Nokia Store ukončen...

O službách Nokia, dříve ovi. Nokia Store, Nokia Suite, Nokia Maps
Uživatelský avatar
Adalbert72
Moderátor
Příspěvky: 1663
Registrován: 26 říj 2010, 22:08
Přístroj: N8-00
Bydliště: Passau, DE
Kontaktovat uživatele:

Nokia Store ukončen...

Příspěvekod Adalbert72 » 06 bře 2015, 04:46

:arrow: Dne 3.3.2015 (čas mi zůstal neznámý) byl ukončen Nokia Store. Jeho poslední Update již při každém otevření Store zobrazoval hlášení o jeho nahrazení Operou, přesněji "Opera Mobile Store". Tam jsou dostupné podle prvotního dojmu aplikace rozhodně méně užitečné (či vůbec nepotřebné a k ničemu), a z obsahu původního Store tam (dosud?) není/nebude? téměř nic.

Osobně se mi podařilo si zálohovat instalační soubory téměř všech placených aplikací; nepříliš domyšlená ochrana jejich zakódováním (aby se zabránilo jejich posílání do dalších přístrojů), se ukazuje zejména při tomto stavu věcí jako "geniální" zbraň namířená zejména proti legálním uživatelům.

Pokud totiž uživatel z nejrůznějších důvodů bude ještě před zformátováním staré Nokie kladivem potřebovat přehrát SW/provést Hard Reset/formátovat Paměťovou kartu, pouhý transfer instalaček PC tam a Tel. zpět velmi pravděpodobně všechny pracně zálohované soubory nevratně zakóduje.

Zmíněné chování před časem ověřeno při kopírování obsahu ze staré karty na novou. Předpokládám, že inteligent, který zmíněnou "obranu" navrhl a realizoval, musel nejprve popít značné množství 40% finského národního nápoje.

Je sice zřejmé, že nikdo nepočítal s úplnou likvidací a ztracením soukromých uživatelských účtů/obsahů placených stažených aplikací, ale i tak se kódování stalo dvojsečnou zbraní, ve finále se obracející proti uživateli. Jak by řekl klasik, "inu, když máš talent, tak se neubráníš" (např. páchat podobně nedotažené kraviny) :mrgreen:

:arrow: Tím se kruh postupného ukončování Nokia služeb (téměř) uzavírá, 25.4.2015 má být ukončen i uživatelský Nokia Account samotný a Synchronizace bodů zájmu v Mapách.

Je to evidentně konec jedné éry... I tak ale bude možné přístroje dále provozovat, jedinou hmatatelnou (neodstranitelnou) nevýhodou tak zůstávají staré mapové podklady.

:arrow: Kam a jak dál? Osobně pořád netuším; placeného obsahu se dosud zbavovat nemíním (např. multimediální slovníky); aktuální úvahy a postřehy:

1. K hrobaři Nokie chuť jít stále nemám, systém mě bohužel nezaujal (nepotřebuji bůhvíjaké "omalovánky", ale systém dlaždic mi prostě pořád k srdci nepřirostl, kdyby bylo možné ty dlaždice alespoň vypnout a změnit layout...)
2. iOS fakticky znamená přestup na kompletní cestu ostatních zařízení jablečným směrem, což postupně přinese další náklady navíc
3. Android bez rootu znamená mít po pár měsících problém se zasekaným systémem, (spornou) výhodou je určitá podobnost se S^3
4. Blackberry by (snad) nebylo marné řešení, ale firma víceméně stále bojuje o přežití, takže by se mohlo časem jednat o cestu z bláta do louže. Systém a jeho aplikace navíc nejsou v běžném pohybu příliš rozšířeny (pumpy/restaurace/fast foody/obchody atd.), tudíž by na tom byl uživatel podobně jako s nepodporovaným Symbianem.

Komentáře a nápady jsou upřímně vítány :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
trewik
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2015, 20:33
Přístroj: Nokia 700
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Store ukončen...

Příspěvekod trewik » 10 bře 2015, 17:54

Bohužel v tu nejméně správnou dobu jsem musel přehrát celý svůj telefon N 700 a zjistit tuhle zdrcující zprávu!
Nezůstalo mi vůbec nic, tak se jen tak zeptám, nechce se někdo podělit o některé užitečné aplikace.
Používal jsem třeba MazeLock, výborný pro nechtěné odemknutí třeba v kapse.

Díky za odpověď
Uživatelský avatar
Adalbert72
Moderátor
Příspěvky: 1663
Registrován: 26 říj 2010, 22:08
Přístroj: N8-00
Bydliště: Passau, DE
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Store ukončen...

Příspěvekod Adalbert72 » 11 bře 2015, 00:22

Placené aplikace, pokud byly staženy ze Store, se po přeposlání při pokusu o instalaci na jiný přístroj zakódují. Některé appky staršího data kódování neměly, potíž je, že to nelze jen tak poznat. Valnou většinu (snad) půjde ještě na Webu sehnat...

:arrow: Zde malý tip, jak se dobrat k většině obsahu :)

http://lmgtfy.com/?q=Maze+lock+2.2
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Uživatelský avatar
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1818
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Přístroj: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Store ukončen...

Příspěvekod Administrator » 11 bře 2015, 17:10

Myslím, že by jsi měl přestup k WP zvážit. Dlaždice možná nesympatické jsou, ale jsou také velmi praktické. s update na W10 se navíc podloží tapetou, což celý systém značně polidští. Myslím, že i celkové W10 se postupně posunou k větší barevnosti a zbaví se divného dojmu, jako když máš v telefonu DOS.

Je tu ale i mnoho jiných faktorů, které hovoří pro jeho nákup. Především přechod na cloud, kterému se nevyhneme. OneDrive je už dnes úžasná služba, která se konečně ve W10 promítne naplno i do počítače. Přináší velké změny do vnímání mobilu i PC a hodně zjednodušuje jejich používání. Např. správa veškerých fotografií se stává hračkou, konečně je v nich pořádek, odstraňují se duplicity, vše máš vždy sebou tam, kde potřebuješ, navždy setříděné podle tagů, složek nebo alb. Podobně je tomu s hudbou a dokumenty.
Dále je tu nákup licencí křížem mezi PC a mobilem.
Nu a nakonec je tu ona pověstná rychlost a pohodlné ovládání. Chvilku si budeš zvykat, možná i remcat nad novými a jinými řešeními, ale nakonec budeš rád, že jsi koupil. Přizpůsobitelnost tě bude trápit, jsi zvyklý se v telefonu vrtat, vyměníš ji ale za stejnou pohodu, jako u iPhone. Za takovou, jakou Android nikdy nenabídne ani na nejvyšších modelech a ani s rootem.

Navíc nebudeš zamčený v ecosystému, přechod na jinou značku i platformu je snadný, zůstávají ti data i účty.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia

Zpět na “Nokia služby”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti