Import kontaktů - nefungují české znaky

O dotykových telefonech Nokia N97 a N97 mini
Don750
Návštěvník
Přístroj: N97
Kontaktovat uživatele:

Import kontaktů - nefungují české znaky

Příspěvekod Don750 » 22 zář 2013, 10:36

Zdravím, pokouším se do telefonu importovat kontakty z *.VCF souboru, ale když kontakty importuji, tak jsou všechny znaky s diakritikou nahrazeny nějakýmy nesmyslnýmy znaky. Když jsem zkusil import přes Nokia Suite, tak se mi z celého souboru importuje jen první kontak a ostatní ne a české znaky stejně nefungují. Když ale VCF soubor otevřu v poznámkovém bloku, tak tam české znaky jsou. Soubor s kontakty jsem si vyexportoval z kontaktů na google účtu.

Lze nějak do toho telefonu dostat ty kontakty s českými znaky? Přes nějakou aplikaci třeba? Nebo nějakou úpravou VCF souboru?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Import kontaktů - nefungují české znaky

Příspěvekod Adalbert72 » 22 zář 2013, 13:53

Problém je v kódování, je potřeba Unicode. Na úpravu bude potřeba najít program VCF Editor. V těch Google Contacts je nějaká možnost změnit kódování, případně odkud ty *vcf soubory jsou? Pokud Kontakty pocházejí ze zálohy z jiného Nokia přístroje, problém by vzniknout neměl.
Btw., jakým způsobem je do tel. importuješ? Zkusíme ten problém obejít: nakopíruj ty *vcf soubory na disk E:(Mass Memory), popř. F:(Paměťová karta) do složky !\Others\Contacts (pokud nebude, složku vytvoř). Pak lze vyzkoušet dvě cesty:
1. nejlépe pomocí X-Plore klepnutím na ty *vcf soubory je možné je přidat do Kontaktů.
2. Přímo v app Kontakty je možno zvolit (cesta se může mírně lišit) Kontakty/Volby/Kopírovat vizitku/Z jiné paměti, kdy je třeba zvolit disk, na kterém ta záloha je. Je šance, že soubory pak budou v pořádku, problém s českými znaky ale byl i u *vcf souborů, vytvořených ve Windows...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Don750
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Don750 » 22 zář 2013, 16:00

Soubor jsem získal tímto postupem:
Google kontakty > další > Exportovat > Vyšechny kontakty a Formát vCard > Exportovat > Uložit soubor > OK.

Soubor jsem překopíroval na mass memory do složky Others\Contacts. Pak jsem v telefonu dal Kontakty > Volby > Kopírovat Vizitku > Z jiné paměti > E: Velkokapacitní pamět

Takto jsem postupoval a mám ten problém, který popisuji.

Nainstalvoal jsem X-plore 1.45 a v této aplikaci jsem soubor s kontakty rozklikl, potvrdil jsem přidání kontaktů. Kontakty se přidaly, ale stále tam nejsou české znaky.

Je nějaký freeware VCF Editor?

Google ještě nabízí možnost exportu do CSV souboru, ale nevím, zda je nějaká aplikace, která by uměla import z CSV.
Don750
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Don750 » 22 zář 2013, 17:29

Tak jsem si s tím ještě hrál v PSPadu a nejlépe to vypadalo, když jsem to dal do ISO 8859-2 - v tom se už zobrazovaly správně znaky s čárkou, dokonce i "ö" to zobrazilo, ale znaky s háčkama byly nahrazeny jinými znaky s čárkou. UTF-16 BE ani LE nešlo načíst vůbec. Ostatní znakové sady nahrazovaly české znaky různými jinými.
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 22 zář 2013, 18:31

Uz to je nejakou dobu, ale mam dojem, za stary Nokia PC Suite umel import z excelu.
Nezkousel jsi pridat ucet google v telefonu? Ze by krome emailu synchronizoval i kontakty? Pokud to neumi, tak me napada jeste jedna varianta, kontakty synchronizuje 100% ucet na live.com. Ma live.com se da cely google ucet pridat, live.com si kontakty sam natahne, pak se mohou synchronizovat do telefonu...

Zpět na “Nokia N97 & N97 mini”