Bezdrátové nabíjení

Pro vaše diskuse absolutně o čemkoliv
Mitchell
Člen fóra
Přístroj: Nokia Lumia 720
Kontaktovat uživatele:

Bezdrátové nabíjení

Příspěvekod Mitchell » 12 zář 2013, 11:26

Zdravím ve spolek.
Dnes ráno jsem na myNokia.cz četl článek, že Nokia přestavuje nové příslušenství k Lumiím. Mimojiné také novou bezdrátovou nabíječku, která má být menší a levnější. Hned se lidi začali ptát, ke kterým Lumiím je kompatibilní.
Lidi, vy to fakt kupujete??? Zajímalo by mě, jestli jsem jedinný, komu to připadá jako absolutní nesmysl? Dyť to postrádá jakýkoliv smysl a účel. Jsou to vyhozené peníze oknem. Je to jen komerční lákadlo na lidi.
Když jsem poprvé uslyšel o bezdrátovém nabíjení, byl jsem nadšen. To ovšem netrvalo moc dlouho a to do té doby, než jsem přišel a to, jak to vlastně funguje.
Jaký je rozdíl mezi tím, když mám zapojený telefon v nabíječce, která je zapojená v zásuvce nebo když mám položený telefon na destičce, která je také kabelem zapojená v zásuvce? Žádný.
Smysl by to mělo až tehdy, kdybych něco zapojil do zásuvky (nejaká krabička bez kabelu) a do určité vzdálenosti (např. třeba do 5 metrů v místnosti) by se telefon klidně nabíjel ať by byl kdekoliv do dané vzdálenosti. Takže bych ho mohl mít v kapse u kalhot a nabíjel by se. Nevím zda by se to dalo udělat či ne, ale v tomhle připadě by to teprv mělo smysl.
U současného bezdrátového nabíjení musí telefon ležet na podložce. Nelze s ním prý při nabíjení pracovat a ještě k tomu je to nabíjení méně účinné než nabíjení přes kabel. Navíc to žere ještě více elektřiny.
S klasickou nabíječkou je nabíjeni stoprocentní a mohu s telefonem pracovat, mohu ho mít v rukou, když se nabíjí.
Opravte mě pokud se v něčem mýlím, ale nemyslíte si, že ty peníze za tuto nesmyslnou zbytečnost by šly investovat do rozumějších věcí?
Baryduke
Stříbrný člen
Přístroj: N8 + Samsung S5
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátové nabíjení

Příspěvekod Baryduke » 12 zář 2013, 16:17

Přesně jak pišeš. Když přijdu domu položim mobil na kouzelnou podložku na stole (čas 1s) nebo položim telefon na stul a kabel na stole ležící zapojim do telefonu (čas 2s- 5s) podlle šikovnosti uspora času 1 až 4 sekundy.
A zatu dobu se jistě da udělat hodně věci. :D
Dalši věc je rychlost nabijení ja mam 2A nabiječku (Lumii 920 - 1A) a bezdrat. 750mA což není tak moc u Lumie, ale umě je to hodně velký rozdíl
v čase.
Další je spotřeba energie. Dnes každy řeší učinost zdroje v PC (gold,platinum) atd.
Spotřeba indukčního nabijeni je vetši jak u dratového.
Poku si to chcete prostdovat tak muže te zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.mobilmania.cz/clanky/jak-funguje-bezdratove-nabijeni-nejen-u-lumii/standard-qi-ucinnost/sc-3-a-1321953-ch-1057150/default.aspx
Symbian Belle BaryDuke v1.6
Mitchell
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mitchell » 12 zář 2013, 16:54

Ten samý článek sem četl také.
Zajímalo by mě, kolik lidí si to pořídilo a kolik z nich se teď bije do hlavy za to, že vyhodily tolik peněz oknem. :D
Baryduke
Stříbrný člen
Přístroj: N8 + Samsung S5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baryduke » 12 zář 2013, 19:13

Možná kdyby indukční nabíječka byla k tel. zdarma tak bych ji zkusil jinak ani náhodou.
Další krám valejici se na stole.
A za ty prachy si koupím radši další dvě baterky.
Symbian Belle BaryDuke v1.6
Mitchell
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mitchell » 12 zář 2013, 20:21

No kdyby ji začli dávat k telefonům místo těch klasických, tak by to byl průser. Ihned bych kupoval klasiku.
Jinak krom te nabíječky, Nokia představila záložní energetický zdroj v podobě válečku o kapacitě 3200 mAh, což už je užitečná věc. Prý bude stát do tisíce. Do toho se už vyplatí investovat.
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 12 zář 2013, 21:23

Jsem rád, že se najde pár lidí se zdravým rozumem.
Je to blbost určená pro machrování, kterou si nekoupí uživatel s normálním uvažováním a schopností srovnat všechny pro a proti. ;)
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 13 zář 2013, 11:08

Sakra, tak to asi nemam zdravy rozum a nepatrim mezi uzivatele s normalnim uvazovanim a jen machruji. Koupil jsem si rovnou 2 kusy, stojanek do prace a polstarek domu... :roll:
A chci si ji koupit i do auta...
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 13 zář 2013, 13:50

Taky jsem asi debil :-) Nic pohodlnějšího jsem od dob stojánkové dobíječky ještě neviděl.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 13 zář 2013, 14:15

Pohodlnost není debilní, dá se na ní vydělávat stejně jako na hlouposti :mrgreen:
Mitchell píše:Nokia představila záložní energetický zdroj v podobě válečku o kapacitě 3200 mAh

Nebylo by prosím více podrobností? např. odkaz
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 13 zář 2013, 15:31

Včera jsem se s ní seznámil na tiskovce, vzhled je stejný, USB + microUSB, modrá, žlutá a bílá barva, led dioda.
http://www.nokia.com/global/products/accessory/dc-19/
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia

Zpět na “Kavárna”