Bluettoth HF a Navigace dohromady

O dotykových telefonech Xpress Music, Nokia 5800 XM, 5530 XM a 5230 XM
stani
Pravidelný člen
Přístroj: N3110, N79
Kontaktovat uživatele:

Bluettoth HF a Navigace dohromady

Příspěvekod stani » 27 srp 2011, 15:28

Mám-li zapnutý bluetooth(a spárovaný s autorádiem Alpine CDE-113BT) a zapnu-li navigaci, hlasový doprovod navigace je jen první věta, pak už je ticho. Vypnu-li bluetooth(v mobilu), pak zase hlasový doprovod navigace funguje. Ale dohromady to nejde.

Má někdo podobný problém?
ex 5800, ex Lumia 620
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Re: Bluettoth a Navigace dohromady.

Příspěvekod šulda » 27 srp 2011, 22:09

Tohle sme se kdysi snažili vyřešit u originální HF od Škodovky (GSM I a II) bohužel s negativním výsledkem, páni inžinýři nepočítali s tím že když spáruju mobil s jejich HF přes BT budu ho třeba chtít využívat ještě i jinak, např. hlasová navigace, audio z navigace je slyšet jen když telefonuješ a ten s kým mluvíš určitě ví která bije když slyší hlas Lišky “bacha kruháč“ :mrgreen: Při použití Parrota to jde OK. Zřejmě máš stejný problém, dost inžinýrů myslí stejně ;)
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 27 srp 2011, 22:31

Já ti na to dnes odpovídal v poradně. Je to přesně jak píše šulda. Toto absolutní většině lidí nefunguje. Taky jsem našel odpověď, že by to mohlo být právě kvůli tomu, že zvuk z navigace vysílá pouze v A2DP režimu, který asi rádia nepodporují. Když někdo volá, tak se vysílací frekvence upraví a pak následně vrátí zpět. To je moje úvaha..
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
šulda
Zlatý člen

Příspěvekod šulda » 28 srp 2011, 07:46

Jak už sem psal tak třeba Parrot fungoval OK. Koukal sem do tý poradny a je tam více kolem otázek s HF BT bez dostatečných odpovědí (např. synchronizace kontaktů telefonu s GSM II, na to je pro symbian app http://europe.nokia.com/support/product ... 0/software ale je třeba znát více detailů a odkázat tazatele na výrobce je jen jeho ztráta času). Lidi si stěžují i když jim po spárování s BT jde zvuk navigace jen z telefonu, co já byh za to dal, Skoda UHV (GSM II) vezme telefonu audio ale nepustí ani píp a mlčí tak i telefon jak tu popisuje autor vlákna ale tomu to vypustí aspoň první větu :mrgreen:
Naposledy upravil(a) šulda dne 24 lis 2013, 11:06, celkem upraveno 1 x.
Musí se jen umřít.
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 28 srp 2011, 08:08

Díky za odpovědi.

Ano ano, už pomalu začínám tušit. Také jsem trochu zapátral a pravděpodobná příčina je v tom, že pokud je mobil spárovaný s autorádiem jako handsfree přes bluetooth, přijímá přes ten bluetooth vše.
Problém je, že totiž v případě zapnuté Navigace, mobil přes ten bluetooth tuto navigaci zároveň i vysílá, autorádio ji přijme, zvuk se správně na (repráku) mobilu vypne(jako při příchozím hovoru), ale v reprácích autorádia není nic slyšet, protože mobil totiž tu navigaci vysílá v A2DP - kterou sice (mé)autorádio přijme ale už neumí zpracovat.
Jinak v mém autorádiu je také modul Parrot.

Dalo by se tedy říci, že na "vině" jsou obě zařízení: u mobilu, že to vysílání Navigace přes BT nejde (samostatně) vypnout/zakázat a u autorádia, proč vůbec to v A2DP přijímá, když ho neumí zpracovat.
Naposledy upravil(a) stani dne 23 zář 2011, 17:48, celkem upraveno 3 x.
ex 5800, ex Lumia 620
šulda
Zlatý člen

Příspěvekod šulda » 28 srp 2011, 09:56

Oni to mají inžinýři v tomhle občas dost těžký a v záplavě novější a novější techniky je to holt boj ale jak píšeš tak by i podle mě stačilo mít v jednom i druhým přístroji tohle ošetřený nastavením, to už je ale zase o technice, mě by zvuk navigace bohatě stačil z repro telefonu. Ten Parrot bude taky verze od verze.
Musí se jen umřít.
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 28 srp 2011, 12:51

Tudíž by se tento problém dal označit za vyřízený, ačkoli vlastně problém přetrvává a jediným řešením by asi bylo pořídit kompatibilní rádio.
Co se týče prvního dotazu v poradně, opravdu jsem jej asi špatně pochopil, dnes jsem si přečetl reakci v poradně. Omlouvám se.
Použiji s dovolením teda odpověď, kterou jsi sem napsal a napíšu ji jako řešení do poradny. Přijde ti mail s odpovědí, ale dělám to jen kvůli toho, aby to bylo v poradně zaznamenáno. ;)
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stani » 28 srp 2011, 15:00

šulda píše:... mě by zvuk navigace bohatě stačil z repro telefonu.

Spíš je žádoucí aby šel zvuk pouze z repro telefonu. Protože při (dlouhé) jízdě chceš poslouchat rádio/MP3/CD. Jinak by to bylo smíchané dohromady(vč. i toho hlasového doprovodu Navigace při případném hovoru!).
A zvuk z toho repra telefonu si můžeš snížit sám, na jakou úroveň až chceš. A pokud ti přijde hovor na mobil, modul v autorádiu vypne hudbu a přepojí pouze na hovor, po jeho ukončení se zase vrátí zpět.

Tak by to mělo správně fungovat.

libca píše:..... a jediným řešením by asi bylo pořídit kompatibilní rádio.

Právě že ne. Pokud by to(A2DP) autorádio umělo přijímat a zpracovat, pak by jsi nemohl mít zapnuté rádio/MP3/CD, respektive mohl, ale mísilo by se to zase všechno dohromady. Nebo respektive by to bylo asi úplně jinak: autorádio by to bralo jako hovor a potlačilo by to vlastní přehrávání autorádia. Takže by sis během cesty a pracující Navigace, přes repráky auta mohl poslouchat jen a pouze hlas té navigace. :D

Na tohle asi opravdu "inženýři" nemysleli.

Chtělo by to nějaký hack, aplikaci, na to, aby Navigace nevysílala přes BT.
Naposledy upravil(a) stani dne 23 zář 2011, 17:48, celkem upraveno 2 x.
ex 5800, ex Lumia 620
šulda
Zlatý člen

Re: Bluettoth HF a Navigace dohromady

Příspěvekod šulda » 28 srp 2011, 20:58

njn já to beru jinak, když jedu s navigací tak nic neposlouchám páč k ní nechci nic míchat a v 99% jí používám když jedu s rodinou a to prostě muziku neé ale máš samozřejmě pravdu. Něco co by tomu zamezilo (jak píšeš hack či nějaká app) už jsem sháněl a hodil i lidem co app dělají ale bez úspěchu, já osobně na to nemám čas a ani k rusům se tak pořádně nedostanu abych vyčuchal zda by to bylo reálný.
Musí se jen umřít.
stani
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluettoth HF a Navigace dohromady

Příspěvekod stani » 28 srp 2011, 21:27

šulda: jasně, každý má jiné preference. Ale pro všechny by měla být nějaká možnost volby, a tou by jednoznačně bylo případné povolení/zakázání vysíláni Navigace (v mobilu) přes BT.

Tím by se vše vyřešilo. Nechápu, že se tím ještě nikdo nezaobíral. Určitě to není problém jen N 5800, a ta už je na trhu také nějaký čas.
ex 5800, ex Lumia 620

Zpět na “Nokia 5800 XM, 5530 XM a 5230 XM”