Přepínání klávesnice CZ/EN

O dotykových telefonech Nokia N97 a N97 mini
Martinelli
Člen fóra
Přístroj: Nokia N97 Mini
Kontaktovat uživatele:

Přepínání klávesnice CZ/EN

Příspěvekod Martinelli » 14 kvě 2010, 07:20

Zdravím vás! Vím, že se tady řešilo, jak z telefonu koupeného v Anglii udělat česky píšící záležitost, a to za pomoci FeReTova firmwaru. Každopádně by mě zajímalo, jestli to nelze provést nějak zpětně. Dokonce jsem při hledání našel téma "QWERTZ vs. QWERTY", ale jediné řešení, které z toho plynulo, bylo koupit si českou hardwarovou klávesnici. A to je z mého hlediska naprostá pitomost, navíc když mi jde o úplně opačnou věc. :) Nejde mi o to, že se zaměnilo Y a Z nebo že některé znaky zadávám poslepu, ale hrozně mě štve absence otazníku a vykřičníku, potažmo závorek přímo na hardwarové klávesnici. České znaky stejně ve velké míře nepíšu, proto bych rád věděl, jestli někdo neví o způsobu, jak klávesnice přepnout.. Aplikace, nastavení.. Fakt nevím. Díky moc!
Alfator007
Zlatý člen
Přístroj: SG Note a N97
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání klávesnice CZ/EN

Příspěvekod Alfator007 » 14 kvě 2010, 10:29

Shift + Sym a vyjede ti nabydka jazyku, pri psani hardw. klavesnici.
Heslo k uploadům:Alfator007.ForumNo.net
renek
Zlatý člen
Přístroj: GALAXY S4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod renek » 14 kvě 2010, 10:52

No to mu sice vyjede,ale veskere psani je tam myslim uplne stejne i kdyz da ENG. tudiz QWERTZ vcetne vsech ceskych diakritik.Pokud se pletu tak me opravte.
SAMSUNG Galaxy S4
Alfator007
Zlatý člen
Přístroj: SG Note a N97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alfator007 » 14 kvě 2010, 11:51

Jestli jsem to dobre pochopil, tak chce psat bez diakritiky a aby mu odpovidaly znaky na klavesnici, tak to chce prepnout do eng psani. Jestli jsem to spatne pochopil, tak me nekdo opravte.
Heslo k uploadům:Alfator007.ForumNo.net
renek
Zlatý člen
Přístroj: GALAXY S4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod renek » 14 kvě 2010, 12:05

No ja mam pocit ze pokud uz tam ma nahrany cesky fw tak to asi neprepne klavesnici.Nevim mozna jo.Ja pokud dam jazyk psani ENG. tak to pise stejne jako CZ tudiz vsechny pismena i znaky jako u prepnuti do CZ
SAMSUNG Galaxy S4
Martinelli
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Martinelli » 14 kvě 2010, 15:28

Je to přesně tak, jak říkáte. Sice se dá nastavit jazyk, ale ten se podle mě vztahuje ke slovníku T9, což je mi u klasického vyťukávání celkem k neužitku. Právě jak píšete, chtěl bych, aby se klávesnice chovala tak, jako před přehráním anglického firmwaru. Protože jako zásadní nedostatek u českého rozložení klávesnice považuju právě tu věc, že na hardwarových tlačítcích chybí závorky, vykřičník a otazník. Kdyby to šlo psát rovnou, mnohokrát by mi to urychlilo a hlavně usnadnilo psaní textu..
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 14 kvě 2010, 15:55

Tohle nijak nepřepneš. Jedině vrátit EN FW. Je třeba si uvědomit že čeština má svou diakritiku a na klávesnici není tolik místa. Psát s diakritikou je základ češtiny a mladší generace ji svou leností degraduje až jí nakonec zlikviduje úplně a zmizí specifikace českého jazyka jako už začínají mizet specifika národů. Český pivo se vaří v polsku atd. (tohle pokládám za hnus fialovej). Lidi jednou na svou lenost a hamouství zakrní :roll: sry za OT konec který není mířen na autora vlákna :oops:
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
Martinelli
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Martinelli » 14 kvě 2010, 16:30

V tomhle názoru tě němůžu než podpořit. Sám mám určitou novinářskou praxi a jsem si vědom toho, že rozšířenost a dostupnost současných komunikačních prostředků vede lidi k tomu, aby práci zrychlovali, zjednodušovali, a tím nevyhnutelně musí omezit i své vyjadřovací schopnosti. Nemám to nikomu za zlé, ostatně hypoteticky je to boj s větrnými mlýny. Každopádně cílem tohoto vlákna opravdu mělo být jen navrácení často používaných symbolů zpět na klávesnici. :)
Naposledy upravil(a) šulda dne 14 kvě 2010, 16:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace posledního příspěvku.
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 14 kvě 2010, 17:08

Necituj prosím poslední příspěvek viz pravidla fóra. Vím o co ti jde a výš už jsem uvedl jak to vrátit. V české verzi FW a na české klávesnici autoři nenašli místo pro tyto symboly na HW klávesnici. Každý má své nároky. Já osobně bych radši na klávesnici uvítal místo +, -, * a # znaky :, -, [ a ].
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
sony99
Člen fóra
Přístroj: N97 mini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sony99 » 14 kvě 2010, 21:23

to Martinelli : ENG klavesnicu ti viem dat do Feretovho firmwaru tak ako som robil pre SK.
Akurat budes musiet znovu prehrat FW, ale prepinat nebudes vediet medzi ENG-CZ.
Ak chces daj vediet a ja ti poslem link na Feretov CFW z ENG klavesnicou.
N97 mini cherry black; CFW N97mini_12.0.110 SK v.4.0F by FeReT

Zpět na “Nokia N97 & N97 mini”