Nokia x3 - zablokovana pametovka + fotak mimo provoz

Diskuse o jednodušších telefonech Nokia
anstef
Návštěvník
Přístroj: Nokia X3-00
Kontaktovat uživatele:

Nokia x3 - zablokovana pametovka + fotak mimo provoz

Příspěvekod anstef » 15 úno 2013, 21:23

Zdravim, mam par dotazu. Moje Nokia X3 mi odmítá fotit... foťák hlásí po vyfocení fotky: nepodporovaný formát souboru... Nevíte čím to může být? mě napadlo že by to mohlo souviset nějak s paměťovou kartou...

Nastavila jsem si heslo na paměťovou kartu. Bohužel jsem ho úspěšně zapomněla... zkoušela jsem fakt všechno, ale nic nefungovalo... všechny možné kombinace, ale nic... kdesi jsem četla že u 'chytrých' telefonů se to dá zjistit v systémových souborech... ale co když ten mobil nemá operační systém? dá se to tam někde dohledat? nebo mám hledat nějakej program na prolomení hesel? anebo mám nechat přehrát software? (když připojím mobil přec Pc Suite, hlásí to že je nová verze softwaru k dispozici)... a nebo, myslíte že by pomohlo obnovit nastavení?

jsem z toho fakt zoufalá, prosím, kdyby se našel někdo kdo bude vědět co s tím, ozvěte se, byla bych vám moc vděčná. Díky:)
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia x3 - zablokovana pametovka + fotak mimo provoz

Příspěvekod Adalbert72 » 15 úno 2013, 22:03

Škoda, že ses nezeptala ještě před zadáním toho hesla, důrazně bych Ti to rozmluvil! Nejsou s tím dobré zkušenosti ani na tzv. chytrých telefonech s OS. Proto ještě jednou: nikdy nezadávej heslo Paměťové karty! I kdyby sis na heslo vzpomněla, pozdějším přehráním SW zpravidla docházelo k chybě, a telefon pak nereagoval ani na to správně zadané heslo...

:arrow: Jinak tady moc možností nebude - máš-li čtečku paměťových karet, případně tiskárnu, vlož kartu (možná v případě tiskárny s SD adaptérem) a pokus se přes Windows Explorer přečíst obsah karty. Je bohužel možné, že to nepůjde. Nezapomeň pak dát po skončení práce s kartou “Vysunout“. Karta se totiž namountuje jako externí disk, a prostým vyjmutím by mohlo dojít ke ztrátě dát. Další možností je pak si vzpomenout na heslo, nebo oslovit specializovanou firmu na záchranu dat (pokud mají pro Tebe velkou důležitost). To bývá zpravidla finančně nákladné...

:arrow: Hesla se lze zbavit pouze zformátováním karty v telefonu (nikoliv v PC!!!), tento proces ovšem odstraní všechna data...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
anstef
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anstef » 15 úno 2013, 22:34

no... mě mobil hlásil že je naformátovaná a ty data tam furt byly tak nevím kde je chyba :D teď jsem obnovila nastavení a jsem v háji uplně... můžu pamětovku rovnou vyhodit do koše... a koupit si novou, protože v servisu bude odborný naformátování stát možná ještě víc než nová... a data... ty mám všechny v notebooku, nebylo tam nic duleziteho co bych nemela nekde zalohovane... :)
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 15 úno 2013, 23:03

No, poškozenou Paměťovou kartu lze opravit pouze zformátováním v odpadkovém koši :mrgreen: , s tím bohužel většinou nic jiného udělat nelze. Nicméně, nepředbíhejme: co se vlastně stalo?
anstef
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anstef » 15 úno 2013, 23:19

chtěla jsem odstranit heslo, který jsem tam nastavila... a vím, že jsem si říkala, že tam schválně dám heslo uplně stejný jak na mailu... a tak sem to taky udělala... a pak jsem zadávala všechny možný hesla a nešlo nic... zkoušela jsem to v mamčiným mobilu, to tu kartu ani nenašlo... bratrův tablet taky ne... můj notebook se sice připojil ale s formátováním si neporadil (nechápu jak je to možné), a stolní pc to taky nezvládl... a všechno to začalo tak, že jsem si chtěla tu kartu odemčít abych ji mohla dát do jinýho mobilu (mám v plánu pořídit novej)...
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 16 úno 2013, 00:28

Nastavené heslo lze odstranit jen formátem. Se změnou hesla zkušenosti nemám... Je možné, že se opravdu stalo, co jsem již zmínil. Tedy, že heslo ta karta přestala kvůli nějaké chybě (pravděpodobně v boot sektorech) rozpoznávat. Takže heslo mohlo být klidně správně. Podle toho, co píšeš, je ale možné, že karta je teď na vyhození... Kartu ovšem rozhodně nedoporučuji formátovat v PC, protože pak už zpravidla nejde naformátovat v telefonu... Čili se pokus ještě o formát na jiném mobilu.
anstef
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anstef » 16 úno 2013, 12:08

jiny mobil tu kartu ani neukaze :D
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 16 úno 2013, 15:27

Kdyby ten telefon byl s OS, a navíc hacknutý, dalo by se to heslo zjistit. Řekl bych, že k chybě došlo při pokusu to staré heslo změnit.
:arrow: Jinak tu kartu by bylo potřeba pokusit se opravit, a vytvořit sektory znovu. To by snad mělo smysl v případě nějaké kvalitní karty s velkou pamětí. Mně osobně se to ale v jednom velmi podobném případě nepovedlo. Ale upřímně, i kdyby se oprava zdařila, zase není jistota, že takhle “načaté“ médium nebude dělat v budoucnu problémy. Co se telefonu týče, nefunkční fotoaparát může být jak SW, tak HW problém. Když vyjmeš kartu, problém přetrvává?
:arrow: Zkus nejprve přehrát SW na aktuální verzi, pak se uvidí...

Zpět na “Starší přístroje Nokia S40”