N97 a LD-4W

O dotykových telefonech Nokia N97 a N97 mini
Tomas6
Návštěvník
Přístroj: N97
Kontaktovat uživatele:

N97 a LD-4W

Příspěvekod Tomas6 » 02 kvě 2013, 16:12

Dobrý den.Jsem tu nový tak se omlouvám jestli to tu někdo řešil,ale nic podobného jsem nenašel.
Mám N97 a integrované GPS jaksi blbě funguje.Mám doma ještě BT modul LD-4W tak jsem ho chtěl zkusit připojit,synchronizace normálně proběhne ale modul se s telefonem nespojí.Použím navigační software Sygic a ani tam ve výběru hardware jsem nijak nedokázal modul najít a zapnout.Dřív jsem měl nějaké HTC s OS Wmobile a tam to fungovalo normálně.Stačilo vybrat zařízení,nastavit port com a už to frčelo.Tady ne a ne se s tím domluvit.Tak prosím o radu jak na to.
Předem děkuju za rady které pomůžou.
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: N97 a LD-4W

Příspěvekod Adalbert72 » 02 kvě 2013, 17:55

:arrow: Pokud vím, tak modul je nutno spojit via Bluetooth. Tzn. nechat jej najít telefonem, a přidat ho k dalším zařízením v Bluetooth aplikaci, a následně autorizovat (to aby další spojení proběhlo automaticky). Pak funguje standardně. Je možné, že bude potřeba zaškrtnout Bluetooth GPS. Co jsem tento modul testoval, byl přístroji většinou nalezen bez problémů, musel by být vybitý/poškozený, aby se tak nestalo...
:arrow: Modul byl ovšem určen primárně pro telefony s absencí GPS čipu (např. N73), takže s N97 si (nejspíš) moc nepomůžeš. LD-4W by tedy měl být přesnější, ve finále ale rozdíl nebývá moc patrný...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Tomas6
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomas6 » 02 kvě 2013, 18:20

Děkuji za radu.V seznamu spárovaných zařízení se po spárování objeví,ale tím to pro něj končí.Nikde žádná možnost dalšího nastavení třeba na Bluetooth GPS.
Integrovaný modul v mé N97 je buď nějaký nemocný a nebo je to prostě krám.Tahle ld-4w najde signál do několika minut,ale integrovaná GPS třeba až po 20 minutách.Právě teď potřebuju navigaci hlavně ve městech a čekat než se to probere se mi nechce.A-GPS vzhledem k tomu že mám dobíjecí kartu nemůžu.Připojení přes gprs je drahé...
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 02 kvě 2013, 19:40

A-GPS má smysl jen za špatného počasí, kdy má získávání polohy pomocí internetu větší efektivitu...
:arrow: Modul nijak dál nenastavuješ, zprostředkovává pouze GPS. Bluetooth GPS pak je standardní možnost ve výběru metody určování polohy, již od dob N73.
Je jistě možné, že je GPS čip v tvé N97 vadný, myslím, že by pak ale polohu nenašel vůbec... Spíše je na vině SW nedoladěnost oné N97. Čili ti modul funguje? Co Nokia mapy?
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Tomas6
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomas6 » 02 kvě 2013, 20:38

Bingo.Tak jsem na to přišel.Už to chodí.Mockráte děkuji za nakopnutí.Nakonec jsem našel položku Metoda určení polohy a tam jsem zaškrtnul Bluetooth GPS a ejhle už to i Sygic našel.
Nokia Mapy s integrovaným GPS na tom sou stejně jako ten Sygic.
Nevím jak je to s nedoladěností SW mé N97,já ji koupil jako použitou v bazaru a to právě hlavně kvůli GPS a "dobrému"fotoaparátu.Navíc za pár korun.Ale ani jedno nefunguje tak jak má.GPS na chuja a foťák jen někdy.
Četl jsem tu hodně o různých řešení ale jsem spíš na manuelní mechanickou práci a tyhle věci mi moc hlava nebere.A když jsem včera četl něco o flashi na jiný firmware tak jsem to radši předem zavrhl... :oops:
Každopádně ještě jednou děkuju za rady.
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 03 kvě 2013, 08:35

GPS byla v klasicke N97 hodne tragicka. V N97mini slapala o poznani lip.
Prehrani FW rozhodne doporucuji, dost po telefonu pomuze. Jen je treba pocitat s tim, ze je jedna o telefon o generace pozadu a tak nelze ceka zazraky.
Tomas6
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomas6 » 04 kvě 2013, 08:32

Zázraky od toho nečekám.Potřebuju aby něco vyfotil,zavolal,napsal sms,semtam kouknul na net a občas mne dovedl tam kam potřebuju.Nic víc.Jen mne mrzí ta integrovaná GPS a fotoaparát někdy nefunguje.Vypnu zapnu,vyndám baterku a pak to šlape jak má.Možná je to v softu.
FW bych přehrál,ale to by mi to musel někdo vysvětlit polopaticky,jinak to nedopadne.
Radši se hrabu v motorech jak elektronika.
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 04 kvě 2013, 12:05

Zpět na “Nokia N97 & N97 mini”