Nový uživatel

O mobilním počítači s operačním systémem Maemo 5
unnamed
Návštěvník
Přístroj: n95
Kontaktovat uživatele:

Nový uživatel

Příspěvekod unnamed » 08 úno 2012, 13:06

Zdravim panove, dnes sem si poridil N900, koupil sem to z internetoveho bazaru a myslim ze sem koupil sem dobre. Telefon je velice pekny, temer nedoskrabany a na displeji byla folie, takze po odlepeni je displey jako novy.
N95 kterou jeste pouzivam je chuderka taka jaka je, ale jeste slouzi. Sice me sem tam stve, ale problem bude v nejakem programu.
Jelikoz pracuju, tak nemam cas travit hodiny listovanim tady na foru a proto vas zadam o pomoc a rady.
N900 mam asi teprve 2 nebo 3 hodiny a myslim ze pro pristi uzivani by mohlo prospet kdybych system dostal do puvodniho nastaveni, naformatoval pamet, dal novy (vhodny) firmware a programy potrebne pro beh a funkcnost systemu. Kdyz neco z toho bude potrebne, jak to udelam? (ted budu potrebovat instrukce pac s tim jeste neumim delat :D)
Linux mam poprve a nejsu velky IT maniak, ale bezny uzivatel windows a symbian. Proto sem se rozhodl vas timto spusobem pozadat o pomoc pri praci s timto pro me jednim z vysnenych telefonu.
Co je podle vas vhodne udelat hned ted abych telefon/system upravil nebo opravil?... a zaroven co mi pomuze v bodoucnu pri pouzivani telefonu?
Jake programy, nebo vychytavky bych mel mit v telefonu (bez ceho se neobejdete vy nebo telefon) ?
Diky moc
Jožin
unnamed
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový uživatel

Příspěvekod unnamed » 08 úno 2012, 14:16

jo a vyskytl se mi hned prvni problem...
N900 nevyhleda wifi. doma mam wifinu a router D-link DIR-300
mam na ni ted pripojeny notas a na n95 v pohode brouzdam
ale n900 nenajde sem tam najde nakou co mame tady v obci nevim esi soused bo co ale doma mi tu sit nenajde.
heslo ma 10 znaku. pomozte prosim :D internet je jedna z veci proc sem ten telefon chtel :D

Tak newim, vypada to na vicemene mrtve forum, coz je skoda, ale i kdyby sem nahodou nekdo prisel tak se mi podarilo pripojit na domaci wifi..
po par dnech co mam telefon sem si u pripojeni vsiml jednu vec ze wifi najde, ale ne tu kterou má :D to zn. doma mam wifi s plnym signalem a nenajde, byli sme u kamosa ktery ma taky doma wifinu a taky ju nenasla ale ostatni wifi u nej z cinzaku ta spina nasla :D a dnes, konecne, mi jde pomalu internet takze misto 3 carek signalu mam dve,sem tam aj jednu tak mi to domaci wifinu najde a s problemama pripoji.. zrovna sem vyuzil situace a vytvoril misto pripojeni tak snad to pomuze ...
tonda.skater
Nováček
Přístroj: Nokia N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tonda.skater » 11 úno 2012, 11:48

S wifi jsem problém nikdy neměl. Možná by opravdu pomohlo přeflešování (vymazání)protože vyčistí telefon po předchozím majiteli. Je lepší, mít čistej, bude rychlejší a dáš si tam jen to co opravdu potřebuješ... Já mám telefon nový, takže jsem flash nedělal, ale určitě to není tak šložitý, že by jsi to nezvládl.
Pak bych si tam dal aplikace jako jsou
- OMWeather (widget počasí)
-Calendar home widget ( dobrej widget kalendáře)
-Sygic Mobile Maps 10 (hlasová navigace)
Prozatím to stačí.
Jedna rada na závěr, dej si do www.seznam.cz vyhledávače Přeflešování N900 a klikni na 1 odkaz. Myslím, že tam najdeš vše co kdy budeš potřebovat.
unnamed
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod unnamed » 11 úno 2012, 17:02

diky za odpoved, sice to bude slozite teda spon pro mne :D ja tak snad to zmaknu sam :D ja na tyto veci moc nejsu :D

Zpět na “Nokia N900 - Maemo”