NOKIA E52 - duch ve FW nebo HW? (mikrofon bug)

O Eseries přístrojích E5, E6, E52, E66, E71, E72 a všech dalších
X-Tech
Nováček
Přístroj: E52
Kontaktovat uživatele:

NOKIA E52 - duch ve FW nebo HW? (mikrofon bug)

Příspěvekod X-Tech » 07 srp 2014, 01:27

Zdravim,

na svem telefonu NOKIA E52 jsem zaznamenal podivne veci. Ta nejmarkantnejsi z nich je to, ze me aktualne volany neslysi. Ovsem vec neni tak cernobila..

Za prve, vec ma i dalsi indicie, ktere spolu muzou, ale i nemusi souviset.

Tedy..

Jeste predtim, asi tyden ci dva, jsem pri nabijeni baterie zaznamena obcasne vypadavani nabijeni a stremhlave hlasky "Nabijeni ukonceno" a zase "Nabiji se". Pripadalo mi to jako chyba zpusobena vadnym kabelem (coz stale muze byt pravda) ci zanesenim kontaktu v telefofonu ci na kebelu. Kontakty jsem vycistil suchym Kontaktolem, ale problem pretrvava resp. obcas se vyskytne.

Dale, pred par dny jsem se snazil nastavit Nokia Email a dostal jsem se v nastaveni uctu az temer k jejimu vytvoreni (nesel vytvorit z duvodu nejakych nastaveni). Nicmene ted jsme to zkousel a nedostal jsem se ani k prvnimu nastaveni. Ihned mi po odklinuti prvnich udaju naskocila hlaska "Ucet nelze vytvorit". Zkousel jsem vsechny typy emailu a zadny z nich nesel nastavit.

No a nakonec se mi vyskytla chyba s mikrofonem, kdy me volany neslysi. Ma to ale sva ale. Stalo se mi, ze po restartu nebo najakem zahadnem pohybu ci co, me zase volajici slyseli.. posledni dva dny to ale zase nejde. Dalsi vec.. testoval jsem, zda neni slyset z meho mikrofonu lautr nic a neni tomu tak!! Pokud napr. selestim spodkem telefonu a tedy mikrofonem o povrch deky, tak v reproduktorech dalsiho telefonu toto selesteni slysim! Coz je opravdu podivne.. Mikrofon se chova jako chytra horakyne.. funguje, ale zaroven nefunguje. Jako by mikrofon ztratil 98% kapacity ci se zaaktivovalo nejake zahadne nastaveni..

Je pravda, ze pokud zacina chybovat SW (FW), tak se to muze podobnymi vecmi projevovat. Ale stejne tak to muze byt HW a veci spolu nijak souviset nemusi.

Tedy, na co se chci optat je to, zda-li tyto indicie (problemy) mohou mit spolecneho jmenovatele a pokud ano, tak co to je? Muze to byt vadny firmware, ktery vyzaduje opetovne prehrati? Nebo to spise ukazuje na problem s hardwarem?

Muze nekdo pomoci?;)
diky za reakce
XT
polas
VIP člen
Přístroj: Nokia Lumia 520
Kontaktovat uživatele:

Re: NOKIA E52 - duch ve FW nebo HW? (mikrofon bug)

Příspěvekod polas » 07 srp 2014, 09:40

Jak říkáte, HW i SW chyby ... Vypínáte preventivně telefon? Mikrofon je jasná HW chyba na servis, co se týče FW, tak po určité době dělá problémy (plná paměť telefonu atd.), třeba by mohlo pomoci formátovat vnitřní paměť telefonu.
M.
X-Tech
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod X-Tech » 07 srp 2014, 20:33

Telefon jsem restartoval, samozrejme. Ted se mikrofon nechyta, ale predtim se chytal, normalne jsem byl v mikrofonu zase slyset. ted ale funguje tak jak jsem to zde popsal.
Jinak dnes mi jeden servisak napsal, ze problem muze byt skutecne v SW. Musim to tedy zkusit reflashnout. I kdyz.. moc se mi do toho nechce. Mam telefon nastaveny vc. programu. Nokia PC Suite sice zazalohuje zakladni nastaveni, ale zbytek budu muset manualne doinstalovat (= spousta nastavovani). Hadam, ze pri flashi jde sosnout i komplet SW telefonu, ale to zase muze znamenat, ze si onu 'chybu' zachovam a prenesu do noveho flashe.. Nebo se mylim? (nevim jake jsou moznosti flashe, nikdy jsem to nedelal, nebylo treba).
Jinak co se tyce pameti meho E52, tak telefon neni uplne zapykany: na "C" mam 7MB volnych, 55MB je obsazeno.

