Stránka 1 z 1

E52 - Výmena SD karty za väčšiu

Napsal: 14 bře 2014, 23:17
od visvba
Chcem si vymeniť pôvodnú 2GB microSD kartu za novú 16GB. Problém je, že na tej 2GB mám nainštalované veci. Dá sa nejako preniesť obsah tej 2GB na 16GB, tak aby to telefón vyhodnotil ako pôvodnú a ostali mi nainštalované aplikácie? Skúšal som tento tutoriál http://youtu.be/Fbwom_Z9cZc , ale skončil som pri vytvorení partície na novej karte. Mal som tú možnosť zablokovanú. Vopred ďakujem za pomoc.

Re: E52 - Výmena SD karty za väčšiu

Napsal: 15 bře 2014, 14:09
od Adalbert72
Nezaručuji, že tohle bude se E52 fungovat (je dostatečně známo její často nevyzpytatelné chování), ale postupoval bych takto:

1. Připoj tel. v režimu "Mass Storage", tedy Velkokapacitní paměť (je nutné mít v počítači PC Suite, příp. Nokia Suite). Pokud by se nepovedlo, vlož kartu (příp. s adaptérem) do tiskárny nebo čtečky, a připoj do systému jako vyměnitelný disk.
2. Vykopíruj všechny soubory (i !\sys a !\private do počítače.
3. Vlož novou microSD do telefonu a dej ji přes vestavěného Správce souborů zformátovat.
4. Připoj tel. opět jako Mass Storage, a odstraň na nově zformátované kartě složky sys a private, příp. ponechej vše, a při vracení obsahu dáš přepsat vše.
5. Telefon ponechej v Mass Storage, a veškeré soubory z původní karty vykopíruj do té nové.

:arrow: Za předpokladu, že na původní kartě nebyly chyby v datech, by mělo vše proběhnout hladce. Operace přenosu dat může trvat v závislosti na CPU počítače a rychlosti karty několik minut.
:arrow: Nyní můžeš tel. odpojit (abys nepoškodil data, zvol v počítači možnost "Vysunout", příp. zvol v tel. v USB připojení opět "PC Suite". Karta je teď doslovný klon té původní, systém by neměl poznat rozdíl (samozřejmě kromě velikosti :mrgreen: ) Jestli tomu tak opravdu bude i na té E52, je ovšem ve hvězdách...

Re: E52 - Výmena SD karty za väčšiu

Napsal: 15 bře 2014, 18:02
od visvba
Ďakujem za tip. Nakoniec som to poriešil cez úplne štandardnú zálohu cez Nokia Suite a obnovenie. Prebehlo všetko v poriadku. Osobne som s mojou E52 absolútne spokojný. Nikdy mi nejako nehaprovala a fičí už viac ako 2 roky, pričom nabíjam raz za týždeň. :)

Re: E52 - Výmena SD karty za väčšiu

Napsal: 16 bře 2014, 19:43
od htcjirka
To je dobře, ze jsi chytnul dobry kousek a perfektne ti funguje.S vydrzi na tom byla E52 vždy moc dobře.