Baterie ktera se dobíjí pohybem

Co se kde mihlo, nebo bylo odhaleno
renek
Zlatý člen
Přístroj: GALAXY S4
Kontaktovat uživatele:

Baterie ktera se dobíjí pohybem

Příspěvekod renek » 25 srp 2010, 21:21

Narazil jsem na jeden starsi, ale zajimavej clanek
Nokia patentovala baterii, která se dobíjí pohybem
Finský výrobce mobilních telefonů Nokia si patentoval velmi zajímavou záležitost. Jedná se o baterie, které se dobíjí pouhým pohybem, tedy kinetickou energií. V budoucnu by se tak průmysl mobilních telefonů mohl aspoň částečně zbavit kabelů.
Finský výrobce mobilních telefonů Nokia jako jeden z předních hráčů tohoto byznysu usilovně pracuje na tom, aby své produkty inovoval. Jedním z těchto posunů vpřed by měly být nové způsoby nabíjení baterií. Nokia si přitom nyní patentovala zajímavou technologii, která by mohla v příštích letech udávat směr. Jedná se totiž o metodu samonabíjení, která je zákazníky pochopitelně velmi žádaná, protože by je zbavila nutnosti převážet nabíječku, případně by snížila riziko, že dojde k neočekávanému vybití.
Nový systém je založen na kinetické energii, kterou by měl akumulátor díky specifické stavbě produkovat. Skrz mechanické pohyby struktur uvnitř baterie by mělo být možné ji dobýt. Je samozřejmě otázkou, jak moc účinné by takové nabíjení bylo. Už malé pohyby by ale měly mít kýžený efekt dobíjení. Nokia pracuje i na dalších způsobech dobíjení. Ale třeba ten, který využívá radiových vln, se zatím nejeví jako v blízké budoucnosti dostupný. Zatímco sázka na kinetickou energii by mohla být správnou sázkou.
SAMSUNG Galaxy S4
Smile
Člen fóra
Přístroj: N5530
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie ktera se dobíjí pohybem

Příspěvekod Smile » 26 srp 2010, 02:14

Myslím že by to byl velký krok dopředu a určitě by byli spokojení i "zelení" :)
Ale aby to bylo použitelné, musel by být i sebemenší pohyb efektivní na dobíjení. Nedovedu si např. sám sebe představit jak někde půl hodiny máchám telefonem ve vzduchu jen proto aby se mi na 5 minut dobil =)

Uvidíme, technologie jde dopředu a my se snad máme na co těšit =)
5530 XM power =)
renek
Zlatý člen
Přístroj: GALAXY S4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod renek » 26 srp 2010, 08:21

Smile
No zrejme to neni o nejakem vynucenem "máchání", ale o beznem pohybu ktery pres den vykonavas a pritom mas telefon v kapse nebo kdekoliv u sebe.
SAMSUNG Galaxy S4
Hoskin
Bronzový člen
Přístroj: 5530 EX N73 N70 6150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hoskin » 26 srp 2010, 08:41

no četl jsem že vojáci zkoušeli využít pohybu nahoru a dolů při chůzi, tak že do batoh dostaly nějaké lehké závaží které jezdilo nahoru a dolů, a přitom vyrábělo elektřinu do baterií např do navigace, nočního vidění, kamer na helmě a tak. tak jestly to nebude na stejném principu
My Cell Phone
5110/6150/5140/6300/N73->5530EX-SPB Mobile Shell
didx
Člen fóra
Přístroj: nokia n97 mini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod didx » 26 kvě 2011, 20:47

jako že aby jsi mohl nabít malou "baterčičku" tak budeš mít na zádech 2kg těžký závaží a budeš s ním chodit po městě ? :lol: ... no tak to se mi moc nezdá :lol:
N97 mini Black - CFW william.netbox Ultimate 1.0
PhoneFreak
Stříbrný člen
Přístroj: 1st C5-03 2nd-N70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PhoneFreak » 26 kvě 2011, 21:40

váhu toho baglu nvm, ale jednu baterčičku z toho nabijet nemají v plánu, elektriku bere z toho vybavení s kterým by to bylo použitý tohle: gpska, displej v brýlích, kamera na M4/M16, noční vidění, vysílačka, a kdo ví co ještě tam mají za hovadinky :D
Nokia C5-03
Pokud píšu bez diaktritiky jsem na mobilu
Android Bender

Příspěvekod Android Bender » 27 kvě 2011, 13:12

Rozhodně lidi nebudou tahat dvoukilový bágly :D Ale chtěl bych to vidět jak se ten phone nabíjí :)
PhoneFreak
Stříbrný člen
Přístroj: 1st C5-03 2nd-N70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PhoneFreak » 27 kvě 2011, 15:46

tak tohle bylo pro armádu, tam se dvě kila ztratí, a myslím že se bude nabijet jako z každýho jinýho záložního zdroje. a jestli myslíš tu baterku co je v prvním postu, tak úplně stejně jak jsem tedka popsal ten vojenskej bágl, akorát to bude malinkatý a integrovaný do tý baterky.
Nokia C5-03
Pokud píšu bez diaktritiky jsem na mobilu
prikryloso
Člen fóra
Přístroj: N97 mini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prikryloso » 30 kvě 2011, 11:04

No co já vím tak se kinetické energie používá už poměrně dost dlouho u hodinek, měl jsem je a funguje to.

Při běžném chození, jízdě autem atd. se hodinky bez problémů dobíjí.

Takže u telefonu by to neměl být problém, samozřejmě je otázkou, kolik energie se dá takto vyrobit, nicméně pokud to prodlouží dobu použitelnosti byť jen o 20% tak to bude velký krok dopředu...
N97 mini, CFW 5.5 by FeReT VIP ;-)

Zpět na “Spekulace o nových produktech”