Geocaching Live

Lovení pokladů v přírodě s GPS
ajne
Stříbrný člen
Přístroj: Nokia 5800XM
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching Live

Příspěvekod ajne » 21 bře 2010, 22:57

Aha. No jednoduše. Aplikace nevěděla kde jsi, tudíž nemohla na tom místě vykreslit mapu ;) Defaultně bude zobrazení někde pravděpodobně na pólu, a takovou mapu jsi tam nedával :D
Nokia 5800 XM red + 8GBmSD

Potřebujete radu? Pište SZ!!! :-)
danas
Návštěvník
Přístroj: E52+E51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod danas » 22 bře 2010, 01:33

Je to nějaké divné. Poprvé se mi to rozjelo offline jak jsem s tím vylezl ven a potom už bez problémů. Ajne, díky za odpověď.
ajne
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajne » 22 bře 2010, 10:31

Není zač. Je to slušná aplikace, těším se, až bude konečná verze ;) I beta je velmi slušná...

tomas1980
Návštěvník
Přístroj: Nokia 5800 XM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomas1980 » 22 bře 2010, 21:41

zdravím guru ajneho. Mám nahrané tvoje OpenStreetMap (ČR). Jde do těchto map doplnit určitý region s detailnějším rozlíšením? Chtěl bych oblast ve které budu "lovit" kapku víc přiblížit. Moje představa je taková, že v generátoru map GL tuto oblast vygeneruju a nakopíruju do tvých map, které už tam mám. Ale možná je to kravina.
Zkoušel to někdo?
ajne
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajne » 23 bře 2010, 09:34

Myslím, že by to mělo jít, jednotlivé zoomy jsou nahrané ve složkách, tak tam tu s detailnějším prostě přidáš. Případně myslím, že program umožňuje přidaní map do původně stažených (normálně ty mé vložíš do správné složky na PC a v programu dáš možnost nemazat původní mapy). Vyzkoušej a uvidíš ;) Já jsem bohužel při stahování nejdetailnějších map ztroskotal, protože program se pak zastavil a stáhl zase jen ty původní. Připisuji to tomu, že je to ještě beta. Ale já jsem stahoval větší plochu, tak zkus jen malý kousek, třeba se to podaří. ;) Momentálně nemám v počítači Javu, abych to zkusil.

ajne
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajne » 02 dub 2010, 18:49

Přidána nová verze číslo 0.99.01 (vypuštěna 04/01/2010)

blechaluk
Návštěvník
Přístroj: E52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blechaluk » 05 dub 2010, 01:27

danas píše:Prosím o radu: jedná se o fungování v offline režimu. Nahrál jsem si mapy dle návodu do pc a nahrál je do mobilu na E:\trackonfly. Ale: na pc jsou podadresáře "db" a "map". Adr. db obsahuje soubory "cashes" a "settings" a adr. map obsahuje podsložku "OpenStreetMap" a v ní jsou složky "0" a "1" a soubor index. Co konkrétně mám nahrát do E:\trackonfly? A co mám nastavit v aplikaci Geocaching Live, aby našla tyto mapy? Offline to nejsem schopen rozchodit. Děkuji.

Já jsem narazil na úplně stejný problém (u své E52). Neukládají se nikam již stažené mapy. Projdu nějaký terén, prohlídnu si např. všechny zoomy, ale při znovuspuštění programu se vše načítá znovu... V telefonu ani na kartě žádná složka trackonfly vytvořena není, čili pokud ji vytvořím a tam nakopíruji již hotové mapy (stáhnuté předem na PC), tak aplikace tyto mapy nepoužívá... Má někdo stejný problém resp. jak se vám to na Nokiích chová?
ajne
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajne » 05 dub 2010, 11:23

Chová se to tak jak píšu (mám 5800) a funguje to přesně jak má. Mapy se ukládají do složky trackonfly na kartě a stejně tam mohu uložit ty nahrané z PC. Žádné nastavovaní netřeba, najde si to samo. Instaloval jsem to víckrát a vždycky to hned šlo. Nemám možnost to vyzkoušet na starším Symbianu.

Máš stažené jad i jar? Případně nekoukal jsi po kartě, zda se ta složka nezastrčila do nějaké podsložky (i když by neměla)?

blechaluk
Návštěvník
Přístroj: E52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blechaluk » 05 dub 2010, 11:52

Procházel jsem ve správci souborů v mobilu kartu i telefon, ale nikde nemůžu ani najít složku, kam se instalují programy... Mám takový pocit, že to mapy zkrátka nikam vůbec neukládá. Asi tam budou nějaké složky skryté, jak je zobrazit, netuším... Btw. profil aplikace máš přepnutý do Online, Presence nebo Offline? Představoval jsem si to tak, že pokud při Online nějaké mapy načtu rovnou na mobilu, tak zůstanou někde uložené, jenže to vypadá, že to tak alespoň u mě není...
ajne
Stříbrný člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajne » 05 dub 2010, 14:39

Já mám off-line a mapy stažené z PC. Ukládat by sem měly, zkus nejnovější verzi, pokud se tam ta složka neukáže, je to asi problém přímo v E52, jestli jste už dva měli problémy, tak to možná zrovna v tomto telefonu nechodí korektně. I když je to divné. Bohužel, nemůžu zkusit...

Zpět na “Geocaching s mobilem”