Tipy a triky pro Nokia N97

O dotykových telefonech Nokia N97 a N97 mini
Uživatelský avatar
martin
VIP člen
Příspěvky: 422
Registrován: 09 zář 2008, 09:28
Přístroj: Nokia N97

Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod martin » 28 bře 2009, 09:20

  Do tohoto tématu budu postupně vkládat tipy a triky pro tento telefon. Pokud objevíte něco zajímavého, tak to sem také prosím přidejte. Dále doporučuji podívat se na tipy a triky pro 5800 XpressMusic, protože většina z nich bude fungovat i na N97 :D

  A zde je první tip:
 • Věděli jste, že N97 má hned dva homescreeny? Mezi nimi můžete přepínat pouhým odstrčením aktuální homescreeny prstem doprava nebo doleva. Na jedné domovské stránce tak můžete mít všechny své oblíbené widgety a kalendář. Druhou necháte prázdnou pro případ, že nechcete, aby např. spolužák neviděl obsah vaší homescreeny.
 • Přesto, že se v oblíbených kontaktech u 5800XM zobrazují jen 4 lidé, můžete jich u N97 uložit minimálně 8.
 • Přidání RSS kanálu Nokia fóra na pohotovostním displeji (RSS kanál ve Widgetu):
 • 1. Ve webovém prohlížeči: Volby -> Jít na -> Webové zdroje -> Volby > Volby webových zdrojů > Nový zdroj > název Nokiaforum.cz a adresa zdroje http://www.nokiaforum.cz/index.php?format=feed&type=rss (nebo rss.php pro diskuse) -> vyberte časový interval aktualizace -> Zpět -> Uložit změny
 • 2. Na pohotovostním displeji -> Volby -> Upravit obsah -> Přidet -> "Nokiaforum.cz" 8-)
 • Změna velikosti textu v SMS editoru: Nová SMS -> Volby -> Velikost písma -> Veliké/Normální/Malé ;)
 • Pokud si nainstalujete do N97 grafické téma, které je určené pro 5800, mohou vám přestat fungovat záložky v různých nabídkách menu (např. není možné přeskočit mezi zmeškanými a přijatými hovory). V tomto případě si musíte stáhnout jiné téma, nebo použít téma originální :mrgreen:
 • Jak přijmout hovor - viz tento příspěvek.
 • Ngage platformu, Mapy 3.0, Nokia Messaging a další služby si můžete do N97 stáhnout takto: Menu -> Aplikace -> Aktual.sw. -> Vybrat požadované aplikace :)
 • N97 má relativně malou paměť C:, proto se snažte instalovat všechny aplikaci do paměti na D: (mass-storage) a E: (pam. karta)
 • Přidání nebo odebrání widgetů na homescreen je jednoduché. Stačí stisknout tlačítko Volby - Upravit obsah - (nebo dlouze podržet prst na jednom volném místě a zvolit přidat obsah) a poté už jen na jednotlivé widgety klikat a vybírat si, co s nimi chcete dělat ;)
 • Při zhasnutí displeje N97 se displej znovu nerozsvítí, pokud se ho dotknete tak, jako tomu bylo například u 5800XM. Pro jeho rozsvícení je nutné stisknout nějaké tlačítko. Doporučuji tlačítko fotoaparátu, jelikož ho stačí namáčknout do poloviny, čím nedojde ke spuštění žádné z funkcí a displej se opět rozsvítí ;)
 • Po domácí obrazovce a Menu se můžete pohybovat i pomocí kláves. Využijete čtyřsměrný ovladač pro pohyb a potvrzovací střed nebo Enter ke vstupu do zvolené části ;)
 • Trojhmat u N97: Formát telefonu C: provedete držením kláves Shift, mezerníku a Backspace (mazání) při zapínání (viz obrázek, při zapínání znamená že je telefon vypnutý). Držte všechny naráz stisklé a zapněte telefon. Klávesy držte až do doby požadavku na pin nebo zvolení regionu. Je lepší si na to někoho přizvat, ale dá se to provést i o v jednom.

