WhatsApp - komunikační (IM) aplikace

Aplikace pro dotykový displej s rozlišením 640x360pix, Nokia N8, X6, N97, 5800, 5530 další
Alfator007
Zlatý člen
Přístroj: SG Note a N97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alfator007 » 19 led 2012, 19:35

Protože jsem tu nikde nenašel tuto moc užitečnou aplikaci, tak zde vytvářím tema o WhatsApp. V první řadě je třeba říci, že pro komunikaci jsou používány datové přenosy, aplikaci má tedy smysl používat pokud máte aktivovaný jakýkoliv datový tarif u svého operátora, nebo pokud jste připojeni pomocí Wi-Fi. Další podmínkou je také nutnost, aby obě strany které spolu chtějí komunikovat, měly tuto aplikaci nainstalovánu. Bez ní to bohužel nejde. Jelikož je ale Whatsapp dostupná pro většinu moderních platforem, neměl by to být žádný problém. Po instalaci aplikace je nejdříve nutné zadat Vaše telefonní číslo, ke kterému bude přiřazen Váš účet pro Whatsapp. Díky tomuto propojení vždy automaticky uvidíte, se kterými kontakty se můžete skze aplikaci spojit (resp. kteří kamarádi tuto aplikaci používají). Pokud máte aplikaci propojenu s Vaším telefonním číslem, nic nebrání jejímu použití. Princip je velice jednoduchý. Ze seznamu dostupných kontaktů stačí vybrat ten požadovaný a začít si klasicky dopisovat. Odeslané a příchozí zprávy budou zobrazeny v módu konverzací. Až do této chvíle by se tento popis dal univerzálně použít na jakéhokoliv jiného IM klienta, ovšem WhatsApp nabízí něco navíc. Konkrétně se jedná o způsob fungování aplikace a systém upozornění. O aplikaci se totiž vůbec nemusíte nijak starat (není třeba ji spouštět, vypínat apod.), protože podporuje tzv. push notifikace, které fungují na pozadí systému nezávisle (obdobě jako třeba stahování e-mailů). Kdykoliv Vám tedy někdo pošle zprávu, automaticky se Vám na displeji zobrazí klasické upozornění, na které stačí kliknout, a okamžitě můžete na příchozí zprávu odpovědět. Vždy tak budete k dispozici a žádná zpráva Vám neuteče. Whatsapp nabízí kromě možnosti posílat text i další funkce. Asi nejzajímavější je sdílení své aktuální polohy, kterou můžete svým přátelům odeslat jediným kliknutím. Příchozí informace o poloze se po kliknutí zobrazí ve výchozí mapové aplikaci pro Váš operační systém. Posílat můžete také obrázky z paměti přístroje nebo přímo pořízené fotoaparátem, zvukové záznamy a video. Na výběr máte také nespočet různých smajlíků, které vystihují snad všechny situace.
Whatsapp můžete používat na všech zařízeních s operačním systémem Android, iOS, Symbian a Windows Phone 7.

Kód: Vybrat vše

http://www.ulozto.cz/12672756/whatsapp-2-6-56-sis

Další info na domovské stránce aplikace: http://www.whatsapp.com/
Heslo k uploadům:Alfator007.ForumNo.net
holi-cz
Zlatý člen
Přístroj: C6-00
Kontaktovat uživatele:

Re: WhatsApp - komunikační (IM) aplikace

Příspěvekod holi-cz » 19 led 2012, 21:02

Nepřijde mi užitečná. Neznám nikoho kdo ji má a psát všem a vysvětlovat proč atd... To už si přidám app na Facebook, ICQ nebo skype
Alfator007
Zlatý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alfator007 » 19 led 2012, 21:52

Také jsem si to myslel. Bohužel je v mém okolí spousty lidí, kteří tuto aplikaci mají v telefonu (nejen Nokie) a tak jsem byl nucen tuto aplikaci nainstalovat, abych s něma mohl komunikovat zadara. A ejhle, přišlo překvapení a moc veliká spokojenost.Aplikace sama projede telefonní seznam v mobilu a pokud narazí na uživatele, který je zaregistrován ve WhatsApp, automaticky ho přidá do chatu. Výhoda je, že aplikace nemusí běžet, spustí se sama při příchozí zprávě a lze posílat soubory z telefonu a je na výběr spousty smajlíků. A rozhodně nezabírá v paměti RAM moc místa. Určitě pohodlnější, než všechny ICQ klienti dohromady a kompatibilita mezi systémy. Stojí za vyzkoušení a použití už musí zvážit každý sám ;)
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 19 led 2012, 23:38

Aplikace je zajimava, pouzivam ji uz nejaky patek.
Zasadni problem je, ze aplikace nema pro nokii rezim offline. Sice v Belle jde rychle zablokovat pripojeni, ale klasicky vypnout aplikace nejde...
zlaty bulo sicilsky
Člen fóra
Přístroj: N5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zlaty bulo sicilsky » 20 led 2012, 11:02

chybí volání, Viber je mnohem lepší, ale není
-Vojtěch-
Člen fóra
Přístroj: E7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod -Vojtěch- » 22 úno 2012, 22:45

Aplikace je to dobrá, ale je nějaká možnost jak jí uplně vypnout, nebo se z toho odhlásit aby se pořád nepřipojovala na net, když jí nechci třeba delší dobu používat? V nastavení jsem nic takovýho nenašel, tak jestli je nějaký jiný řešení, než aplikaci odinstalovat? Díky.
Nokia E7 CFW Nokia Black Belle Core
Alfator007
Zlatý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alfator007 » 22 úno 2012, 23:48

Mně ukončit jde, ale jak mně někdo napíše, automaticky se spustí a zprávu přijme. Je to asi tím, že registrace je vázána na telefonní číslo.
Proky
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 25 úno 2012, 00:20

-Vojtěch- píše:Aplikace je to dobrá, ale je nějaká možnost jak jí uplně vypnout, nebo se z toho odhlásit aby se pořád nepřipojovala na net, když jí nechci třeba delší dobu používat? V nastavení jsem nic takovýho nenašel, tak jestli je nějaký jiný řešení, než aplikaci odinstalovat? Díky.

Aplikace vypnout nejde. Ale pokud ti treba dochazi baterka a chces ji omezit provoz, vypni net pripojeni. V Belle to jde snadno a rychle.
Zatim to ani nevypada, ze by v nove aplikaci byla moznost offline, mrkni na jejich web.
mimovesmír
Návštěvník
Přístroj: Samsung Galaxy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mimovesmír » 27 úno 2012, 20:08

Ahoj, vyměnila jsem SIM kartu. Původní kontakty jsou v pohodě, ale stalo se mi, že nové příchozí, aplikace nenajde automaticky, respektive je nenajde vůbec.
Jak se prosím odhlásit a přihlásit z nového čísla?
A pokud to udělám, nepříjdu o staré kontakty?
Aktualizaci Whatsaap jsem taky zkoušla a taky nic. Má někdo nějaký nápad?

Jinak jsem až dotohoto problému byla mazimálně spokojená, příjemná aplikace, super smaily, fotky poslaný do pár sekund...

Díky za odpověď.
Proky
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 28 úno 2012, 15:20

Ty mas nove cislo? Aplikace je vazana na tel cislo. Zkus aplikaci odinstalovat z telefonu a pak znova nainstalovat. Pokud se te zepta na registraci-cislo, je vyhrano ;).

Zpět na “Aplikace pro Symbian 5th a Symbian^3”