Problémy s 5800

Lovení pokladů v přírodě s GPS
playman
Zlatý člen
Přístroj: Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s 5800

Příspěvekod playman » 08 zář 2009, 18:04

bu´d ho hackni, nebo si nech udělat certifikát. Popřípadě si ho udělaj sám ;)
Still believe in Nokia - Lumia 925 White
cony
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia 5800 black
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cony » 12 říj 2009, 13:18

Zdravím, předně chci poznamenat, že s Geocachingem mám nulové zkušenosti, tak mě nepranýřujte ;)
Mám N5800, program Locify. Představuju si to tak, že zapnu navigaci, spustím program a objeví se mi mapa s keškama a mou aktuální polohou.
Ovšem, když dám "Nejbližší cache", tak se mi to neustále snaží dostat na wifi. A když dám třeba "Aktuální poloha", tak mi to napíše "Nemáte žádné offline mapy inicializované....blabla", ale když dám Možnosti-Offline mapy, tak se mi mapa zobrazí, ale opět se to snaží dostat na internet. Chápu to dobře, že informace o keškách nejsou v programu a musím je někde stáhnout? Nebo jak to prostě rozchodit, díky za info :ugeek:
polas
VIP člen
Přístroj: Nokia Lumia 520
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod polas » 12 říj 2009, 17:01

Ano,mapa s keškama se musí stáhnout,ale jde to i bez dat..paralelně s aplikací používám nokia maps,jelikož locify umí určenou kešku ukázat na mapě,jestli ovšem nemáš přístup k netu,tak se dají souřadnice zadat přímo do aplikace..odkaz na článek o Locify..http://www.nokiaforum.cz/index.php/gps-navigace-a-geocaching/85-locify-podrobny-navod

Nebo přímo si dát do složky Locify .kml soubor z google earth,lze pouze jednotlivě..
M.
cony
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cony » 12 říj 2009, 19:25

No venku přístup na net nemám. Myslel jsem, že si ty infa o keškách stáhnu do mobu a ono se mi to tam na mapě zobrazí offline. Netušil jsem, že musím být online, pokud to chápu správně. Takže si napřed musím najít doma na netu souřadnice těch co chci lovit? Na ten odkaz mrknu
polas
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod polas » 12 říj 2009, 19:49

Kešky si v pohodě můžeš exportovat do nokia maps..samozřejmě si souřadnice krabek musíš stáhnout nebo přepsat ručně..vše vysvětlí článek
M.
cony
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cony » 13 říj 2009, 09:42

Heh, stejně mi to nejde. Obávám se, že mám chybu v programu.
Dělal jsem to podle návodu co je tady:
http://www.poklady.com/locify-nejenom-n ... eocachingu
- Lze také využít synchronizace bodů zájmu s naším serverem. Připravili jsme GreaseMonkey skript, který přidá odkaz do listingu keše na geocaching.com – potom jedním klikem přidáte cache na náš server a při synchronizaci s telefonem (třeba doma zadarmo na wi-fi) máte všechny keše v telefonu přístupné offline

Takže jsem to udělal podle tohoto, na stránce jsem si stáhnul soubor KML ke kešce a hodil to na foun do složky Locify. Čekal jsem, že se mi to ukáže třeba v "Uložené místo" nebo v "Procházet", ale nic. Tak jsem to chtěl udělat přes synchronizaci, ale zjistil jsme, že to v menu vůbec nemám :D to Sync...ze včera mám staženou nejnovější verzi
Obrázek

Takže z možností o Locify uvedených:
- synchronizovat a KML mit v telefonu rovnou
- nebo si ze serveru KML stahnout a nakopirovat je do Locify/files/
mi nejde ani jedna
polas
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod polas » 13 říj 2009, 16:41

Synchronizace je docela na nic,buď si ulož místa ručně (nebo stáhni nějaké v okolí místa-už dlouho mi to nejde);přepisuju ručně :roll: nebo hledej s Handy Geocaching..
M.
cony
Pravidelný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cony » 13 říj 2009, 18:29

NO to jsem si právě stáhnu nejbližší keš v KML, hodil jsem to do složky Locify a v programu mi to tu kešku nenašlo. tak mi nezbude asi nic jinýho, než si to zadávat přes souřadnice :roll:
Dolik
Pravidelný člen
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dolik » 13 pro 2009, 00:19

Nevím proč ale mě pořád aplikace (Locify) hazí, že nastala neočekávaná chyba v programu, prosím nahlašte tuto chybu......, poté co potvrdím připojení na net a hledání nejblíšží keše. Apl. jsem stahovala přímo z Ovi a poté dala aktualizovat na nejnovější. Dělalo mi to i na N97, tam už jsem ji vymazala. Prosím poraďte, děkuji.
Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.
polas
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod polas » 13 pro 2009, 20:59

V mobilu najeď na přímo na http://www.locify.com/m; najde ti to přímo verzi pro tvůj mobil...jede to v pohodě,dnes jsem udělal trojhmat a musel znovu nainstalovat...fachá to zatím dobře,musí...ve středu jedu na školní výlet do vánoční Vídně..takže doufám,že se přiblížím k 290 kešulím... :mrgreen:
M.

Zpět na “Geocaching s mobilem”