Stránka 1 z 1

Nokia 7230 - vymazana takmer polovica kontaktov

Napsal: 15 čer 2012, 11:51
od Diego55
Zdravim, kamaratka mala problem s tymto mobilom(nieco s reprakom alebo tak), isla s tym do T-mobile a tam jej to na pockanie opravili (ako?, neviem). Ked sa vsak potom vratila, zistila ze vacsinu kontaktov z telefonu ma prec a zobrazuju sa jej len cisla volajucich bez mien, kt. tam predtym mala ulozene. Isla opat do T-mobile a nevedeli si s tym rady, tak volali do servisu a vraj tam bude nejaka chyba v SW a bude ho treba dat reklamovat.... Ja som skusal na tom mobile este aktualizovat FW a skopirovat kontakty zo SIM aj vymenit pamat. kartu do ineho telefonu, avsak vysledok bol taky isty ako v tom starom - teda opat nasiel len niektore mena v kontaktoch a nie vsetky, kt. tam predtym boli.

Viete poradit, da sa s tym este nieco spravit, alebo opat len servis ? Vdaka.

Re: Nokia 7230 - vymazana takmer polovica kontaktov

Napsal: 15 čer 2012, 14:10
od Adalbert72
To by mě tedy zajímalo, co tam na počkání "opravili"? Výměna komponentů se zcela určitě na počkání nedělá, a expresní oprava (za příplatek) trvá v autorizovaném servisu cca 1 hod. Spíše se domnívám, že za tím problémem bude nějaká chyba takového "opraváře" :evil:

Jak jsou Kontakty jednou pryč, tak se je nejspíš obnovit nepodaří. Další věc je fakt, že Tvůj tel. je bez OS, takže případné řešení (ale nevím o žádném) na tzv. chytrých telefonech s OS by zde stejně nešlo provést.

Jediná šance, jak Kontakty obnovit zpět (ale pochybuji, že se tomu věnovala pozornost), je mít je zálohované na kartě, popř. přes PC Suite/Nokia Suite. A pokud by z nejrůznějších důvodů nešly obnovit, lze je ze (úspěšně provedené) zálohy vytáhnout pomocí programu NBU Explorer. Otázka ovšem je, jak moc ty PC/Nokia Suite spolupracují s S40 telefony...

:arrow: Kontakty jsou v podstatě nejdůležitější data v tel., a proto je vždy třeba mít jejich kopii (na kartě, v compu).