Stránka 1 z 1

Import kontaktů - nefungují české znaky

Napsal: 22 zář 2013, 10:36
od Don750
Zdravím, pokouším se do telefonu importovat kontakty z *.VCF souboru, ale když kontakty importuji, tak jsou všechny znaky s diakritikou nahrazeny nějakýmy nesmyslnýmy znaky. Když jsem zkusil import přes Nokia Suite, tak se mi z celého souboru importuje jen první kontak a ostatní ne a české znaky stejně nefungují. Když ale VCF soubor otevřu v poznámkovém bloku, tak tam české znaky jsou. Soubor s kontakty jsem si vyexportoval z kontaktů na google účtu.

Lze nějak do toho telefonu dostat ty kontakty s českými znaky? Přes nějakou aplikaci třeba? Nebo nějakou úpravou VCF souboru?

Re: Import kontaktů - nefungují české znaky

Napsal: 22 zář 2013, 13:53
od Adalbert72
Problém je v kódování, je potřeba Unicode. Na úpravu bude potřeba najít program VCF Editor. V těch Google Contacts je nějaká možnost změnit kódování, případně odkud ty *vcf soubory jsou? Pokud Kontakty pocházejí ze zálohy z jiného Nokia přístroje, problém by vzniknout neměl.
Btw., jakým způsobem je do tel. importuješ? Zkusíme ten problém obejít: nakopíruj ty *vcf soubory na disk E:(Mass Memory), popř. F:(Paměťová karta) do složky !\Others\Contacts (pokud nebude, složku vytvoř). Pak lze vyzkoušet dvě cesty:
1. nejlépe pomocí X-Plore klepnutím na ty *vcf soubory je možné je přidat do Kontaktů.
2. Přímo v app Kontakty je možno zvolit (cesta se může mírně lišit) Kontakty/Volby/Kopírovat vizitku/Z jiné paměti, kdy je třeba zvolit disk, na kterém ta záloha je. Je šance, že soubory pak budou v pořádku, problém s českými znaky ale byl i u *vcf souborů, vytvořených ve Windows...

Re: Import kontaktů - nefungují české znaky

Napsal: 22 zář 2013, 16:00
od Don750
Soubor jsem získal tímto postupem:
Google kontakty > další > Exportovat > Vyšechny kontakty a Formát vCard > Exportovat > Uložit soubor > OK.

Soubor jsem překopíroval na mass memory do složky Others\Contacts. Pak jsem v telefonu dal Kontakty > Volby > Kopírovat Vizitku > Z jiné paměti > E: Velkokapacitní pamět

Takto jsem postupoval a mám ten problém, který popisuji.

Nainstalvoal jsem X-plore 1.45 a v této aplikaci jsem soubor s kontakty rozklikl, potvrdil jsem přidání kontaktů. Kontakty se přidaly, ale stále tam nejsou české znaky.

Je nějaký freeware VCF Editor?

Google ještě nabízí možnost exportu do CSV souboru, ale nevím, zda je nějaká aplikace, která by uměla import z CSV.

Re: Import kontaktů - nefungují české znaky

Napsal: 22 zář 2013, 17:29
od Don750
Tak jsem si s tím ještě hrál v PSPadu a nejlépe to vypadalo, když jsem to dal do ISO 8859-2 - v tom se už zobrazovaly správně znaky s čárkou, dokonce i "ö" to zobrazilo, ale znaky s háčkama byly nahrazeny jinými znaky s čárkou. UTF-16 BE ani LE nešlo načíst vůbec. Ostatní znakové sady nahrazovaly české znaky různými jinými.

Re: Import kontaktů - nefungují české znaky

Napsal: 22 zář 2013, 18:31
od Proky
Uz to je nejakou dobu, ale mam dojem, za stary Nokia PC Suite umel import z excelu.
Nezkousel jsi pridat ucet google v telefonu? Ze by krome emailu synchronizoval i kontakty? Pokud to neumi, tak me napada jeste jedna varianta, kontakty synchronizuje 100% ucet na live.com. Ma live.com se da cely google ucet pridat, live.com si kontakty sam natahne, pak se mohou synchronizovat do telefonu...