NOKIA E52: Problem s pripojenim k internetu Java aplikaci

O Eseries přístrojích E5, E6, E52, E66, E71, E72 a všech dalších
X-Tech
Nováček
Přístroj: E52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod X-Tech » 16 říj 2015, 23:16

Zdravim,

na me Nokia E52 mi de facto z niceho nic prestal pracovat se siti Oskarek, resp. nemuze se pripojit k internetu. Zajimave je to o to vic, ze ostatni programy jako napr. ProfiMail ci Opera Mobile 12 ci Opera Mini 7.1 (.sis), ktere vyzaduji internet normalne funguji. Jedna se vsak o programy pro Symbian (.sis), nikoli Java programy (.jar/.jad).

Vypada to totiz, ze problem muze byt nejakym zpusobem s Java platformou v mem telefonu, jelikoz stejna chyba, tedy nemoznost pripojeni k internetu, se vyskytla i u dalsiho Java programu, ktery pouzivam a to v Opera Mini 4.2. I zde neni mozno se pripojit k internetu. Vse vsak ale fungovalo, naprosto normalne.

Chybova hlaska v Oskarku je nasledujici:

"Nastala chyba: java.io. IOException: -1"

Zkousel jsem pro jistotu oba tyto programy reinstalovat, ale nic nezabralo. Koukal jsem se i na pristupove body, ale zadnou chybu jsem nezaznamenal (to mj. potvrzuje i funkcnost internetu u .sis programu).
Mohli by jste mi prosim poradit kde je problem? Musi se v me E52 reinstalovat nejaky Java frame?

diky moc
XT
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 17 říj 2015, 02:54

Oskárek nyní nefungoval v síti T-Mobile, resp. přišli na způsob, jak (dočasně) znemožnit posílání SMS via t-zones. Starého Oskárka odinstaluj, "ZDE" je update. Pokud update Tvůj problém neodstraní, bude nutno zkontrolovat :
a) Přihlašovací údaje, příp. změnit heslo dle požadavků Operátora na jeho webu a následně v Nastavení Oskárka
b) nastavení konkr. Přístupového bodu (Cíle)
c) U vdfparku se postupuje jinak, info až v případě nutnosti.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
X-Tech
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod X-Tech » 17 říj 2015, 20:30

Diky za odpoved, ale tyto veci problem neresi, nejsou pricinou toho co se na me E52 deje. (tyto veci jsem jiz par tydny vyresil. Ano, je pravda, ze TM zmenil jista pravidla pri loginu. Sam jsem na to vyvojare Oskarka upozornil a nasledne ten vydal update - viz. nova verze Oskarka 9.3.02). Oskarek mi fungoval radne na vsechny tri operatory a jejich orig. SMS brany i s touto s novou verzi a po updatu, vcetne Opera Mini 4.2. Nyni tyto programy nekomunikuji.

Znovu tedy pripominam, nejde mi s internetem aktualne spojit zadny Java program - ve stejnou dobu mi prestala jit i Opera Mini 4.2. A programy S60 (.sis) s internetem normalne komunikuji. To jasne ukazuje, ze chyba neni v jednotlivych programech, ale v zrejme v samotne platforme Java. Potrebuji se dopidit zda-li je mozne tento problem nejak vyresit.

Budu rad, pokud nekdo poradi.
diky.)
XT
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 18 říj 2015, 03:28

Tím se okruh možného řešení bohužel dosti omezil. Java nastavení se obvykle řeší VŽDY ve Správci aplikací, kdy se rozklikne "Nastavení suite" konkrétní nainstalované Java aplikace/hry. Tam je obvykle možné nastavit u položky "Připojení" na fakultativní "Vždy povolit/povolit jednou/zakázat". (Java platform na S60 nelze nijak updatovat). Bohužel, již si nepamatuji, zda ono "Nastavení Suite" bylo možné také i u S60 3rd FP2, který má E52. Jestliže se ale problém týká VŠECH Java aplikací, došlo dle mého názoru k nějaké interní systémové chybě, a za sebe bych raději telefon přeflashoval. Nejprve lze samozřejmě vyzkoušet funkčnost připojení ve Správci aplikací, ale zmíněné chování bych očekával u jedné konkrétní Java aplikace, rozhodně ne u všech. A dotaz pod čarou: nemáš aktivován nějaký Java patch v RP+, který by uvedené chování mohl způsobit?
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
X-Tech
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod X-Tech » 22 říj 2015, 12:26

Diky moc za tvou odpoved, Mr. Adalbert! problem je vyresen;) navedl jsi me spravnym smerem. ted se mi i vybavilo, ze pred davnymi lety jsem ono Java nastaveni na mem E52 delal, ale casem (kdyz vse fungovalo) jsem tuto moznost volby zapomnel. Bylo mi totiz divne, ze internet pripojeni nefunguje u vsech Java aplikaci, coz ukazovalo na neco globalniho. urcite jsem hned nechtel jit cestou reinstalu/reflashe a chtel jsem problemu porozumnet a najit ho. a povedlo se;)

pravdou je, ze telefon vygeneroval nejakou chybu a resetoval vsechna sitova nastaveni pro Java aplikace. proto nikde internetove pripojeni nefungovalo. nicmene, i v NOKIA E52 existuje neco jako obecne Java nastaveni, a to pro kazdy instalovany Java program. postup je nasledujici:

Menu > Spravce Aplikaci > Instalovane aplikace > nasledne se vybere konkr. Java aplikace (Oskarek, Opera Mini, IDOS aj.), ktere maji mj. modry index > Nastaveni > Pristupovy bod (zde se vybere pristupovy bod datoveho nastaveni telefonu).
a tim je vse hotovo;)

takze jeste jednou diky!
XT

Zpět na “Eseries telefony”