E90 - jak jste spokojeni a co dál?

O Eseries přístrojích E5, E6, E52, E66, E71, E72 a všech dalších
Pavell
Nováček
Kontaktovat uživatele:

E90 - jak jste spokojeni a co dál?

Příspěvekod Pavell » 22 čer 2010, 11:52

Komunikátor E90 mám už skoro 2 roky a musím říct, že jsem velmi spokojen. Chvili sice trvalo, než jsem dokončil přechod z 9300i a naučil se na E90 dělat vše co potřebuji, ale poté už slouží naprosto pohodově. V podstatě mi poskytuje vše, co od komunikátoru chci. Je to sice cihla, ale nemám skoro důvod přecházet na nějaký novější model. Žádný mi v součtu svých kladů a záporů a z hlediska mých potřeb nedává lepší výsledek než E90.

Nicméně, z nových modelů na trhu mě logicky nejvíc oslovila N900, kvůli které bych snad i absolvoval martyrium přechodu na jiný stroj a operační systém. Ale její 3-řadá klávesnice je proti 6-řadé u E90 slabota. Podobně N97 (tam je těch záporů povíc). Z jiných značek mne snad nejvíc oslovuje HTC Touch Pro2. Konstrukčně přesně to, co chci. Ale do Windows se mi moc nechce - linuxovské systémy jsou mi sympatičtější. Takže doufám, že Nokia uvede nástupce N900 s lepší klávesnicí a nejlépe i s naklápěcím displejem. A do té doby si budu lebedit při pohodovém užívání E90 :-)

Co ostatní současní nebo i minulí majitelé E90?
About
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Re: E90 - jak jste spokojeni a co dál?

Příspěvekod About » 23 čer 2010, 11:34

Řeším přesně ten stejný problém. Taky bych rád novější mašinku, ale N97 mi nepřipadá jako nástupce E90, je to také jiná řada a N900 vypadá dobře, ale mě tam právě odrazuje ten linux. Já bych klidně pokračoval dál na Symbianu. Ať si každý říká co chce, ale mě ten systém vyhovuje a dává mi vše co potřebuji. Co s linuxem, který není odladěný a je každou chvíli nová verze.

Uvidíme jestli s něčím Nokia přijde, koukal jsem na nějakou novinku N9, ale klasický komunikátor to není. Možná už touto cestou nepůjdou, což je škoda.
Pavell
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavell » 23 čer 2010, 11:56

to About: jj, Symbian a dost vykonny procesor je taky v poho. Pak by ti mozna vyhovoval prichazejici SE Vivaz Pro (s klavesnici).
detvan
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod detvan » 02 srp 2010, 12:51

Ahojte všetci E90-ri som rád že nie som sám čo nosia ešte v tejto dobe tak veľký telefón no ako to tu bolo spomenuté ťažko nahradiť E90. Ja ju mám 2 roky no na druhý telefón ani nepomyslím, keďže mi tento vyhovuje až nad moje očakávania. Jedine ak by Nokia troška znížila rozmery a hmotnosť tohto typu a zvýšila rýchlosť, no ako som písal zatiaľ som veľmi spokojný a verím že ešte dlho budem. N900 a N97 no to nie sú telefóny ktoré by som menil za E90. Ako som niekde čítal že E90 je telefón ktorý ťažko niekto prekoná.

Som rád že to niekto tu uviedol a troška ma to mrzí že sa o tomto telefóne viac nepíše.

Prajem všetkým pekný deň.
Pavell
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavell » 03 srp 2010, 11:44

Jj, E90 zůstane v některých směrech nepřekonatelná :) Např. v tom, že klasická komunikátorová koncepce s 2 displeji umožňuje lépe šetřit akumulátor. Speciálně u E90, která jako první z nokiáckých komunikátorů umí zobrazovat na vnějším malém displeji vše co běži na velkém vnitřním. To současné smartphony s pouze 1 velkým displejem neumí a tak vydrží obvykle jen 1 den.
Pavell
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavell » 05 zář 2010, 22:30

Nezkousel jste nekdo v E90 novou micro SDHC 32 GB?
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 12 zář 2010, 01:47

Jako zakladatel klubu a dlouholetý zastánce komunikátorů musím konstatovat, že stále nebyl vyrobený přístroj, který by komunikátor nahradil. Nedávno jsem si hrál s 9300 a vyhovovala by mi nově i tato velikost.
Náhradou je pouze N9, která bude uvedená v prosinci, zvažovat budeme ještě E7, kterou uvidíme za pár dnů na Nokia Worldu.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
hravec
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia E7-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hravec » 15 zář 2010, 18:03

Souhlas se vším, co je tu napsáno, E90 mám už od listopadu 2007. Spokojenost s funkčností a praktičností nelze zatím ničím nahradit... Přinávám se, že jsem zvažoval koupení i4, neb mám dock v domácím kině i v autě, ale stejně tak tam mám i USB :-)
Renda
Člen fóra
Přístroj: Lumia 930
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Renda » 06 lis 2010, 23:01

Mám ji také už dlouho a když mi ji ukradli, pořídil jsem si za ni náhradu - světe div se - E90...
Jen jsem dal starou baterii z rozbitého přístroje, protože původní majitel ji zmršil častým nabíjením a už nešla zformátovat. Je třeba ji co nejvíc vybít a úplně nabít. Pokud možno vždy.
Jsem zvědav, jestli pro nás, pár lidí, spatří světlo světa nový komunikátor.
Míval jsem E9500 - to byla pořádná cihla. A rád bych i nadále zůstal u stejné koncepce.
Dočkáme se???
hravec
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia E7-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hravec » 07 lis 2010, 01:45

Už tomu přestávám věřit, měl jem předtím N9300 :-(

Zpět na “Eseries telefony”