Offline mapy do telefonu

Lovení pokladů v přírodě s GPS
Michaal
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Offline mapy do telefonu

Příspěvekod Michaal » 25 bře 2011, 11:15

Ahoj, potřeboval bych nějaký offline mapy do telefonu na geocaching. Abych v nich mohl vyhledávat města a zadávat souřadnice (např. ve tvaru 49° 44.285N 013° 21.867E), prostě aby to fungovalo jako mapy.cz. Hodilo by se mi to když jsem v terénu a lovím multinu nebo nějakou mysterku, abych mohl zadat zjištěné souřadnice a na mapách se podívat kde zhruba keška je. Četl jsem o Treckbuddy ale musí se stáhnout mapový podklady (což asi v telefonu zabere spousta MB když bych chtěl celou ČR) a ani nevím jestli v něm můžu zadávat ty souřadnice. Nevíte jak je to s garminem a topo mapami jdou tam zadávat souřadnice? Mám nokii 6220classic. Díky moc za odpovědi.
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Re: Offline mapy do telefonu

Příspěvekod Proky » 25 bře 2011, 15:02

Na podobne veci jsem pouzival SmartComGPS. Je v cestine, funguje potom i jako navigace, muzes tam nahrat mapy ktere chces atd., pripadne si nejake udelat.
Michaal
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michaal » 25 bře 2011, 19:36

Aha tak to jo... A dají se do SmartComGPS dát i foto mapy? Myslíš že je lepší než trekbuddy nebo garmin s topo mapami? Prosím tě kde se dá stáhnout SmartComGPS (free asi nebude ;) ) a mapy do něj? Tady na fóru jsem našel jen mapy:

Kód: Vybrat vše

http://forum.mynokia.cz/viewtopic.php?f=29&t=5896&hilit=SmartComGPS

Díky moc
Proky
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 27 bře 2011, 14:03

Mapou muze byt prakticky cokoliv, takze klidne i stazene fotomapy. Na konfiguraci map pouzijes program OziExplorer, pres ktery mapu nakalibrujes (dat ji souradnice) a taky prevedes do formatu pro telefon a smartcom.
Trekbuddy nepouzivam a garmin taky ne, takze ti neporadim.
Aplikaci stahnes treba na ipmartforu ci na symbianforu.cz. Prikladam link na cast map co mam a taky ozi explorer, co umi upravovat a kalibrovat mapy:

Kód: Vybrat vše

http://www.uloz.to/8448523/smartcom-mapy-zip
Michaal
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michaal » 11 dub 2011, 20:44

Díky moc Proky... Už jsem si našel čas a konečně do telefonu nahrál SmartComGPS i s turistickejma mapama a jsou super. Zkoušel jsem i v na keších. Ještě by se mi hodili i klasický mapy, ale žádný hotový jsem nenašel. Nevíš jestli je někdo už vytvořil? Takže nezbývá než si je vytáhnout sám, až bude čas ;) Ještě jednou díky...
Proky
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 12 dub 2011, 21:08

nemas zac ;)
urco nekde dalsi mapy byly. Byl i popis jak jednoduse je treba z mapy.cz stahnout a upravit pro smartcom. Ale uz si to nepamatuji, mam datovy pausal a tak taham mapy primo na miste. Zkus i jina fora, nez toto, treba uspejes....
Michaal
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michaal » 20 dub 2011, 00:25

Tak sem nasel i jiny mapy. Ale mam problem. Kdyz si vyberu jednu mapu a priblizim tak se to prepne na druhou. Nevim jak je rozdelit:(
Proky
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 20 dub 2011, 10:09

zkus vypnout automaticke nahravani map...

Zpět na “Geocaching s mobilem”