K formatovani vnitrni pameti? Tim mate na mysli co? Je to obnova tovarniho nastaveni "Orig. nastaveni"v menu telefonu? Muze zabrat jeste neco jineho, nez bych se odhodlal primo k flashi?? Treba by mohlo zabrat nasledujici:
a/ odinstalovani zbytecneho SW
b/ nebo ono Orig. nastaveni telefonu
b/ a nebo treba instalace FW pres NOKIA PC Suite (le tam prehrat FW)

Co se tyce samotneho flashovani. Bylo mi Adalbertem72 sdeleno, ze aktualne jde S60 telefony flashnout dvema zpusoby:

1. Navifirm+/Phoenix
2. Nokia Care Suite a její součást Data Package Manager (verze "Fixed")

Ktera z techto dvou aplikaci je na flash meho E52 vhodnejsi, intuitivnejsi? (Je Nokia Care Suite skutecne na Symbian telefony? Nekde jsem cetl, ze je udajne pro Windows telefony..)

Je k flashovani treba nejaky extra kabel nebo postaci klasicky microUSB? Je zde nejaky prehledny manual k zachazeni s timto programem a specialne pak pro obnovu FW v telefonu?

diky za reakce
XT
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 08 srp 2014, 08:38

Ahoj,
začal bych asi takto:
1/ udělat si zálohu. Ale jen kontakty, sms, kalendář. Nastavení nezálohovat, mohl by sis při obnově přenést zpět chybu.
2/ formát telefonu (třeba pomocí kodu *#7370#). Musíš znát ale bezpečnostní kod telefonu, základní byl 12345. Telefon bude jako po vybaleni z krabice
3/ vyzkoušet telefon
4/ zkusit trojhmat. Kombinace kláves najdeš na netu
5/ opět vyzkoušet
6/ pokud to nezabere, přehrát FW. Jak na to jsou na netu návody, na oba
postupy.
7/ vyzkoušet telefon
8/ pokud to nezabere, tak servis.
Zkusil jsem ti najít kombinaci kláves na trojhmat a našlo mi to celkem pěkný článek zde na fóru:
http://www.mynokia.cz/symbian/jak-formatovat-symbian-obnoveni-tovarniho-nastaveni/
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 08 srp 2014, 12:49

X-Tech píše:...Je Nokia Care Suite skutecne na Symbian telefony?

Ano, netřeba pochybovat, NCS je servisní nástroj, který existoval ještě před Elopem a jeho (slavnou :evil: ) likvidací Nokie. Je možné, že na Webu existují různé "zasvěcené" informace, které jsou (nebo mohou být) ve výsledku zavádějící. Dotazy na flash byly ale natolik časté, že bychom si nějakých nesrovnalostí jistě brzy všimli - nehledě na fakt, že většina zdejších členů má s flashem (v některých případech desítek přístrojů) bohaté zkušenosti...

Stran vhodnosti použitých programů mám pocit, že (mírně) jednodušší je použití NCS. Zde je ale problém s přístupem - jeden z posledních kroků Elopovy Nokie bylo zamezení Online přístupu do FW Repository. Proto lze FW stahovat pouze upraveným Data Package Managerem. Vše ale (dosud) funguje, a flash trvá v ideálních případech pouze několik minut.

Oproti tomu je zase stažení FW balíku z Navifirm bezproblémové, ale mírně složitější je orientace ve Phoenix. Zkrátka, je to spíše pocitová záležitost.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
X-Tech
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod X-Tech » 09 srp 2014, 15:40

Diky za odpovedi;)

ad Proky:

jeste jedna podotazka:

1/ k tomu zalohovani o kterem zde pises, mas zrejme na mysli zalohovani pres NOKIA PC Suite (polozka "Zalohovat" > "Nokia Content Copier"), je to tak?
2-8/ tyto body jsou jasne. predevsim diky za link, ktery si mi poslal a kde je vse vysvetleno temer do atomu! Tento clanek, pokud bude treba, urcite hodne pomuze.

ad Adalbert72:

O Elopovi, manazerovi a agentovi MS, jehoz jedinym cilem bylo deklasovat Nokii je lepsi se radeji nezminovat, jelikoz se mi otvira kudla v kapse..
k veci: podle toho co pises, nevidim zde jediny duvod neverit tomu, ze NCS neni i pro E52.
Na tve doporuceni jsem si tedy ztahnul nejen NCS, ale i fixed DPM. Sosnout tedy spravny FW by tedy nemel byt problem. Kazdopadne, jakou verzi bych si mel pro mou E52 ztahnout (nepovazuji se za PC laika, ale nikdy jsem flash nedelal)? Mel bych si ztahnout nejaky downgrade? Samozrejme chtel bych tu nejstabilnejsi a nejnovejsi. Aktualni verzi FW mam: 091.003 / uzivatelska verze: 091.003.C00.01, Typ: RM-469.
Jaka je tedy nejaka ultimativni ceska verze pro E52? Hadam, ze zde budou i nejake mod-verze.

Stale vsak jeste verim, ze by mohli zabrat nizsi urovne formatovani telefonu.)

A jeste nejake dotazy..

A/ A vubec je mozne aby tato chyba mikrofonu mohla byt i softwarovou vadou? Stalo se nekomu neco podobneho? Jak rikam, mikrofon neodesel zcela - funguje na hodne hodne nizke urovni. Kdyz do nej mluvim a mam ho zcela u ust, tak v telefonu prijemce slyset jsem. Proto se ptam, zda-li muze tuhle situaci mit na svedomi i SW/FW bug?

B/ Jinak je tu nejaka moznost zazalohovat si vsechna data, tedy vse vc. nainstalovanych programu a nasledne je - po prehrati FW - opet nainstalovat zpet? Je zde moznost, ze by zabral jen reflash FW?

C/ Je mozno z telefonu vytahnout nastaveni vsech programu, ktere mam v E52 dodatecne nainstalovane (nektere jsou i Java)? Treba ProfiMail ma jednoduse exportovatelne i importovatelne nastaveni (k neuvereni, ze tento programek ma i tyto desktopove vlastnosti;). Tedy, hadam, ze i ostatni programy maji v nejake slozce, napr. na "C", "D", "E" ci "Z", nejake "INI" soubory. Opravdu extremne by mi to pomohlo pri reseni meho problemu a zrejme nutnosti uvest muj telefon do tovarniho nastaveni ci reflashi FW! V takovem pripade by vse byla hracka;)

D/ A jeste jedna otazka na SW, tentokrat vestaveny SW primo vyrobcem Nokia. Rad bych se zbavil pro zcela zbytecnych programu, ktere jsou na me E52 naistalovany. Jedna se napr. o programy "Synch. Ovi", "Obchod Ovi", "Dom. Media", "PTT". Jde o to, ze nejdou odinstalovat, beznym zpusobem. Je zde nejaka moznost jak na to?

XT
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 11 srp 2014, 10:13

Ahoj,
spousty otázek ;). Na některé odpovím.
1/ ano, mám na mysli Nokia Suite.
2/ downgrade určitě nedělej, je to způsob jak zničit telefon. Použij stejnou nebo vyšší verzi FW.
3/ zálohovat nastavení app u některých jde. Přesně jak píšeš, mají na ruzných místech své "ini" soubory. Byl tu článek k aktualizaci FW u N97, tam byly některé soubory u app popsány (opera mini apod). Ale myslím, že to nestojí skoro za tu námahu.
4/ obnovou "Ini" si můžeš zanést zpět nějaký ten sw problém
5/ Zbavit se zbytečných app co jsou ve FW není bez úprav FW možné. Některé verze FW jsou na netu ke stažení, mají provedeno hodně úprav a vylepšení (jsou určitě rychlejší než originál FW), bývá více místa na C (protože jsou odstraněny ty pytloviny...) apod. Nevím, jak je na tom FW k E52.

E52 byl na svou dobu špičkový telefon. Ale bohužel, podpora symbianu je pryč, tak je pomalu na čase poohlížet se po nástupci ;)

Zpět na “Eseries telefony”