194 x
garmin.gif
garmin.gif (18.35 KiB) Zobrazeno 31168 x
tomtom6.jpg
tomtom6.jpg (16.67 KiB) Zobrazeno 31206 x
sygic.jpg
sygic.jpg (16.54 KiB) Zobrazeno 31180 x
singingrock

Malá recenze navigací

Příspěvekod singingrock » 09 kvě 2009, 07:22

Sygic:
+ chytá signál i v budově
+ rychlejší nalezení satelitů
+ snadnější orientace v menu
+ rychlejší zadávání adresy k navádění
+ hlasová navigace upozorňuje ještě před změnou směru

- menší podrobnost map
- i přes možnost výběru druhu trasy ( Eco, nejkratší) vede pořád po stejné trase

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Garmin:
+ lepší mapové podklady
+ kvalitní zpracování
+ prestiž značky
+ možnost rozsáhlého nastavení
+ design

- někdy horší příjem signálu
- zdlouhavé nastavení k zadávání adresy cíle
- složitější ovládání
- hlasová navigace upozorní na změnu trasy na větší vzdálenost, uživatel musí dávat pozor na správné odbočení
- složitější instalace

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mám možnost uživatelsky nahlížet na oba systémy, obě navigace používám v MT. Mojí první navigací byl
Sygic:
Rozhodl jsem se pro něj i z důvodu menší náročnosti při instalaci. A také na doporučení přátel. První zkušenost byla výborná, navigace je velmi svižná, ovládání je snadné, pracuje se s ní dobře, intuitivně. Svou první trasu jsem projížděl v pohodě, a podle instrukcí (cestu znám, chtěl jsem vyzkoušet kudy mě Sygic povede)
jsem dojel na požadované místo. Co je také velké plus, je zadávání ulice nebo města, vyhledávání je jednoduché, rychlé a navíc údaje zůstanou v historii odkud se posléze dají opět vyvolat. Doba zadání cíle je zde opravdu rychlá. Snadná je také orientace v menu, podsložky jsou typu ikon což je lepší i přehlednější. Hlasové navigování je v pořádku, Petr vyslovuje správně a včas. Vzhledem ke zkušenosti a spokojenosti mohu navigaci Sygic doporučit k užívání.
Hodnocení: 90%

Garmin: Navigaci používám krátce, ale i tak si myslím, že mohu porovnávat software obou firem.
Pro tuto navigaci jsem se rozhodl i přes složitější instalaci, abych mohl porovnat rozdíly a hlavně jsem chtěl na vlastní kůži vyzkoušet „legendárního“ Garmina v praxi. Tato navigace má oproti Sygicu složitější instalaci, která spočívá hlavně v odemknutí mapových podkladů. Software je oproti Sygicu trošku složitější na ovládání, ale na to se dá zvyknout pravidelným používáním.
Ikony v menu jsou přehledné, hůře jsou na tom podsložky, tam se mi nelíbí hlavně uspořádání typu seznam, přijde mi zde malinko nepřehledné. Navigace je také svižná na ovládání, ale Sygic je na tom trošku lépe. Kámen úrazu je zadávání adresy k navigování do cíle, to mi přijde zbytečně složité, ale zase je přesnější (dal jsem stejný cíl pro Sygic i Garmin a druhý jmenovaný byl o 300 metrů přesnější) to spíše, ale hlavně záleží na citlivosti integrované GPS.
Další předností je lepší mapový podklad (mám topo i atlas 8) se kterým souvisí lepší a rychlejší navigování do cíle. K hlasu nemám výtky, slečna se snaží….. :o)
Celkově se mi s navigací pracuje dobře, kromě složitějšího menu nemám výhrady.
Hodnocení 80%

Zpět na “Navigace a mapy”