Pocket senzor

Aplikace pro dotykový displej s rozlišením 640x360pix, Nokia N8, X6, N97, 5800, 5530 další
ToKro
Člen fóra
Přístroj: Huawei Ascend G300

Re: Pocket senzor

Příspěvekod ToKro » 03 led 2011, 21:19

straka.michal píše:
l.u.k.s.a píše:No když k telefonu přiložím průhledný pravítko, tak to zhasne...reaguje to na předmět jako takový, ne na světlo... Ale mám vypolstrovaný pouzdro a v něm to prostě nezhasne! Pokusím se udělat ukázku!
Mám stejný "problém". I když obal přitlačim na čelní stranu telefonu tak se nezamkne. Asi nějaka zajimava anomalie.

No ta jakoby "chlupatá" podšívka pouzdra to vlnění pohltí. Z tohoto důvodu jsou můry chlupaté, protože netopýr neloví pomocí zraku ale pomocí vysílání speciálních zvuků nebo jak toříct. tyto zvuky slyší jen on (nebo jiný netopýr) a když tento paprsek narazí na překážku tak se odrazí, a podle toho pozná že tam něco je. no a ta můra se brání aby jí neulovil - ty chlupy to pohltí - paprsek se neodrazí a můra přežije. :D
Nokia? Ne díky.
PetraR
Nováček
Přístroj: 5800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PetraR » 04 led 2011, 09:59

Musím oponovat... není to tím, že by materiál signál pohlcoval, naopak, tento materiál láme vysílané vlny tak že se přijímači zpět nevrátí... s tímto poblémem mají problém snad všechna čidla, která jsou momentálně vyráběna, ať už infra, sono nebo ultrazvuk - s některými materiály máme v práci podobné problémy....
Naposledy upravil(a) Evidence dne 04 led 2011, 17:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvky se necitují. Viz. pravidla
ToKro
Člen fóra
Přístroj: Huawei Ascend G300

Příspěvekod ToKro » 05 led 2011, 19:39

aha, mě to s tím pohlcením přišlo pravděpodobné ale znalec nejsem :D
Nokia? Ne díky.
Zdenda19895
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdenda19895 » 19 bře 2011, 00:45

Mně to zase na N8 funguje jen ve svislé poloze kdy čidlo musí být nahoře. Ve vodorovném pouzdře nefunguje a pokud ho do svislého pouzdra dám čidlem dolů, taky ne. :evil:
inzaghi
Člen fóra
Přístroj: Nokia 5530XM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod inzaghi » 20 bře 2011, 09:33

Je to sice zajimava aplikace a me funguje, nicmene jsem ji odstranil protoze dost zere baterku
Nokia 5530XM, FW32, 1320mAh
KFIV
Člen fóra
Přístroj: N8,C5, N70,Nokia6681
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KFIV » 02 dub 2011, 21:29

inzaghi píše:Je to sice zajimava aplikace a me funguje, nicmene jsem ji odstranil protoze dost zere baterku

Souhlasím. Testoval jsem jí skoro měsíc a baterii vážně žere, pokud máš zájem o tento způsob zamykání a odemykání founu tak bych ti doporučil app. Pocket Lock. Umí to samé a navíc po pár vteřinách vypne i spořič což je právě ta úspora baterie oproti app. Pocket senzor. Myslím, že je to dobře vymyšlený, protože když máš telefon v kapse nebo v pouzdře tak spořič stejně nepotřebuješ.
Symbian je už pár let mým koníčkem, když vím a můžu rád pomůžu

Zpět na “Aplikace pro Symbian 5th a Symbian^3”