C3 - uzamčená paměťová karta

Diskuse o jednodušších telefonech Nokia
zero_ozero
Návštěvník
Přístroj: nokia C3
Kontaktovat uživatele:

C3 - uzamčená paměťová karta

Příspěvekod zero_ozero » 03 lis 2013, 18:18

Ahoj, předem se omlouvám za duplicitu příspěvku. Už se to tu jak jsem zjistil řešilo.
Mám Nokii C3-00 a z ničeho nic po mě chce pamětovka heslo. Nezadaval jsem ho a ani jsem s kartou nemanipuloval. Neproběhla aktualizace ani tvrdý restart. Celý den sedím u pc a zoufalý scháním spánu na forech. Zjistil jsem, že heslo je uloženo v souboru mmcstore, ale nejsem schopný se k němu prokousat. Fexploler mě nepustí do sys souboru neboť nemam "hacknutý" telefon a hack na C3 jsem nenašel. PC programy po vzoru pc suit jsme zkoušel, ale stejně jsem dojel na neviditelné sys soubory. Čtečka mi kartu vubec nenajde, respektive pc se tvaří že tam nic neni a mobil po mě chce heslo.
Jsem z toho na prášky neboť karta je plná věcí k nezaplacení o které nejsem ochotný přijít.
Karta je original Nokie. Zajímá mě jedna věc. Jsou někde v servise / projdně telefonu atp schopni heslo prorazit?
Už jsem na pokraji sil. Děkuji za Vaší pomoc...
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: C3 - uzamčená paměťová karta

Příspěvekod Adalbert72 » 03 lis 2013, 22:22

Je zde zásadní rozdíl: rady, které sis přečetl, jsou určeny pro OS Symbian, tedy primárně S60. Nokia S40 v Tvé Nokia C3 není Operačním systémem, ani Symbianem, proto na kartě nenajdeš ani složky Private a Sys, a pokusy o hack jsou jistě marné :roll: :!:
:arrow: Máš několik možností, jak situaci vyřešit:
1. Kartu dát do kompatibilního adaptéru, a pokusit se vykopírovat její obsah ve čtečce/tiskárně. Tu tiskárnu určitě vyzkoušej.
2. Pokud je možnost, zkus vložit kartu do jiného telefonu, mohl by zobrazit alespoň část obsahu. Karta je velmi pravděpodobně poškozená, a obsahuje zcela jistě nějaký soubor s datovou chybou. V případě úspěšného otevření v compu takový soubor bohužel nelze smazat, a systém zobrazí chybně i jeho velikost (klidně 90GB). Problém může odstranit jedině formát karty, ale ze zkušenosti vím, že na takto “načatý“ disk už příliš spoleh není...
:arrow: To se může (bohužel) stát zcela bez zjevné příčiny, sám jsem to hned na dvou kartách zažil. Karty výrobci sekají jak “Baťa cvičky“, a jejich kvalita nejspíš silně klesá. Zatím mám (relativně) dobrou zkušenost se značkou A-DATA.

:arrow: Pokud se Ti nepodaří přečíst kartu v compu, budeš se asi muset obrátit na specializovanou firmu (zejména, pokud jsou data na kartě nenahraditelná). Z toho vyplývá důležitost zálohování i paměťových médií - sám jsem to před časem trochu zanedbal :oops:

:arrow: Aby toho nebylo dost, tak poškození Paměťové karty často přístroj vyhodnotí právě jejím tzv. zamčením, a žádostí o heslo. To samozřejmě není pravá příčina. Pak, (pouze v případě OS Symbian S60 :roll: ), se může stát, že na kartě složka C:\sys\data\mmcstore prostě neexistuje, nebo je prázdná. Je to bohužel reakce přístroje na nestandardní situaci, s kterou si neumí poradit...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked

Zpět na “Starší přístroje Nokia S40”