Co je to geocaching?

Lovení pokladů v přírodě s GPS
polas
VIP člen
Přístroj: Nokia Lumia 520
Kontaktovat uživatele:

Co je to geocaching?

Příspěvekod polas » 19 led 2009, 22:57

Připravili jsme pro Vás novou sekci a samozřejmě se ptáte,co je to geocaching? Geocaching je hra, kterou můžete provozovat s Vaší gps. Prvopočátky této hry sahají do roku 2000, kdy američané upravili rozostření systému GPS na přijatelnou hodnotu k použití pro civilní obyvatelstvo. Více informací o prvopočátcích najdete na http://geocaching.cz. Později se hojně začaly prodávat přístroje na turistiku. Boom v České republice začal prodejem v mountfieldu. Nová doba nám přináší nové možnosti,a tak si můžeme vychutnat gps i v našich chytrých krabičkách.

Obrázek

Na začátku vlastník -owner ukryje na zajímavém místě krabičku, které se říká cache. Tedy česky ke keši umístí souřadnice na web http://geocaching.com a může se lovit. Za dobu, co se provozuje geocaching u nás, vytvořil jeden nadšenec aplikaci handy geocaching, která stahuje informace z hlavních stránek této celosvětové hry. Výběr je pestrý. Svět obsahuje množství přesahující 800 tisíc skrýší. V České republice se geocaching masivně rozšiřuje jako nikde jinde. Keše naleznete i na nejméně předpokládaných místech. Je libo keš poblíž sv. Václava na koni, či klidná krajina Vysočiny. Každý si může vybrat, co chce. To je hlavní přednost geo hry, která spojuje turistiku s technikou. Jakto, že jste náhodně nenarazili na krabičku? Odpověď je prostá. Keše jsou ukryty, tak aby je našli jen vyznavači této hry. Nezasvěceným lidem říkáme mudlové. Za žádnou cenu žadný mudla nesmí vidět cachery při odkrývání skrýše. Dáváme si pozor, ale vždy by se našel nějaký důchodce, který by sledoval, co to děláme. V tomto případě bychom měli okamžitě ukončit hledání a nechat si to na jindy. K této hře jsem se dostal netradičně. V létě jsem četl o ní na teletextu, ale čekal jsem, až konečně budu vlastnit gps. V okamžiku hraní geocachingu se na svět budete dívat jinak. Ve všech baťůžkářích vidíte cachera, a nebo přemýšlíte, kde ta zatracená krabička může být. Svou první keš jsem našel 3. ledna 2009 na Vysočině, odkdy jsem se začal intenzivně věnovat geocachingu. Konečně Vaše procházky budou mít cíl, neseďte u pc a hledejte. Postupně rozšíříme fórum o další informace o skrýších, velikostech a ostatní zajímavá data pro začátečníky a pokročilé.
M.
polas
VIP člen
Přístroj: Nokia Lumia 520
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to geocaching?

Příspěvekod polas » 15 bře 2010, 22:53

Na homepage geocahing.com se objevilo toto pochopitelné video.

M.
Cobra11
Nováček
Přístroj: Qtek 9000
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Cobra11 » 23 dub 2010, 16:41

Taky bych to rád provozoval ale nemam GPS.
ObrázekSmartphone Qtek 9000 s WM 6.1 :)
playman
Zlatý člen
Přístroj: Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod playman » 23 dub 2010, 16:44

tak to ti půjde asi jen velmi těžko. Leda si třeba přes Google Maps vyhledat přibližnou polohu a chodit jen na traditional caches ;)
Still believe in Nokia - Lumia 925 White
ajne
Stříbrný člen
Přístroj: Nokia 5800XM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajne » 24 dub 2010, 10:03

Sem to nepatří, ať mi to moderátoři potom smáznou, ale to je tak těžký sehnat někde nějaký levnější modul a s telefonem to zkusit?
Nokia 5800 XM red + 8GBmSD

Potřebujete radu? Pište SZ!!! :-)
Feodaron
Návštěvník
Přístroj: 5800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Feodaron » 24 dub 2010, 11:46

Poznámka k faktům k prvnímu příspěvku:
Američané neupravili rozostření systému Galileo, ale systému GPS. Galileo je evropský projekt, který má pod palcem EU a měl by být kontinentálním ekvivalentem pro americké GPS. V současné době ale ještě nefunguje. (viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Naviga%C4% ... 9m_Galileo)

Zpět na “Geocaching s mobilem”