Tipy a Triky k 5800XM

O dotykových telefonech Xpress Music, Nokia 5800 XM, 5530 XM a 5230 XM
Stromo
VIP člen
Přístroj: Nokia 5800XM + 16GB
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a Triky k 5800XM

Příspěvekod Stromo » 13 úno 2009, 16:35

:arrow: servisní kody:
ýrobce
*#06# Vypíše výrobní číslo neboli IMEI.

*#0000# Vypíše výrobní č.telefonu a možnost aktualizace fw.

*#62209526# Vypíše MAC adresu Vašeho Wi-Fi modulu.

*#7370# Hard reset telefonu, obnoví nastavení Vašeho telefonu od
výrobce.
Obrázek
UPLOADUJI VŠE NA Nokia 5800XM, když vím poradím...
Chuchmi
Člen fóra
Přístroj: Nokia 5800XM [TUBE]
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuchmi » 13 úno 2009, 18:27

:arrow: Zámek telefonu, aneb překazení neoprávněného vstupu do telefonu.

Nastavení >> Telefon >> Správa telefonu >> Zabezpečení >> Telefon a SIM karta >> Prodleva automatického zámku telefonu >> Zádná/nebo vámi zvolený čas >> Váš kód >> OK

Poté vás telefon po odemčení telefonu (posuvným tlačítkem na boku) požádá o vámi zadaný kód.
NokiaForum Forever!
Chuchmi
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuchmi » 13 úno 2009, 19:46

:arrow: Chcete-li zkontrolovat verzi softwaru v přístroji, zvolte možnost Menu >> Nastavení a Telefon >> Správa telefonu >> Aktual. přístroje
Naposledy upravil(a) Chuchmi dne 13 úno 2009, 19:52, celkem upraveno 1 x.
NokiaForum Forever!
Chuchmi
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuchmi » 13 úno 2009, 19:49

:arrow: Chcete-li zobrazit název aplikace v "Tlačítku multimédií", podržte prst nebo pero na ikoně.
NokiaForum Forever!
Chuchmi
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuchmi » 13 úno 2009, 19:51

:arrow: Chcete-li vytvořit přístupový bod k internetu v bezdrátové síti WLAN můžete ho vytvořit pomocí průvodce bezdrátovými sítěmi WLAN.
NokiaForum Forever!
skorpion,
Bronzový člen
Přístroj: Nokia N8- Belle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skorpion, » 25 úno 2009, 23:49

manual jsem si teda neprocital ale dlouho jsem nemohl prezit absenci tlacitka C. Hlavne pokud se zasekla nejaka aplikace a cervenym tlacitkem jsem z ni akorat vyskocil ale zustala spustena. Pak jsem ale jednou nahodou ve spravci spustenych aplikaci (dlouze podrzet tlacitko menu) nejak omylem na aplikaci, do ktere jsem chtel prejit, podrzel prst dele a ejhle-stejny jev jako v kontaktech-okolo prstu se zacal delat krouzek a pak vyskocila nabidka Open a Exit. takze to jde i bez "Cecka".
Joka
Nováček
Přístroj: Nokia 5800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joka » 22 bře 2009, 23:54

Prepnuti s QWERTY na QWERTZ nebo naopak staci dat pri psani volby...jazyk psani a vybrat si nemecky a mate QWERTZ klavesnici. ;)
Tomek.6
Stříbrný člen
Přístroj: Oneplus One
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomek.6 » 10 dub 2009, 07:31

jj to jde ale chybí mi tam celá česká diakritika. Doufám že v nové verzi firmvaru bude česká qwertz

:idea: jinak jsem tady viděl příspěvky s tématem soft reset a hard reset (trojhmat). Dlouho jsem přemýšlel co to je a našel jsem jak na to, tak to tady dám i pro ostatní:
:arrow: Soft reset - *#7370#
:arrow: Hard reset (trojhmat) - červené tl. + zelené tl. + fotoaparát vše držet najednou při zapínání telefonu do doby, než se neobjeví logo Nokia
oba resety fungují stejně až na to, že hard reset se dělá když se sekne úplně a ,,něco,, se pokazí

//libca//: Trošku jsem upravil Hard reset ;) je to při zapínání telefonu..
Obrázek
SneG
Člen fóra
Přístroj: 5800XM (red ^^)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SneG » 06 čer 2009, 09:24

Neobjevují se vám v přehrávači hodiny s aktuálním časem? Stačí otočit na ležato a rázem se obejví.
Leopard
Člen fóra
Přístroj: N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Leopard » 04 črc 2009, 22:59

Při zhasínání telefonu - tedy zamykání, probudíte telefon kliknutím na cokoli, výběr se neuskuteční, při kliknutí na Aplikace se tedy neotevřou.

Skladby - při napupování písničkami se samy neukážou v přehrávači musíte na Hud. knihovnu - volby - obnovit hud. knihovnu

Při organizování složek (Volby - organizovat) si můžete seřadit položky jak chcete - po organizaci se neřadí podle abecedy ani ničeho jiného, ale podle Vás.

Záložky, menu rychlých kontaktů, nebo čistě tapetu si lze nastavit v nastavení - osobní - domovská obrazovka - motiv dom. obrazovky, záložky pak v domovská obrazovka - klávesové zkratky

Pokud se Vám nezdá přesnost dotyků lze to nastavit v nastavení - telefon - dotykové vkládání - kalibrace (úplně dole)
v menu dotykového vkládání lze nastavit i šířku stopy pera při ručním psaní, barvu psaní (kvůli motivu), linku, rychlost psaní a naučit se jak se které písmeno "píše"

Pokud Vám vadí že telefon sám hleda Wi-Fi sítě (WLan), a tím zatěžuje baterii, jděte do nastavení - připojení - bezdrátová Wlan - volby - nastavení - zobrazit dostupné Wlan - Nikdy

Pro šňůrku od přívěšků nebo šňůrek na krk a podobně je pod krytem takový "sloupek" na který se navlékne šňůrka, ale POZOR! V krytu je malá dírka kterou šňůrku prostčte, kdybyste jí přivřeli mezi kryt a telefon, můžete ho zničit a přetrhnout - hrozí ztráta.Dírka je nad reproduktorem ze strany, dole, vedle zeleného tlačítka.

Stylus ve své "skrýši" drží opravdu dobře, a jde i lehce vyndat. (vedle červeného tlačítka ze zadu v krytu.

Zpět na “Nokia 5800 XM, 5530 XM a 5230 XM”