Nokia Weather pro Symbian (oficiálně) ukončeno ???

Aplikace pro dotykový displej s rozlišením 640x360pix, Nokia N8, X6, N97, 5800, 5530 další
Uživatelský avatar
Adalbert72
Moderátor
Příspěvky: 1663
Registrován: 26 říj 2010, 22:08
Přístroj: N8-00
Bydliště: Passau, DE
Kontaktovat uživatele:

Nokia Weather pro Symbian (oficiálně) ukončeno ???

Příspěvekod Adalbert72 » 09 led 2014, 14:54

Ještě nám tu po nefunkčním Swype chybí další “pozitivní“ zpráva :twisted:
S odkazem na původní článek od Steve Litchfielda na All About Symbian News, který je “ZDE“, a rovněž článek na Symbian developers.net, který je “TADY“, to podle všeho vypadá, že Nokia Počasí, tedy součást Maps Suite, bylo “oficiálně“ kolem data 20.12.2013 ukončeno.

Proč ty uvozovky? Protože kromě dvou kusých zpráv na Twitteru od serveru Nokia Care (proslulého mj. také svými královskými radami ve stylu “nefunguje Ti aplikace »» zformátuj telefon :mrgreen: ), je všude naprosté ticho po pěšině :(
Dokonce i na Nokia Support Discussions k tomu přes řadu stížností není žádná oficiální reakce :?

Co na to říct?
Důvody si bohužel umím představit :evil:

Zde je souhrn nejčastějších názorů:
1. Patrně podpora Symbianu do roku 2016, přeložena do finské reality znamená: přinejmenším jen zvedneme telefon, a řekneme “Hallo“, než abychom ještě smysluplně updatovali SW, a udržovali Service Support :mrgreen:

2. Raději věnujeme nový telefon majiteli vyhořelého Samsungu, než abychom něco udělali pro své skalní příznivce, a tedy lidi, kteří byli léta zdrojem našich příjmů - čili ve stylu “Pro turisty uděláme vše, pro našince jen to nejnutnější“ :mrgreen: Čas ukáže, jak se tato politika osvědčí...

3.Podle rozhořčených reakcí uživatelů na Nokia Support Discussions, kteří (planým) slibům o podpoře do 2016 uvěřili, a pořídili si např. před rokem i později Nokia 808, je tohle bezprecedentní postup, jak definitivně ztratit důvěru právě skalních příznivců :? Tedy uživatelské skupiny, o kterou by si žádný výrobce neměl dovolit přijít...

4. Je také zřejmý omyl doufat, že si uživatel (navíc rozčarovaný podobným jednáním), ihned zakoupí od Nokia nový telefon s jiným systémem (respektive k tomu bude takovými okolnostmi donucen), když nemá sebemenší záruku, že se něco podobného nebude kdykoli později opakovat...

:arrow: No a teď ta lepší zpráva: jako nejlépe hodnocená náhrada se fakticky ukázala výborná aplikace QooWeather, která má dva customizovatelné widgety, databázi od Foreca Weather Forecast, a velmi hezké uživatelské rozhraní. Ke stažení “ZDE“ :)
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Uživatelský avatar
Adalbert72
Moderátor
Příspěvky: 1663
Registrován: 26 říj 2010, 22:08
Přístroj: N8-00
Bydliště: Passau, DE
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Weather pro Symbian (oficiálně) ukončeno ???

Příspěvekod Adalbert72 » 11 led 2014, 04:01

:arrow: Nokia Obchod mohl v nějakém zvláštním útlumovém režimu klidně ještě fungovat, a provozovat server Počasí nějakou dobu by snad také utáhnout šlo.

:arrow: Ukončení aktualizovaného obsahu v Nokia Store bylo (relativně) včas oznámeno, a bylo (asi se skřípěním zubů) nicméně akceptováno; proč tohle nešlo s Počasím? Jsou to takové ty maličkosti, z kterých často bývají velké věci.

:arrow: Tím míním ten poslední malý kamínek, který pak spustí lavinu... Také mně vadí podivný způsob odstřihnutí Počasí pokradmu a skoro tajně, právě tak jako fakt, že na oprávněné reakce uživatelů nikdo odpovědný vůbec nereagoval. Jde mi spíše o princip a vzorec jednání, Nokia Počasí jsem již používal sporadicky. Ovšem, reklama, jak přilákat nové zákazníky je to přímo skvělá :mrgreen:

:arrow: To se budou problémy takto řešit i v budoucnu? Deklarované sliby/Důvěra/Spokojenost uživatelů jsou pro někoho jen prázdné, bezvýznamné pojmy? Tohle se fakt těžko odpouští...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Uživatelský avatar
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1818
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Přístroj: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Weather pro Symbian (oficiálně) ukončeno ???

Příspěvekod Administrator » 11 led 2014, 14:58

Nu, ačkoli i mě překvapilo, provozování zdarma aplikace je volbou vývojáře, kterým je tu shodou okolností Nokia. Nikdy nebylo součástí systému. Nokia pravděpodobně platila nemalé částky za celosvětová data, což by mohl být důvod ukončení.
Podle mě prohlášení o podpoře do roku 2016 vycházelo z očekávání méně prudké reakce na přechod k WP. Dnes je zřejmé, že vedení nečekalo takový průšvih, proto nedošlo k uvolnění plánovaných verzí končících aktualizací Donna. Ačkoli support Symbianu běží nadále, dnes tedy jistě vypadá jinak, než bylo v plánu.
Nokia však není jediná, kdo podporu ukončil, např. náš klient Česká televize vývoj ukončil už v začátkem roku 2013.

Co se týče skalních fanoušků. Nokia se vždy chovala arogantně, nemyslím, že je to nějaká speciální nemoc MS, spíš choroba korporací, to se dnes jen dobře hodí kritikům, kteří snadno zapomínají na mnoho kopanců, které jsme od Finů dostali dávno před kauzou Elop, pocházejících z neotřesitelné pozice v minulosti.
Něco jako ohledy na skalní fanoušky totiž zřejmě nikdy moc neexistovaly, jen jsme si to vysnili, firmy se chovají rok od roku více tržně.

Poslední, co bych okomentoval jsou sami skalní fanoušci. Jak asi bude vysoké procento těch, kteří jsou skalní, tedy mají Symbian pro Symbian? Kolik zbývajících uživatelů vůbec ví, že ho má? A kolik z nich používá Počasí? A kolik vůbec používá Obchod? Ekonomika provozu bude neúprosná a ať se nám to líbí nebo ne, někdo zřejmě propočítal poměr dopadu do spokojenosti uživatelské základny vs. náklady na provoz a výsledek budeme sledovat po celý rok 2014.

Je jen otázka, zda to nejsou stejní ekonomové, kteří se přepočítali stejně, jako v posledních letech už několikrát, a kteří přivedli Nokia tam, kde je nyní a jestli tedy honba za úsporami nezničí poslední zbytky věrných.
Už přeci víme, a snad i oni, že propočítat dopady a reakce uživatelů je pěkně zapeklitá úloha s velmi nejistým výsledkem.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia

Zpět na “Aplikace pro Symbian 5th a Symbian^3”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů