Ovi mapy už se neaktualizují.

O službách Nokia, dříve ovi. Nokia Store, Nokia Suite, Nokia Maps
dorkon
Návštěvník
Přístroj: 5235
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dorkon » 01 pro 2014, 17:52

Dobrý den
Už je to skoro rok co jsem aktualizoval mapy na Nokii 5230.
Od té doby mi Nokia suite žádnou aktualizaci nenabízí. Mám mapy verze 3.06 a mapovový podklad 0.2.50.130.
Vypadá to jako kdyby podpora pro starší symbian skončila. Nebo se mýlím?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovi mapy už se neaktualizují.

Příspěvekod Adalbert72 » 02 pro 2014, 02:49

Existují starší články, kde jsme potíže s aktualizací již řešili. Aktualizace mapových podkladů potichu skončila, téměř bez jakéhokoliv vyjádření. Náhrada vlastně pořádně není, což je asi největší problém, související s ukončením podpory. Novější mapy pro Symbian měl snad pouze Garmin, který ale dotykové zadávání textu zejména na S^3 Belle nepodporoval, problém šel ale obejít mírným trikem...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
dorkon
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dorkon » 02 pro 2014, 15:07

Děkuji za odpověď. Beru to jako podraz od Microsoftu,protože jsem kupoval mobil s garantovanou doživotní aktualizací a četl jsem že podpora bude pokračovat!
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 04 pro 2014, 05:30

Nic takového jste nekupoval. Kupoval jste doživotní navigaci zdarma, nikdy nebylo řečeno, že budou doživotně aktualizované mapy.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
dorkon
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dorkon » 05 pro 2014, 20:46

ano v příručce je opravdu psáno o mapách,ale myslím,že navigace bez aktualizací map je k ničemu a proto s nimi každý při koupi telefonu počítal.
Navíc jsem se podíval na starší reklamní články k telefonu a tam se o pravidelných aktualizacích píše.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 06 pro 2014, 01:08

Nevnímám současný stav věcí nijak pozitivně, také se mi nelíbí, že HERE mapy se budou vyrábět pro různé ostatní systémy, jen ne pro Symbian. Nic s tím asi nenaděláme. Je ale fakt, že v době vzniku navigace (nejdříve byly mapy zdarma a navigace zpoplatněná) nikdo s prodejem mobilní divize nepočítal. Problém by musel někdo právně napadnout, někdo s neomezeným časem, finančními prostředky a buldočí vůlí. Ovšem, nevím u koho by tohle vlastně měl reklamovat. Takže, dovedu si představit, jak by to stejně dopadlo. Navíc, nový vlastník asi nutně není povinen přebírat závazky vlastníka původního. Doživotní aktualizace nabízí a slibuje Garmin, mám pocit, žes to mohl vidět právě tam...
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 06 pro 2014, 19:23

V každém případě se jedná o životnost mobilu, nikoli lidskou. Ta bude nějak stanovena, výrobci aut náhradní díly také vyrábějí jen po určitou dobu.

Co je však rozhodující, pokud je váš popisek správný, není žádný důvod držet se Nokia 5235. Naprosto každý má nárok na plně funkční mobil s určitým komfortem a to se o tomto mobilu v roce 2014 rozhodně říct nedá.
Náhrad za velmi málo peněz existuje mnoho, Lumia 520, Lumia 620 jsou přístroje, které vás nebudou trápit rychlostí, spolehlivostí, jejich displej bezchybně reaguje a jsou vhodné i jako samotná navigace. V současnosti mají zaručenou aktualizaci na dlouhá léta. To stejné se nedá vždy říct o přístrojích s Androidem, které postupně Nokia navigaci HERE získávají zdarma také.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
Pavolka
Návštěvník
Přístroj: N97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavolka » 12 bře 2015, 12:42

Dobrý den, ač chápu že prodej Nokie a změna majitele přináší určité problémy, mam šanci nějak aktualizovat mapy ve své N97 mini? nebo mam smůlu, telefon bych chtěl přeinstalovat a přijdu tak o všechny mapové podklady... Děkuji. Jinak jak je to u nových telefonu Lumia, jsou mapy funkční, také bez netu a stahují se do telefonu přes aplikaci jako dříve do mého telefonu. Děkuji
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 12 bře 2015, 17:16

Aktualizovat již rozhodně ne, to je (bohužel) zcela uzavřená záležitost. Vzhledem k vývoji situace je možné, že MS ukončí i možnost stahovat dosavadní staré mapové podklady pro Symbian. Proto před reinstalací FW v telefonu bude nezbytně nutné si zálohovat složku Map, tj. !\cities ("!" je volitelný disk, na kterém máš mapové podklady uloženy, může jím být E:\ popř. F:\)
higis
Návštěvník
Přístroj: E7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod higis » 14 říj 2016, 17:31

Vážení,

mám Nokii E7, s přístrojem jsem zcela spokojen, mám dokonce 2 zcela identické tyto telefony, které mi zaručují bezpečí v případě poruchy, či ztráty.

Pouze mi v posledním cca půl roce na obou přestala pracovat navigace, telefon nenajde satelity.

Dotaz: Může tato porucha souviset s tím, že nejsou aktualizace map a i jiné aktualizace přístroje?

Předem děkuji za odpověď

Miroslav Šuba

P.S. Značce Nokia jsem věrný od r 2003 a vždy jsem byl naprosto spokojen. V žádném případě si však nekoupím mobil s Windows, toho mám naprosto "plné zuby" z PC.........

Zpět na “Nokia služby”