Stránka 1 z 2

Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 01 pro 2014, 17:52
od dorkon
Dobrý den
Už je to skoro rok co jsem aktualizoval mapy na Nokii 5230.
Od té doby mi Nokia suite žádnou aktualizaci nenabízí. Mám mapy verze 3.06 a mapovový podklad 0.2.50.130.
Vypadá to jako kdyby podpora pro starší symbian skončila. Nebo se mýlím?

Re: Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 02 pro 2014, 02:49
od Adalbert72
Existují starší články, kde jsme potíže s aktualizací již řešili. Aktualizace mapových podkladů potichu skončila, téměř bez jakéhokoliv vyjádření. Náhrada vlastně pořádně není, což je asi největší problém, související s ukončením podpory. Novější mapy pro Symbian měl snad pouze Garmin, který ale dotykové zadávání textu zejména na S^3 Belle nepodporoval, problém šel ale obejít mírným trikem...

Re: Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 02 pro 2014, 15:07
od dorkon
Děkuji za odpověď. Beru to jako podraz od Microsoftu,protože jsem kupoval mobil s garantovanou doživotní aktualizací a četl jsem že podpora bude pokračovat!

Re: Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 04 pro 2014, 05:30
od Administrator
Nic takového jste nekupoval. Kupoval jste doživotní navigaci zdarma, nikdy nebylo řečeno, že budou doživotně aktualizované mapy.

Re: Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 05 pro 2014, 20:46
od dorkon
ano v příručce je opravdu psáno o mapách,ale myslím,že navigace bez aktualizací map je k ničemu a proto s nimi každý při koupi telefonu počítal.
Navíc jsem se podíval na starší reklamní články k telefonu a tam se o pravidelných aktualizacích píše.

Re: Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 06 pro 2014, 01:08
od Adalbert72
Nevnímám současný stav věcí nijak pozitivně, také se mi nelíbí, že HERE mapy se budou vyrábět pro různé ostatní systémy, jen ne pro Symbian. Nic s tím asi nenaděláme. Je ale fakt, že v době vzniku navigace (nejdříve byly mapy zdarma a navigace zpoplatněná) nikdo s prodejem mobilní divize nepočítal. Problém by musel někdo právně napadnout, někdo s neomezeným časem, finančními prostředky a buldočí vůlí. Ovšem, nevím u koho by tohle vlastně měl reklamovat. Takže, dovedu si představit, jak by to stejně dopadlo. Navíc, nový vlastník asi nutně není povinen přebírat závazky vlastníka původního. Doživotní aktualizace nabízí a slibuje Garmin, mám pocit, žes to mohl vidět právě tam...

Re: Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 06 pro 2014, 19:23
od Administrator
V každém případě se jedná o životnost mobilu, nikoli lidskou. Ta bude nějak stanovena, výrobci aut náhradní díly také vyrábějí jen po určitou dobu.

Co je však rozhodující, pokud je váš popisek správný, není žádný důvod držet se Nokia 5235. Naprosto každý má nárok na plně funkční mobil s určitým komfortem a to se o tomto mobilu v roce 2014 rozhodně říct nedá.
Náhrad za velmi málo peněz existuje mnoho, Lumia 520, Lumia 620 jsou přístroje, které vás nebudou trápit rychlostí, spolehlivostí, jejich displej bezchybně reaguje a jsou vhodné i jako samotná navigace. V současnosti mají zaručenou aktualizaci na dlouhá léta. To stejné se nedá vždy říct o přístrojích s Androidem, které postupně Nokia navigaci HERE získávají zdarma také.

Re: Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 12 bře 2015, 12:42
od Pavolka
Dobrý den, ač chápu že prodej Nokie a změna majitele přináší určité problémy, mam šanci nějak aktualizovat mapy ve své N97 mini? nebo mam smůlu, telefon bych chtěl přeinstalovat a přijdu tak o všechny mapové podklady... Děkuji. Jinak jak je to u nových telefonu Lumia, jsou mapy funkční, také bez netu a stahují se do telefonu přes aplikaci jako dříve do mého telefonu. Děkuji

Re: Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 12 bře 2015, 17:16
od Adalbert72
Aktualizovat již rozhodně ne, to je (bohužel) zcela uzavřená záležitost. Vzhledem k vývoji situace je možné, že MS ukončí i možnost stahovat dosavadní staré mapové podklady pro Symbian. Proto před reinstalací FW v telefonu bude nezbytně nutné si zálohovat složku Map, tj. !\cities ("!" je volitelný disk, na kterém máš mapové podklady uloženy, může jím být E:\ popř. F:\)

Ovi mapy už se neaktualizují.

Napsal: 14 říj 2016, 17:31
od higis
Vážení,

mám Nokii E7, s přístrojem jsem zcela spokojen, mám dokonce 2 zcela identické tyto telefony, které mi zaručují bezpečí v případě poruchy, či ztráty.

Pouze mi v posledním cca půl roce na obou přestala pracovat navigace, telefon nenajde satelity.

Dotaz: Může tato porucha souviset s tím, že nejsou aktualizace map a i jiné aktualizace přístroje?

Předem děkuji za odpověď

Miroslav Šuba

P.S. Značce Nokia jsem věrný od r 2003 a vždy jsem byl naprosto spokojen. V žádném případě si však nekoupím mobil s Windows, toho mám naprosto "plné zuby" z PC.........