Hodnocení Nokie N97 po čase používání

O dotykových telefonech Nokia N97 a N97 mini
vasafasa
Člen fóra
Přístroj: N97
Kontaktovat uživatele:

Hodnocení Nokie N97 po čase používání

Příspěvekod vasafasa » 08 črc 2009, 18:30

Jak byste hodnotily nokii po krátké době užívání?
Je to mobil který splnil vaše nároky a jste s ním nad míru spokojený? Nebo jste od něj čekaly o dos víc a je pro vás zklamáním??? pište a přehánějte ;)
Naposledy upravil(a) šulda dne 10 říj 2009, 11:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Opraven název
Carl0s

Re: Hodnocení Nokie N97 po čese používání

Příspěvekod Carl0s » 08 črc 2009, 19:06

Tak za mě bych řekl,že splnil mé očekávání a jsem s ním nadmíru spokojený,vše šlape jak má,kryt se nehýbe,softwarova rychlost mi taky vyhovuje...nejsem náročný a proto hodnotím tento telefon jako velmi vydařený :!: ;)

BTW: možná bych tomu vytknul že originální folie od Nokie nic moc nevydrží :)
HĘŁŁĘR
Zlatý člen
Přístroj: SGS2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HĘŁŁĘR » 08 črc 2009, 21:06

Sice je to krátká doba .. mám ho teprve týden, ale už jsem si i za ten týden udělal nějakej obrázek o telefonu.

Rozhodně je to výbornej telefon, ale podle mě má opět zase dost nevychytaných porodních chyb, které doufám Nokia opraví v nastávajících updatech firmware.

+ perfektní displej, jemnost displeje, rozměry displeje

+ rezistivní dotykový displej, co dobře reaguje

+ 32 GB paměti v základu

+ výborná GPS s kompasem

+ Nokia OVI MAPY 3.0 na 90 dní zdarma !

+ Nový Symbian (9.4 , pátá generace)

+ slušnej fotoaparát (co ale občas nesmyslně dělá divně barevně podané fotky)

+ qwertz klávesnice

+ perfektní čitelnost displeje na přímém slunci

– zatím málo widgetů

– mám blbý pocit z toho, že hry budou nic moc

– někdy se stane, že se trochu pomaleji probouzí

- mám pocit, že baterie není to pravé ořechové

- dlouhá dobá nabíjení baterie

- reproduktory

//libca//: Jen poopravím.. telefon má rezistivní, ne kapacitní displej..
Naposledy upravil(a) HĘŁŁĘR dne 08 črc 2009, 22:07, celkem upraveno 1 x.
### Vypnutí virtuální klávesnice u java her, návod ZDE ###
Carl0s

Příspěvekod Carl0s » 08 črc 2009, 21:36

Zdravim,
nevím, zda sem můžu odpovídat,ale s některýma tvýma mínusama nebudu souhlasit :)
--hry, co jsou nic moc jsou vesměs javovky,jinak hry typu r.bubbles atd. jsou perfektni a právě na tyhle jsem se těšil ;) (určitě budou další)
--zatím se mi nestalo že by se pomalu probudil :) (asi kus od kusu...)
--k baterii zatím výčitky nemám,drží pěkně a nabíjení mi trvá tak 4-5h. od cca. 0% až po plné nabití.myslím, že to není vůbec špatné

ale je to názor od názoru...nechtěl bych tě ničím naštvat a podobně ;)
Měj se hezky ;)
sawyer

Příspěvekod sawyer » 08 črc 2009, 21:39

Ahoj
HĘŁŁĘR jak to myslíš že baterie není to pravé ořechové (napiš o tom více). :D
HĘŁŁĘR
Zlatý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HĘŁŁĘR » 08 črc 2009, 21:57

sawyer
No je to asi otázka zvyku ... Nabíjení 3.5 - 4 hodiny je celkem dlouhá doba.
A výdrž bude asi otázka času, zatím vše testuju, tak mi mobil drží 2 dny ... možná tak 2 a půl dne. Uvidím časem.

libca
pardon :|

Carl0s
No rád bych pokecal o hrách ... nemáš nějakej kontakt v podobě ICQ třeba ? :)
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 08 črc 2009, 22:00

