Stránka 1 z 1

Co je to geocaching?

Napsal: 19 led 2009, 22:57
od polas
Připravili jsme pro Vás novou sekci a samozřejmě se ptáte,co je to geocaching? Geocaching je hra, kterou můžete provozovat s Vaší gps. Prvopočátky této hry sahají do roku 2000, kdy američané upravili rozostření systému GPS na přijatelnou hodnotu k použití pro civilní obyvatelstvo. Více informací o prvopočátcích najdete na http://geocaching.cz. Později se hojně začaly prodávat přístroje na turistiku. Boom v České republice začal prodejem v mountfieldu. Nová doba nám přináší nové možnosti,a tak si můžeme vychutnat gps i v našich chytrých krabičkách.

Obrázek

Na začátku vlastník -owner ukryje na zajímavém místě krabičku, které se říká cache. Tedy česky ke keši umístí souřadnice na web http://geocaching.com a může se lovit. Za dobu, co se provozuje geocaching u nás, vytvořil jeden nadšenec aplikaci handy geocaching, která stahuje informace z hlavních stránek této celosvětové hry. Výběr je pestrý. Svět obsahuje množství přesahující 800 tisíc skrýší. V České republice se geocaching masivně rozšiřuje jako nikde jinde. Keše naleznete i na nejméně předpokládaných místech. Je libo keš poblíž sv. Václava na koni, či klidná krajina Vysočiny. Každý si může vybrat, co chce. To je hlavní přednost geo hry, která spojuje turistiku s technikou. Jakto, že jste náhodně nenarazili na krabičku? Odpověď je prostá. Keše jsou ukryty, tak aby je našli jen vyznavači této hry. Nezasvěceným lidem říkáme mudlové. Za žádnou cenu žadný mudla nesmí vidět cachery při odkrývání skrýše. Dáváme si pozor, ale vždy by se našel nějaký důchodce, který by sledoval, co to děláme. V tomto případě bychom měli okamžitě ukončit hledání a nechat si to na jindy. K této hře jsem se dostal netradičně. V létě jsem četl o ní na teletextu, ale čekal jsem, až konečně budu vlastnit gps. V okamžiku hraní geocachingu se na svět budete dívat jinak. Ve všech baťůžkářích vidíte cachera, a nebo přemýšlíte, kde ta zatracená krabička může být. Svou první keš jsem našel 3. ledna 2009 na Vysočině, odkdy jsem se začal intenzivně věnovat geocachingu. Konečně Vaše procházky budou mít cíl, neseďte u pc a hledejte. Postupně rozšíříme fórum o další informace o skrýších, velikostech a ostatní zajímavá data pro začátečníky a pokročilé.

Re: Co je to geocaching?

Napsal: 15 bře 2010, 22:53
od polas
Na homepage geocahing.com se objevilo toto pochopitelné video.


Re: Co je to geocaching?

Napsal: 23 dub 2010, 16:41
od Cobra11
Taky bych to rád provozoval ale nemam GPS.

Re: Co je to geocaching?

Napsal: 23 dub 2010, 16:44
od playman
tak to ti půjde asi jen velmi těžko. Leda si třeba přes Google Maps vyhledat přibližnou polohu a chodit jen na traditional caches ;)

Re: Co je to geocaching?

Napsal: 24 dub 2010, 10:03
od ajne
Sem to nepatří, ať mi to moderátoři potom smáznou, ale to je tak těžký sehnat někde nějaký levnější modul a s telefonem to zkusit?

Re: Co je to geocaching?

Napsal: 24 dub 2010, 11:46
od Feodaron
Poznámka k faktům k prvnímu příspěvku:
Američané neupravili rozostření systému Galileo, ale systému GPS. Galileo je evropský projekt, který má pod palcem EU a měl by být kontinentálním ekvivalentem pro americké GPS. V současné době ale ještě nefunguje. (viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Naviga%C4% ... 9m_Galileo)