  97 trojhmat.jpg
  97 trojhmat.jpg (102.38 KiB) Zobrazeno 31479 x

 • Formát Velkokapacitní paměti E: provede ve správci souborů Volby -> Otevřít -> Volby -> Formátov. velkok. paměť.
 • Označení souboru levý shift + středové tlačítko kolíbky.
 • Velká nebo malá písmena 2 x rychle zmáčknout shift
 • Psaní všech písmen a číslic označených modře dvakrát rychle zmáčknout pravý modrý shift
  zpět se přepnete když zmáčknete klávesu jedním stiskem.
 • Vyjmuti paměťové karty - kartu zamáčkněte a pak rychle dejte prst pryč karta krásně vyjede a jen nehtem povytáhnete úplně bez problémů.
 • Aby jste si nemuseli dávat widget na bluetooth wifi atd...na pohotovostní obrazovce klikněte na baterii a ukáže se vám podokno s hodinami..a ikonkou která vás pošle do menu připojení ;)
 • Když píšete na klávesnici a zmáčknete shift a potom sym...tak se vám ukáže tabulka kde si vyberete jazyk psaní ;)
 • Při podržení tlačítka pro vstup do menu vyvoláte správce aplikaci...a když budete toto tlačítko mačkat tak se budete posouvat po aplikacích které máte spuštěné a až najedete na tu na kterou chcete přejít tak opět dlouze podržíte tlačítko menu ;)
 • Když na úvodní obrazovce podržíte na volném místě prst...tak se objeví modré kolečko ze kterého vyskočí tabulka a vy si můžete pohodlně změnit tapetu ;)
 • Pokud chcete fotit v noci dejte si noční režim a v menu blesku použijte redukci červených očí...a..mlha zmizí ;) - toto ale nefunguje všem :?
 • Při mylném přiřazení fotky k profilu Volby -> Použít obrázek -> Jako obráz. při volání. Pak se při volání tento obrázek pořád zobrazuje, pokud nemáte u někoho nastavenou profilovou fotku.
  Řešení: Najeď do Menu -> Nastavení -> Motivy -> Obrázek volání -> vyberete žádný.
 • Pokud chcete aby foťák při focení nevydával žádný zvuk tak si nastavte v aktuálním profilu - Tóny výstrahy na vypnuto
Uživatelský avatar
martin
VIP člen
Příspěvky: 422
Registrován: 09 zář 2008, 09:28
Přístroj: Nokia N97

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod martin » 15 čer 2009, 20:45

:arrow: přidání RSS kanálu Nokia fóra na pohotovostním displeji (RSS kanál ve Widgetu):

1. Ve webovém prohlížeči: Volby -> Jít na -> Webové zdroje -> Volby > Volby webových zdrojů > Nový zdroj > název Nokiaforum.cz a adresa zdroje http://www.nokiaforum.cz/index.php?format=feed&type=rss (nebo rss.php pro diskuse) -> vyberte časový interval aktualizace -> Zpět -> Uložit změny

2. Na pohotovostním displeji -> Volby -> Upravit obsah -> Přidet -> "Nokiaforum.cz" 8-)
Uživatelský avatar
martin
VIP člen
Příspěvky: 422
Registrován: 09 zář 2008, 09:28
Přístroj: Nokia N97

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod martin » 17 čer 2009, 20:45

:arrow: Změna velikosti textu v SMS editoru: Nová SMS -> Volby -> Velikost písma -> Veliké/Normální/Malé ;)
Uživatelský avatar
martin
VIP člen
Příspěvky: 422
Registrován: 09 zář 2008, 09:28
Přístroj: Nokia N97

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod martin » 21 čer 2009, 20:33

:arrow: Pokud si nainstalujete do N97 grafické téma, které je určené pro 5800, mohou vám přestat fungovat záložky v různých nabídkách menu (např. není možné přeskočit mezi zmeškanými a přijatými hovory). V tomto případě si musíte stáhnout jiné téma, nebo použít téma originální :mrgreen:
Uživatelský avatar
martin
VIP člen
Příspěvky: 422
Registrován: 09 zář 2008, 09:28
Přístroj: Nokia N97

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod martin » 27 čer 2009, 19:57

:arrow: jak přijmout hovor - viz tento příspěvek.

