mapy po aktualizaci

O službách Nokia, dříve ovi. Nokia Store, Nokia Suite, Nokia Maps
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: mapy po aktualizaci

Příspěvekod Adalbert72 » 23 bře 2014, 04:09

V situaci, kdy přejdeš z 3.04 na 3.06 je update podkladů nutností, protože mapy pro v. 3.04 nejsou s verzemi 3.06 a vyššími kompatibilní.
Zkus sem hodit konkrétní příklad nějaké příliš dlouhé trasy, tedy dva body zájmu ;) Zkusím vše zadat do N8, abych případně diagnostikoval nějaké rozdíly. Jinak se nedá říci, že by s Nokia navigací v S60 byla nějaká extrémní spokojenost, názory se dost rozcházely...
Ovšem po odstranění placených licencí, a uvolnění navigace zdarma, to za ty peníze (zdarma) zas tak špatné nebylo :mrgreen: Osobně mám většinou pozitivní zkušenost; zejména v oblastech, kde jsem si nebyl jistý, byla docela solidním pomocníkem.
Ačkoli... drobné výstřelky a legraci vytrvalého vracení na tzv. "zastávky" na trase jsem si kdysi také užil :) Chce to halt věnovat více času plánování trasy, a vkládání těch případných zastávek, a to tak, aby navigace navigovala podle Tvých představ.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
rekeb
Nováček
Přístroj: 5230
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rekeb » 25 bře 2014, 20:33

Když si zadám nějaké místo ve Frýdku Místku a cíl Skiareál Lipno. Spočítá mi to 532 km, čas 6 hodin 27 min. Vede mě to přes Brno, Vídeň, Linz a pak zdola na Lipno.Když zadám FM a Horní Planá(u Lipna), Vede mě to po dálnici až ku Praze(Mirošovice) a pak dolů. Píše to 512 km a 6 hodin 31 min. Je to všecho oklikou. Před tou aktualizací jsem žádné problémy neměl.
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 25 bře 2014, 22:51

Takže: po zadání “Optimální“ mně navigace v N8 na aplikaci 3.09 ukáže obdobnou trasu přes Rakousko. I délka by odpovídala. Důvodem bude patrně přílišná blízkost hranic.
Pokud však zvolím verzi “kratší“ vede mě přes místa: Frýdek- Místek/Příbor/Nový a Starý Jičín/Hranice/Přerov/Hulín/Brno/Rosice/Vysoké Popovice/Kralice nad Oslavou/Náměšť/Vladislav/Třebíč/Stará Říše/Červený Hrádek/Dačice/Kunžak/Jindřichův Hradec/Lásenice/Třeboň/Mladošovice/ Borovany/Strážkovice/Římov/Horní Třebonín/Český Krumlov/Lipno nad Vltavou.

Pokud nebude úspěch se zadáním kratší trasy, vlož do trasy několik zastávek ze zmíněných míst.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
rekeb
Nováček
Přístroj: 5230
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rekeb » 27 bře 2014, 19:31

Jenže, když zadáš tuto cestu do map na Seznamu nebo Googlu , tak to vede na Brno, Pelhřimov,Tábor a dolů na Český Krumlov atd. Zkoušel jsem vložit do trasy i nějaké "mezistanice" a vždy mě to vedlo někde do centra daného města a potom zase ven a pokračovalo to do dalšího bodu. Nevím, asi si budu muset zvyknout. Samostatnou navigaci nevyužiji, tak mi nezbývá nic jiného. I tak Ti moc díky , že sis udělal čas a věnoval se mi. Dík ahoj.

Zpět na “Nokia služby”