Tipy a triky pro Nokia N97

O dotykových telefonech Nokia N97 a N97 mini
egee
Zlatý člen
Přístroj: N8 byla, S 4 je

Re: Tipy a triky pro Nokia N97

Příspěvekod egee » 04 zář 2009, 22:55

daval jsem jinde ale myslím že to patří sem taky :
Tak přemýšlím o škrábající krytce fotoaparátu a napadají mě tyto věci .Co způsobuje poškrabání - vzal jsem proužek novinového papíru cca 1cm široký a na délce nezaleží a zasunul pod krytku v pohodě jsem ho protáhl pod ní .NIC nedrhlo ,posunul jsem krytkou po papírovém proužku žádné drhnutí ,žádné stopy na papírovém proužku- musely by tam logicky být .
A tak mě napadají jen tyto možnosti
- vada krytky špatné opracování
- prach a nečistota ,pokud je v pouzdře minimalizuje se možnost
- sahněte si do svědomí ti co nosíte mobil jen tak v kapse- můžete
krytku přimáčnout a poškození je na světě a prach je i v kapse

PS.
jediná rada je zadarmo ,říká se že novinový papír umí brousit - 10cm proužek papíru několikrát sem a tam pod krytkou protáhněte . ;) ;) ,pokud tam něco je tak ten proužek hrany zlikviduje , nebo máte lepší radu ?
Angeldied
Stříbrný člen
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Angeldied » 06 říj 2009, 20:39

:arrow: telefon jde používat i bez simkarty...když ho pustíte tak se automaticky hodí do Offline režimu...tudíž si nezavoláte nenajedete na net přes GPRS atd...ale jinak můžete telefon plně používat ;)
Nikdo není dokonalý
N97+H@ck+Nokia BH 503-> N900 -> N8
century
Nováček
Přístroj: Nokia N97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod century » 01 lis 2009, 21:37

Jak zjistím paměť RAM?
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 01 lis 2009, 21:43

Pomocí programu JbakTaskman, handyTaskman, BestTaskman a mnoho dalších :)
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
rimesev

Příspěvekod rimesev » 11 lis 2009, 20:05

Včera jsem musel absolvovat 250km cestu navigován N97,a el kvůli poruše na autě bez možnosti dobíjení...

TIP: Jak prodloužit výdrž při autonavigování pomoci Nokia maps...

Když jedete autem a navigujete se bez možnosti dobíjení. Tak co nejčastěji shasíneje displej tlačítkem pro zámek klávesnice. Hlasová navigace bude i nadále fungovat... podle ní se celkem jet dá, ale hlavně dojedete mnohem dál (a to několikanásobně). V nouzi to pomůže. Když se dostanete k nějaké složité křižovatce, tak nachvíli display zapnete...
Maxikovic
Člen fóra
Přístroj: Nokia N97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxikovic » 22 lis 2009, 19:25

Pro resetováno N97 není nutné si lámat prsty na klávesnici a palcem u nohy odklikávat, stačí nacvakat kod *#7370#. Telefon se kompletně resetuje, proto si před tím vytvořte ZÁLOHU.
filini28
Zlatý člen
Přístroj: Htc HD2=Masakr !!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod filini28 » 03 pro 2009, 09:38

7 způsobů, jak zvýšit mobilní Životnost baterie

Tip 1: Vypněte Wi-Fi, Bluetooth, atd.

Stává se to mnohokrát, že po přenosu souboru přes Bluetooth jej zapomínáme vypnout. Takže když ho nebudete používat k jinému účelu,vypnout vypnout Wi-Fi, Bluetooth a dokonce i infračervené na svém mobilu. Toto neustále napájení z baterie snižuje životnost.

Tip 2: Snížit jas displeje

Pokud máte možnost snížit jas displeje pak vyberte úroveň, která má střední jas a ne příliš vysoký. Nokia smartphones světelný senzor umožňuje upravit jas displeje v závislosti na vnějších světelných podmínkách, takže je ponechat zapnutý

Nevybíjejte baterii otáčením displeje zbytečně. Také, když víte, že bude od zdroje napájení po dlouhou dobu, snížte jas displeje na minimum.

Tip 3: Zakázat vibrace a vyzvánění

Vibrace je funkce, která používá spoustu energie, tak vypnout, když není potřeba. Je to skutečně vysávač baterie, takže nepoužívejte při krátké životnosti baterie.

Vypnutí vyzvánění v nouzové situaci se doporučuje, aby se zachránilo něco ze životnosti baterie.Hlasitější vyzvánění, kratší životnost baterie.

menu> Nastavení> Osobní> Motivy> Obecné> Volby> Efekty motivu ho zapněte.

Jdi na dialer a dlouhým stisknutím # tlačítka přepínej mezi Tichým a obecným režimem

Zruš signalizaci telefonu otočením vzhůru nohama.

Příchozí hovor lze ztišit otočením telefonu displejem dolů
pepino34
Člen fóra
Přístroj: Nokia 700
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pepino34 » 04 pro 2009, 09:09

Dá se nastavit, aby připojení k síti WiFi bylo stále aktivní ??
Když se připojím, jdu na net, potom net ukončím, tak se WiFi odpojí, ale já nechcu.
To stejné, když se po minutě telefon zamkne, taky se odpojí.
Hledal jsem, ale zatím marně.
Jak na to ??
Nokia 700
filini28
Zlatý člen
Přístroj: Htc HD2=Masakr !!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod filini28 » 04 pro 2009, 09:54

Ahoj.V prvni rade mi nejde na rozum tve prani.Jsem doma,je tu wifi,nic nedelam,ale v okamziku kdy odemknu tel,aktualizuje se pocasi a uz vidis ze wifi pouzivas stale.Kdyz pujdes tam,kde neni,mas smulu a budes vyzvan,at si pro aktualizaci zvolis bod,vlastne ti nabidne druhy na rade,jak je to zorganizovane v nastaveni pripojeni-cile,pokud je prist.bod k dispozici.
Ty mas zkratka wifi doma neustale k dispozici,ale je preci jasne,ze pokud nemas zapnute net radio,Youtube,nebo nestahujes,tel.tu wifi aktivne nepouziva,vzdyt by nemel k cemu,byt stale pripojen.
Nahore v pravo na displeji mas informaci,zda ma tel wifi k dispozici,tot asi vse,ne?
A to zamykani po minute si samozrejme muzes oddalit v nastaveni,minuta je tusim zaklad.
Prestavam krafat,treba se pletu a nekdo ti pomuze.......
pepino34
Člen fóra
Přístroj: Nokia 700
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pepino34 » 04 pro 2009, 10:00

Jasný, chápu tě.
Tzn. mám asi problém jinde, pokud jsem doma, kde je WiFi, tak se mě automaticky připojí přes 3G, což nechci, tzn. musím nastavit stálé skenování WiFi, aby se nepřipojil přes 3G.
Nokia 700

Zpět na “Nokia N97 & N97 mini”