Mám N97 týden. Zatím jsem nanejvýš spokojen s výdrží baterie.. Nabíjel jsem pouze jednou. Co mě vytáčí je občasné neprobuzení se displeje.. ;) (tato chyba by měla být v novém fw opravena ;) ) Displej je výborný. Jeho velikost je výborná. Ne, že by třeba na 5800XM byl malý, ale přeci jen. Větší=většinou lepší, a v tomto případě určitě lepší. Softwarově je na tom stejně jako 5800, takže výborně. Rychlost v menu atd. je také skvělá. Konstrukce pevná, přitom se tak lehounce vysouvá. Klávesnice mi moc nesedí. Nepoznám, zda jsem písmenko zmáčkl, nebo ne. Moc malý zdvih. Podsvícení je super.. Akorát mi vadí, že klávesnice svítí, i když je telefon zasunutý. Svítí ale pouze u lanscape režimu, čili naležato. Zbytečně s etím vybíjí baterie.. Také příjemně překvapila svítivost led blesku.. Svítí parádně. Fajn jsou také drobnosti, jako bílé světýlko při nabíjení, nebo jakýsi "šuplík" na sim kartu.. Zamrzí horší kvalita reprodukce hudby a zvuků přes repráčky..
To je prozatím zhruba vše.. ;) Na co přijdu a co mě napadne, tak to dopíšu později ;)

Edit: Co musím vyzdvihnout je také skvělá, ale opravdu skvělá čitelnost displeje na přímém slunci.. Z toho jsem byl příjemně překvapen. Tak dobrou čitelnost na přímém slunci, které svítí rovnou na displej jsem opravdu ještě neviděl.. :!: :)

Edit2: Co mohu také porovnat, je citlivost displeje u obou dotykových Nokií.. N97 jasně vede.. Je citlivější a možná se to zdá pouze mě, ale takový jakoby měkčí na dotek.. :) Je znát, že Nokia vylepšovala i samotnou technologii dotekového displeje ;)

to HĘŁŁĘR: Nic se nestalo ;) :)
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
HĘŁŁĘR
Zlatý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HĘŁŁĘR » 08 črc 2009, 22:06

Jinak mezi mé další mínus doplňuju taky horší kvalitu repráčků .. osobně jsem čekal mnohem více :(

A co se týče čitelnosti displeje na přímém slunci, taky souhlas ! Jel jsem v autě a měl zaplnou navigaci a vše je krásně čitelné i když mi na displej pražil slun. svit.
mara_88
Člen fóra
Přístroj: N97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mara_88 » 09 črc 2009, 00:03

Mno prechazel sem z K550i a z N6110 takze trosku na me nezvykle dlouhy nabijeni. Repracky oproti tem dvoum telefonum jsou perfektni, dnes mi svitilo primy slnko do displaye a bylo to pouzitelny. vydrz baterky zatim nemuzu hodnotit mam tel teprv dva dny. Fotky jsou perfektni. Obcas se mi ztrati prijem signalu a pak tak 10 sekund jsem bez operatora nez se znovu nacte a dnes se mi vypl chvilku nechtel jit zapnout, ale pak si to rozmyslel, jen chtel abych mu dal znova datum a cas. Co se tyce klavesnice nemam s ni problem libi se mi pokud zmacknu dvakrat shift nebo funkcni tlacitko stane se ze shiftu caps look nebo stale vyuziva cisla a dalsi znaky prirazeny k funkcnimu tlacitku. Velmi me prekvapilo rozpoznavani rucniho psani, sice k tomu vyuzivam stylus, ale s tim si tel se mnou hodne rozumi.
Jinak hodnotim jako velice povedenej hlavne co se tyce dotyku,v tom me mile prekvapil. Zatim hodnotim jako dobra koupe a jestli to opravdu je dobra koupe uvidim za nejaky cas.
Susty

Příspěvekod Susty » 13 srp 2009, 00:40

Ako je to s nabijanim telefonu, Predtym som mal apple iPhone a ten som mohol nabijat kedykolvek, proste som prissiel domov a dal som ho na dock a on sa nabijal, takze som vlatne nikdy nepocitil vybijanie telefonu, Mozem to praktikovat aj na n97 alebo to prudko znizi zivotnost baterky?

Zpět na “Nokia N97 & N97 mini”