:arrow: Ngage platformu, Mapy 3.0, Nokia Messaging a další služby si můžete do N97 stáhnout takto: Menu -> Aplikace -> Aktual.sw. -> Vybrat požadované aplikace :)

:arrow: N97 má relativně malou paměť C:, proto se snažte instalovat všechny aplikaci do paměti na D: (mass-storage) a E: (pam. karta)
Uživatelský avatar
playman
Zlatý člen
Příspěvky: 3423
Registrován: 06 zář 2008, 21:42
Přístroj: Lumia 925
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod playman » 30 čer 2009, 09:57

:arrow: Přidání nebo odebrání widgetů na homescreen je jednoduché. Stačí stisknout tlačítko Volby - Upravit obsah - (nebo dlouze podržet prst na jednom volném místě a zvolit přidat obsah) a poté už jen na jednotlivé widgety klikat a vybírat si, co s nimi chcete dělat ;)

:arrow: Při zhasnutí displeje N97 se displej znovu nerosvítí, pokud se ho dotknete tak, jako tomu bylo například u 5800XM. Pro jeho rozsvícení je nutné stisknout nějaké tlačítko. Doporučuji tlačítko fotoaparátu, jelikož ho stačí namáčknout do poloviny, čím nedojde ke spuštění žádné z funkcí a displej se opět rozsvítí ;)

:arrow: Po domácí obrazovce a Menu se můžete pohybovat i pomocí kláves. Využijete čtyřsměrný ovladač pro pohyb a potvrzovací střed nebo Enter ke vstupu do zvolené části ;)
Still believe in Nokia - Lumia 925 White
Radar
Člen fóra
Příspěvky: 36
Registrován: 05 bře 2009, 18:20
Přístroj: Nokia N8, LG P920
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod Radar » 21 črc 2009, 11:09

Pokud chcete provést Hard Reset.... je to trochu kouzelnictví :D Je třeba držet obě tlačítka shift nalevo i napravo... a tlačítko space a ještě k tomu backspace - to je ta velká šipka vpravo nahoře a a zapnout telefon.... Já si při tom málem vykloubil prsty... :D
Angeldied
Stříbrný člen
Příspěvky: 661
Registrován: 19 črc 2009, 19:58
Přístroj: N8
Bydliště: 20 km od Prostějova
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod Angeldied » 17 srp 2009, 22:31

:arrow: Mno aby jste si nemuseli dávat widget na bluetooth wifi atd...na pohotovostní obrazovce klikněte na baterii a ukáže se vám podokno s hodinami..a ikonkou která vás pošle do menu připojení ;)

:arrow: když píšete na klávesnici a zmáčknete shift a potom sym...tak se vám ukáže tabulka kde si vyberete jazyk psaní ;)

:arrow: při podržení tlačítka pro vstup do menu vyvoláte správce aplikaci...a když budete toto tlačítko mačkat tak se budete posouvat po aplikacích které máte spuštěné a až najedete na tu na kterou chcete přejít tak opět dlouze podržíte tlačítko menu ;)
Naposledy upravil(a) Angeldied dne 27 srp 2009, 11:24, celkem upraveno 4 x.
Nikdo není dokonalý
N97+H@ck+Nokia BH 503-> N900 -> N8
Angeldied
Stříbrný člen
Příspěvky: 661
Registrován: 19 črc 2009, 19:58
Přístroj: N8
Bydliště: 20 km od Prostějova
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod Angeldied » 27 srp 2009, 11:25

:arrow: když na ůvodní obrazovce podržíte na volném místě prst...tak se objeví modré kolečko ze kterého vyskočí tabulka a vy si můžete pohodlně změnit tapetu ;)

:arrow: Když cete fotit v noci dejte si noční režim a v menu blesku použijte redukci červených očí...a..mlha zmizí ;)
Nikdo není dokonalý
N97+H@ck+Nokia BH 503-> N900 -> N8
War-cry
Člen fóra
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2009, 09:47
Přístroj: N97
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod War-cry » 28 srp 2009, 17:08

Ahoj, pokud se někomu stane jako mě tohle tak tady je i řešení :)

Chtěl jsi přiřadit fotku k profilu a omylem jsem dal tuhle volbu vybral jsem fotku>volby>Použít obrázek>Jako obráz. při volání. A když volátek tak se ten obrázek pořád zobrazuje pokud nemáte u někoho nastavenou profilovou fotku.

Řešení:najeď do menu>Nastavení>Motivy>Obrázek volání>a vyberete žádný

Zpět na “Nokia N97 & N97 mini”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů